PDA

View Full Version : Къде ми е темата или защо е изтрита



VET
10-07-2008, 10:31
Здравейте колеги, пуснах тема в подфорума за технически въпроси, за центровката на двигател 2,0 16 туин спарк. След няколко отговора обаче, темата беше преместена незнайно къде, и при отварянето и ми дава съобщение че темата не съществува. Ако е изтрита от модератор бих искал да получа обяснение защо. Информацията ми трябваше спешно, а отговорите които получих не ми вършеха работа и очаквах други. Отговори от типа "отиди при еди кой си да ти свърши работа", няма да коментирам, защото самия аз имам автосервиз и съм достатъчно грамотен, и имах нужда от малко насоки и информация, тъй като до сега не се бях занимавал с двигател туинспарк на Алфа.
Ако смятате че този форум е само за разбирачи и за такива които трябва да ходят при разбирачите, то това е достатъчно обяснение къде ми е темата.
В случай че само аз не мога да я открия - темата имам в предвид, то предварително се извинявам и очаквам да ми бъде обяснено как да я открия.

Желая лек и успешен ден на всички.

pr_00f
10-07-2008, 10:43
Темата ти не знам защо е изтрита, но е дъвкана многократно.
Хората ти казаха че без спецализиран комплект за зацепване на валовете няма да успееш да се справиш, не че не пречи да опиташ.
Казаха ти също че няма белези и други жокери, това е положението.
Комплеката струва около 100-120 лева ако ме не лъже паметта.
Ако те интересува - предполагам колегите ще ти кажат от къде да си купиш



Ето ти инфото което ти трябва:

VET написа:
Схема като в Аутодатата, на която са отбелязани белези за зацепване на коляновия, балансиращите валове и разпределителните валове.


ми батко оно белези нема Smile
_________________
Est autem fides credere quod nondum vides; cuius fidei merces est videre quod credis
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
VET



Регистриран на: 30 Ное 2006
Мнения: 70
Местожителство: София

МнениеПуснато на: 08 Юли 2008 14:07 Заглавие: Отговорете с цитат Променете/Изтрийте това мнение Изтрий това мнение Вижте IP адреса на потребителя
Ама съвсем нищо ли няма?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
търтей
Злобен Неберемед
Злобен Неберемед


Регистриран на: 01 Юли 2005
Мнения: 7296
Местожителство: София

МнениеПуснато на: 08 Юли 2008 14:09 Заглавие: Отговорете с цитат Променете/Изтрийте това мнение Изтрий това мнение Вижте IP адреса на потребителя
ич биля съсем
това се опитахме да ти кажем от самото начало ама ти се пениш

не става пред блока
трябват специализирани инструменти (които не са безумни скъпи) и два три чалъма които също не са голяма тайна

ПС има тука едни спецове дето твърдят, че става с молив и плюнка ама неясно що колите им не вървят Laughing Laughing

VET
10-07-2008, 10:59
Мерси за отговора, незнам дали сте на ясно но с тези специализирани инструменти се фиксират само разпределителните валове, остават "само" още три вала които трябва да се зацепят по белези. Ето това ми трябваше.

Ще помоля темата да бъде възстановена и очаквам помощ от разбирач.

Лек и успешен ден

търтей
10-07-2008, 11:02
дали пък не сме по-наясно от теб как мислиш :?:
Е НЯМА БЕЛЕЗИ
:idea:
никъде
:idea:

ма ти много разбираш :lol:

сервизното ръководство, в което пише как се наместват валовете струва 30 лв :idea:

VET
10-07-2008, 11:19
Колега "злобен неберемед", много Ви благодаря за помощта, отзивчивостта и безценната помощ.
Аз просто поисках малко помощ, а не да ми се обяснява как няма да се справя и колко сте наясно Вие.

Желая Ви лек и успешен ден и следващия път когато домашния Ви любимец се разболее /ако имате такъв/, се надявам някой мой колега Ветеринарен лекар, да Ви каже, че учубници по Ветеринарна медицина има в книжарниците и не може да Ви помогне.

търтей
10-07-2008, 11:23
учебници по ветеринарна медицина има в библиотеката в къщи :lol:

VET
10-07-2008, 11:28
Пожелавам Ви успех с четенето тогава, и е късмет за Вас че няма да ги купувате за "30" лв.

bager
10-07-2008, 11:28
учебници по ветеринарна медицина има в библиотеката в къщи :lol:
Ами, тогава искам да ми дадеш схема как да си кастрирам котката(женска), колко време ще ми отнеме и ще тече ли много кръв?
Ся да не ми дадеш безполезни съвети да ходя на клиника, това всеки го знае. :lol:

VET
10-07-2008, 11:44
Колега Багер, ако бяхте оперирали толкова котки, колкото двигатели аз съм отварял, и ако имахте клиника както аз имам сервиз, щях да Ви кажа схемата и последователността на манипулациите и щяхте да ме разберете. Това исках да кажа преди малко.

Не смятам да си губя повече време с отговори на глупави въпроси.

Нито съм искал да обидя някого, нито да преча на някого, просто исках да получа полезни съвети, за да помогна на близък човек и да съживя една Алфа, съсипана от поредния много знаещ майстор разбирач.

Приятен ден

bager
10-07-2008, 11:55
Без лоши чувства, въпросът ми беше отправен към търтея. Просто се забавлявам :wink: . Успех!

търтей
10-07-2008, 12:06
само не разбрах дали 30 лв ти се видяха много ли що ли
пък имаш сервиз ама не даваш пари за сервизни ръководства
но плюеш некви псевдо разбрачи
а си ветеринар
изобщо

уотевър
те ти файловете - оправяй се

http://rapidshare.com/files/128581613/t_belt.pdf.html
http://rapidshare.com/files/128581655/cr_shaft.pdf.html

но силно ти препоръчвам да си коригираш отношението към хората тук - никой не ти е длъжен за нищо

viki
10-07-2008, 13:07
Няма се ебавате с Търтея ей!http://www.foxes2.be/phpbb2/images/smiles/no8.gif

VET
11-07-2008, 11:43
Здравей колега търтей, много благодаря за двата файла, точно това ми трябваше. Знаех че не може да е много по-различно от схемата при Фиата, но не бях сигурен и затова потърсих помощ. Както се вижда на схемите,белези има.
Също така, никъде не съм казал че някой е длъжен да ми помага, просто разчитах на отзивчивост. Отношението ми към хората във Форумите винаги е положително и винаги съм се стремял да помагам с каквото мога на колегите в Фиат и Ланча форумите, и винаги съм получавал същото.
Разберете ме правилно, потърсих помощ а получих отговори, които ми прозвучаха така:" слушай бе аматъор, не се бъркай къде не ти е работа, щото не разбираш , а отиди при еди кой си, щото той разбира".
Не става въпрос за 30 лв а за разбиране и взаимопомощ. Опитах се да получа съвет от хора които са правили въпросната операция и биха ме насочили на какво да обърна внимание.
Относно "плюенето на псевдо майстори" имам голям опит с такива индивиди, тъй като през сервиза ни са минали доста хора, които нямат необходимото образование и интелигентност и след три месеца работа вече имат самочувствието да се нарекат МАЙСТОР и си отварят собствени сервизи. Резултата е че хората настръхват когато трябва да ходят при МАЙСТОРА, а на нас ни се налага да оправяме простотиите причинени от такива хора. Според мен, за да си майстор в която и да е област, трябва да си природно интелигентен, да имаш нещо в главата и това което правиш да го разбираш, а не като повечето кретени които като си сменят един път маслото пред входа и вече са майстори. Не напразно съществува израза: " Кажи му майсторе и не го убиждай повече". Точно поради тази причина първо попитах, а после пипам, защото това което не мога не го правя.
Относно факта че по образование съм Ветеринарен лекар, смея да твърдя че и в двата занаята съм достатъчно добър, тъй като съм имал добри учители. От 1975 година баща ми е бил 6 години началник бригада в сарвиз "Аутомотор" в град Варна, а от 1983 година притежава първия частен автосервиз към СБА находящ се в град Банкя. Помагам и работя с него от 10 годишен и претендирам че имам доста голям опит.

Към колегата "багер", искрено се извинявам за допуснатата от мен грешка, но бях афектиран и не обърнах внимание към кого е отправен въпроса.

Още веднъж благодаря за информацията и се извинявам ако съм убидил някого, но се надявам да бъда разбран правилно.

Желая лек и успешен ден на всички колеги във Форума и приятни почивни дни.

morfius
11-07-2008, 11:48
Да поясня, непълен въпрос = неподходящи отговори.
От въпроса останахме с мнение, че искаш да ремонтираш кола пред блока... нещо което просто не си струва... а не, че искаш да разучаваш схеми за да правиш такива ремонти професионално.
Колкото до отказа на специалистите в областа да споделят - ти колко често си си давал занаята безплатно?

търтей
11-07-2008, 11:59
ндаааа
има белези викаш :shock:
е ти уби сичко детско в мен

не знам колко разбираш нито от медицина нито от коли и изобщо не ме интересува

но щом ти се свидят 30 лв за сервизното ръководство не говори кой е майстор и кой не че е смешно :idea:

жив и здрав

VET
11-07-2008, 12:14
Винаги когато мога, помагам безрезервно - моя грешка ще кажете, но аз не смятам така. Питайте в Ланча Форума Рацера666 дали съм му взел 1 лв за това за което съм му помогнал и дали съм си спестявал съвети и труд когато мога да помогна на някого.
Между другото до няколко дни ще Ви дам ника на колега от форума с когото трябва да внимавате. Въпросния колега дойде в сервиза ми с разглобения си двигател, премерих му цилиндри, бутала, колянов вал, баланс валове, лагерите на баланс валовете казах му допуските и какво трябва да се направи. Каза ми че няма смукателен разпределителен вал и аз тъй като имах свален от моята кола му го дадох за да търси такъв. От тогава - февруари месец, четири обаждания все с отговори "утре идвам", но ни вест ни кост.
Ще му дам още малко време и още един разговор и ще напиша ника му във Форума.

Съжалявам че не съм се изразил правилно в началото на темата, вероятно и аз имам вина да не бъда разбран правилно.

Лек и успешен ден