PDA

View Full Version : Моля, помогнетее... двигателя ми спря!!!



Venci KK
15-10-2005, 08:23
Здравейте отново. Вчера както си пътувх из града и по нанадолнище и ... давам газ и нищо :shock: двигателя изгаснал ??? спирам и започвам да въртя на стартер и .... нищо. ни помен за запалване?!? Е сега вече я втасах си викам :( . Въртях ... нищооо :( После се поуспокоих малко и почаках, завъртам ключа и не се чу един специфичен звук. Мисля, че е от бензиновата помпа...дали е тя?! Ако е тя какво може да се е случило... помогнете ми. Спрял съм на някво тъпо място сега и не ги знам малките гаменчета какво може да им щукне....
Мерси предварително!

Bobo
15-10-2005, 11:41
Имаш ли газова уредба? Пробва ли да спреш и пуснеш алармата? Кога за последно смени горивен филтър?

Venci KK
15-10-2005, 12:24
Не, нямам газова уредба. Не съм сменял бензиновия филтър още. дали е от него?! :?

Bobo
15-10-2005, 12:49
Най вероятно е липса на токове провери си бобините, провери и бушона за токовете на двигателя :wink:

Venci KK
15-10-2005, 13:04
Ех, тези токове... :x де да можеше да се види откъде минава. Къде е този бушон? знам едни доста бушончета в краката ми отдолу. дано да е бушон. Иначе си има светлини, стартера върти, вътре светят всички лампички...

Lukan
15-10-2005, 22:10
много по вероятно е да е бензинова помпа.Виж дали идва бвнзин на реиката, или дали чуваш жужене откъм резервоара.Ако филтъра ти е тотално запушен помпата може и да изгори! Първо провери тези неща,а искрата можеш да я видиш като извадиш един кабел :D

SIS
17-10-2005, 11:07
Ако алармата ти е инсталирана в Бг, най-често "имобилайзера" на алармаджийте е всъщност прекъсване на захранването на бензиновата помпа. Много е вероятно релето, което се грижи за тази работа да е изгоряло - аз имах такъв проблем, само че моята изгасна на един светофар.

Venci KK
17-10-2005, 11:33
Сега тъкмо завлякох алфата до сервиз, уж разбирачи на алфите. обясних им как съм угаснал и че после при запалване не се чува жужене на помпа. провриха бушоните, нищо им няма. Сега ще отваря отзад и ще проверява дали ходи ток до помпата... Ох, дано да не ходи ток и да се окаже помпата читава :cry:
ще ми се обажда и чакам...