PDA

View Full Version : този нов форум е отврат :(



oem
24-07-2008, 18:41
този нов форум е много объркващ. голям шрифт на буквите, и нищо не може да се намери. не можете ли да върнете стария? беше си супер!

valjo
24-07-2008, 18:42
има официално становище на сайта

за съжаление няма как да се върне стария форум, този ще се развие, това е само начална версия колкото да има нещо ... смятам че това се подразбира :)

Ma7e4k0
24-07-2008, 19:59
напълно те подкрепям!!!! точам до тоалетната да повърна...

Grigor
24-07-2008, 20:04
за 10-ти път /последния половин час/ повтарям че тази визия е временна! до 12 дни ще има бизия много близка до старата на стария форум.

а като възможности този е на светлинни години пред стария!

mitaka_cs
24-07-2008, 20:24
има форум и това е най-важното! :)

Crusader
24-07-2008, 21:04
благодарим за форума!
чакаме стария вид /тема/ с нетърпение!
колеги отнасяйте се с уважение към труда на админа, убеден съм че не е било лесно!
респект!

Bakalov
24-07-2008, 21:46
екстра е! чете се.
хубаво, че се появи, че вече се чудех от къде да се метна...

littlesister
24-07-2008, 22:20
баси колко време немаше форум,извинявам се,но явно отговорните за форума за яко некадърни е така..сори за,че съм така прям ама тва е истината.

pr_00f
24-07-2008, 22:37
нещо не можах да схвана.
казваш че хората който си играха сума ти време да ринат лайна заради "хора" като теб са некъдърни? или си милиш че тук са ти длъжни да ти слугуват за всичко?

а дали са достатъчно кадърни за да направят нещо друго ?

VFTI
24-07-2008, 22:56
ужассссссссссс....

дано бъде направена тема, като на стария форум! същия цвят шрифтове и т.н...нали пак да си има промени, но да се приближим към стария вид на форума...той си се отличаваше и си личеше че е алфа ромео форум... този вид в момента е отврат...надявам се всичко да се оправи и чакаме с нетърпение... голямо браво за работата, на всички които все пак пуснаха форума в действие.

Grigor
25-07-2008, 00:59
littlesister ,

Проблема не е че си искрен, а че говориш прибързано и без да знаеш какво е направено.

1. Проблемен достъп до старата машина - и физически и през нета
2. Проблемно извличане на информацията от нея
3. Вдигане на нов сървър
4. Създаване на нова база данни от просто изкопирана /не дъмпната или бекъпната стара база/
5. Проблеми с скриптове и най-вече с енкодинга
6. Проверка на базата - дали има всичко и дали работи.
7. Миграция - неуспешна
8. Анализ и втора миграция - по-малко неуспешна
9. Ъпдейтване на стария форум до по-нова версия с съвсем друга структора на таблиците /това е просто една 1-2 часова операция.. яде време/
10. Успешен упдейт - проверка дали всичко е ОК
11. Миграция - неуспешна.. не всичко мина /една ниграция е към 4 часа чакане/
12. Миграция с промени в настройките - неуспешна
13. Откри се проблема
14. Миграция - успешна!
15. Насторйки на потребители, групи и права /още има работа/
16. Вдигане на мейл сървър, контролни панели и т.н.

Това е най-грубо и по спомен. За протокола: До Събота сътрин /или петък късно вечерта... въпрос на гледна точка/ не е пипано НИЩО по няколко причини /технически и др./
Всичко направено тука е направено от хора с работа и семейства - изцяло на доброволни начала.

Аз от целия екип съм свършил най-малко техническа работа, но съм досаждал най-много и съм тормозил най-много хората. И затова се дразня на подобни високомерни изказвания... ти също така не знаеш, че и сайта не беше целия... липсваха файлове /индекса беше изтрит с онези педерастии/ както и незнаеш, че освен липсата на достъп до старата машината до нея нямаше почти 2 дни и интернет.. както и че са събирани файлове от няколко места /според това кой е правил сайта и т.н/

SwappeR
25-07-2008, 01:04
малко конструктивна критика - моля да се донастрои пускането на нова тема, така че да мога да пращам повече от 4 картинки, в момента толкова мога да пусна максимално! съответно снимки от срещи и мероприятия не мога да публикувам по този начин...
и предлагам за да улесним работата ана администраторите да пускаме изказвания от типа "това и това трябва да се върне ето така - по старому", а не "тук всичко е пълен боклук".

Edit: Забелязвам също, че всичко в постовете се преобразува до малки букви. И главните се бастисват така. Също още една настройка може би.

Edit 2: Ама като правя едит пък се запазват главни и маки. Ефекта WoW!

И час/часова зона на сървъра май трябва да се бутне.

Ранобудниче
25-07-2008, 01:56
този нов форум е много объркващ. голям шрифт на буквите, и нищо не може да се намери. не можете ли да върнете стария? беше си супер!

мислим да нема нужда от мрънкане.
например, а ла "моля, другарко, пък той ми омаза визията на форума".
хората са направили чудеса от храброст, за да го има изобщо.
нека благодарим и да бъдем търпеливи.
от опит знам - колкото повече преса, толкова повече пропуски.
да зарежем критикарството и да помислим кой с какво би могъл да помогне.

Nasko_77
25-07-2008, 04:24
A 6te se varnat li starite emotikoni?

P.S za6to teksta mi izliza na latinica... pri polojenie, 4e pi6a na kirilica v momenta?

seepo
25-07-2008, 06:41
да наистина е доста муден бавен и гаден дизаин стариа беше 100 пъти по добре

Grigor
25-07-2008, 09:16
конвертор /кредор или друг/ не е инсталиран още.

mim
25-07-2008, 10:30
браво, момчета, знам че ще го оправите

Alfa User
25-07-2008, 10:44
Къртовски труд е необходим тука, за да се оправят нещата както са били ... И мисля няма спор че това не може да стане с едно щракване на пръстите... Да, визията на стария форум е доста по-добра, но пък този форум е по-богат откъм възможности - поне доколкото успях да го огледам. Ще се радвам и аз да придобие облика на сайта и стария форум, но нека не даваме зор на админите - и те са хора с работа и семейства!

П.П. Ако може да се донастроят малко и изискванията за аватари, подписи и прикачени файлове ... :cool:

dimo
25-07-2008, 11:03
здравейте всички .визията на форума не е тази с която сте свикнали и за това се дразните но ако погледнете възможностите и начините на работа тук са много повече -форумът е добър но има какво още да се направи и смятам че с течение на времето ще стане по добър.
но мисля че трябва да се поработи и в посока намаляване писането на лиготии и простотии и други разни бля .успех на всички които се занимават с тези неща.

Nasko_77
25-07-2008, 17:16
конвертор /кредор или друг/ не е инсталиран още.извинявай... повредата е била в моя телевизор. нещо флекса ми се беше омазал

spe4elist
25-07-2008, 18:08
този нов форум е много объркващ. голям шрифт на буквите, и нищо не може да се намери. не можете ли да върнете стария? беше си супер!

Колега oem,
нека проявим нужното разбиране и търпение...
Добрата новина е, че въобще имаме форум и архив, колегите които работят и в момента по него, постоянно го адаптират, за да ни е "удобен за логаритмуване" ...

Моето мнение е, че в този му вариант имаме доста повече екстри като юзъри...
Ийзи, мен ... ;)

lyuli
26-07-2008, 09:12
ако стане черен с мигащите емблемки ще е супер, но най-якото е че го има!!!!!!!!!!! браво на хората които го спасиха!!!!!!

Mury
26-07-2008, 16:06
Евала и от мен,иначе не е чак толкова лош,малко е обикновен,но идеята на Люли е яка черен с червено и мигащи емблемки :pp::pp:

Kuku
26-07-2008, 16:15
разцветката от стария облик ако се върне - сиво, черно и червено, ще стане чук ;)

Nasko_77
26-07-2008, 17:55
Всички горещо се надяваме, че ще прилича максимално на стария:notify:

Ранобудниче
26-07-2008, 18:00
а аз пък смятам, че с новите функции е много интересен.
и освен това, установявам как почти постоянно се променя и става все по-добре.

искрено си признавам, ако аз правя нещо и някой/някои така ми дава/т зор, просто ще му/им тегля една сочна и напоителна, без да се замислям :notify:

не мога да разбера защо очите ни са настроени да забележат първо недостатъците, а после (евентуално) да установят какво позитивно е направено??? :devil:

колко от всички нас тук са си мръднали пръста за сайта и форума?

Nasko_77
26-07-2008, 18:15
ранобудниче...
може би ни трябва малко време за да свикнем с него. да... новите функции са супер.
от ден на ден, все по-добре го приемам примерно... аз. нормално е, обаче да ни е мъчно и за стария вид и изглед на форума. там всичко си знаеш кое къде е. като у дома си. разбира се... и в този ще се чувстваме така по-късно.

Ранобудниче
26-07-2008, 18:21
ранобудниче...
може би ни трябва малко време за да свикнем с него. да... новите функции са супер.
от ден на ден, все по-добре го приемам примерно... аз. нормално е, обаче да ни е мъчно и за стария вид и изглед на форума. там всичко си знаеш кое къде е. като у дома си. разбира се... и в този ще се чувстваме така по-късно.


ти нали не реши, че хокам теб?

принципно е трудно с всяка новост - от опит знам колко тежки войни се водят понякога за нововъведения :big_heat:

но всяко нещо с времето си.
и ще си дойде на място.
само малко търпение :)

pa4ito
26-07-2008, 18:28
а аз пък смятам, че с новите функции е много интересен и освен това, установявам как почти постоянно се променя и става все по-добре.
...
И аз точно за това харесвам тази версия на форума повече, но моето е може би "професионално изкривяване" - винаги се кефя на софтуер с повече възможности в сравнение с друг подобен.
Да не говорим че всичко си има Алфа, Бета и CR версии докато се изчисти и стане файнъл релийз :-)



не мога да разбера защо очите ни са настроени да забележат първо недостатъците, а после (евентуално) да установят какво позитивно е направено???
Ами това е все едно да вземеш любимата играчка на едно малко дете и да му дадеш друга - веднага ще ревне за старата, ама после като свикне, ще се кефи и на новата... :dance:

Mury
26-07-2008, 18:30
ранобудниче...
може би ни трябва малко време за да свикнем с него. да... новите функции са супер.
от ден на ден, все по-добре го приемам примерно... аз. нормално е, обаче да ни е мъчно и за стария вид и изглед на форума. там всичко си знаеш кое къде е. като у дома си. разбира се... и в този ще се чувстваме така по-късно.

Я ни съ карайте,кат стане стане:dunno:

Ранобудниче
26-07-2008, 18:34
не се караме.
говорим си тук.
може би спорим помалко - нали мъдрите глави казват, че там се раждала истината : )

ай наздраве.

Nasko_77
26-07-2008, 18:41
Да се караме? Никога:no:
Не ги обичам тези работи аз.
Да... просто си споделяме:)

Наздраве!

spe4elist
26-07-2008, 18:49
здравейте - пак!
ако преброим положителните и отрицателни мнения за новия вид на форума, мисля че е време да се смени заглавието на темата...

пп подскажете - откъде вадите емотките? видях, че се появяват вече, плс!

Ранобудниче
26-07-2008, 18:57
здравейте - пак!
ако преброим положителните и отрицателни мнения за новия вид на форума, мисля че е време да се смени заглавието на темата...

пп подскажете - откъде вадите емотките? видях, че се появяват вече, плс!

не ти ли излизат в дясно от текстовото поле като отвориш джам за отговор?

spe4elist
26-07-2008, 19:04
не ти ли излизат в дясно от текстовото поле като отвориш джам за отговор?

Тъй кажете, бре!
Благодарско! :thumbup: Май вчера ги нямаше, но от ден на ден ще става все по-добре ... Вярвам!

pa4ito
26-07-2008, 19:05
...пп подскажете - откъде вадите емотките? видях, че се появяват вече, плс!
отиваш на "Контролен Панел" след това в ляво търсиш секция "Настройки и Опции" и цъкаш на "Промени Опциите", вече в средата отиваш най-отдолу в секция "Разни" и променяш "Изглед на редактора на съобщения" на "Standard Editor", след което кликваш на бутона "Запази промените".
Надявам се да си ме разбрал, макар че го обясних като "програмист" :grin:

Mury
26-07-2008, 19:05
не се караме.
говорим си тук.
може би спорим помалко - нали мъдрите глави казват, че там се раждала истината : )

ай наздраве.

спорете бе деца,дано поумнеете:holiday2::holiday2:

spe4elist
26-07-2008, 19:05
я, и главните букви се появиха! секс!

spe4elist
26-07-2008, 19:15
отиваш на "Контролен Панел" след това в ляво търсиш секция "Настройки и Опции" и цъкаш на "Промени Опциите", вече в средата отиваш най-отдолу в секция "Разни" и променяш "Изглед на редактора на съобщения" на "Standard Editor", след което кликваш на бутона "Запази промените".
Надявам се да си ме разбрал, макар че го обясних като "програмист" :grin:

10х
Появиха се, но от втория път.
Може аз нещо да съм се бъгнал:comphits:

Ранобудниче
26-07-2008, 20:50
....от ден на ден ще става все по-добре ... Вярвам!



:yes:






спорете бе деца,дано поумнеете

к`во пиеш? :drinking::crazy:

tosharky
26-07-2008, 20:59
Браво на хората, които намериха времето и вложиха усилие да върнат форума. Сигурен съм, че не е била лесна задача. Този тип форум ако не се лъжа има повече опции за customize-ване, така че след време като го направите ще стане много красив със сигурност.
Само да питам не може ли да се увеличи ограничението за аватарите?

Grigor
26-07-2008, 21:00
В друга тема в този раздел пиша какво се е променило или добавило като потребителски екстри. Нарочно ги пиша за да може ако пропусна :sleep: нещо да има кой да ми каже :grandpa:

Grigor
26-07-2008, 21:05
аватара е 100х100 вече. естествено че може и повече, но според мен няма снисъл.
размера на картинката за профина е вече 150х150

spe4elist
26-07-2008, 21:23
аватара е 100х100 вече. естествено че може и повече, но според мен няма снисъл.
размера на картинката за профина е вече 150х150

:bravo:

Ma7e4k0
30-07-2008, 01:25
Обаче като му дам Григор Тест стайл и става доста по-добре .. БРАВО!

Grigor
30-07-2008, 10:12
Лошото е че и това дето си тествам не е много свет... Усилено търсим перфектната тема в нета /има и платени и безплатни/ но за момента няма...

А това дето си играя аз за момента е малка бора, но поне е по-тъмно и не дразни толкова...

VFTI
03-08-2008, 14:12
Всичко хубаво, действа се....Обаче как може ограничението за аватар и за подпис да е по 30кб?!?! Да не да сме 2000г.?! Качеството става простооо отвратт.. То изобщо не може да се говори за качество....Да се разреши поне до 50кб големина на подписа и до 30КБ за аватар....Още повече че всеки от нас си разглежда форума редовно и всички снимки, картинки и аватари са като куукис и не товарят трафика или пък да забавят на някого отварянето....

До сега повечето бяха с подписи по 150-200кб и никой никога не се е оплаквал, а сега едва 30кб и 19 за аватар.... Еми аз просто не мога да си гледам аватара с това гадно качество...или подписа... Много моля нека поне малко да качим още тези граници.... Иначе за размерите спор няма, че някои хора се оливаха... Та?

търтей
03-08-2008, 16:15
Еми аз просто не мога да си гледам аватара с това гадно качество...или подписа...
ми не ги гледай бе
аман :static:

KGB
04-08-2008, 02:19
Я върнете стария форум...изглеждаше 100пъти по-добре...и някой ден като оправите бозата може да минем към този вариант.

Nasko_77
04-08-2008, 06:49
Всичко хубаво, действа се....Обаче как може ограничението за аватар и за подпис да е по 30кб?!?! Да не да сме 2000г.?! Качеството става простооо отвратт.. То изобщо не може да се говори за качество....Да се разреши поне до 50кб големина на подписа и до 30КБ за аватар....Още повече че всеки от нас си разглежда форума редовно и всички снимки, картинки и аватари са като куукис и не товарят трафика или пък да забавят на някого отварянето....

До сега повечето бяха с подписи по 150-200кб и никой никога не се е оплаквал, а сега едва 30кб и 19 за аватар.... Еми аз просто не мога да си гледам аватара с това гадно качество...или подписа... Много моля нека поне малко да качим още тези граници.... Иначе за размерите спор няма, че някои хора се оливаха... Та?Напълно подкрепям... точно така е.

Neokill
04-08-2008, 08:52
Ай стига критики какво ще кажете??? Гледате хората се опитват да направят нещо, губят си от личното време, от време което могат да прекарат на бира или със семействата си и какво получават насреща глупави писаници като не мога да си видя аватарчето. Ми ти за това ли пишеш и четеш форума заради някаква си картинка. Другия - не ми харесва как изглежда - ми няма се жениш за него. Нещата малко по малко ще се оправят и с това мрънкане не помагате на никой. Аман от критици вече.:grandpa:

mim
04-08-2008, 10:50
Вече му свикнах на тоя, хич и не ми прави впечатление

Kuku
04-08-2008, 11:00
Е, изгледа на стария беше много по-хубав!
Дано този да се доближи максимално до него ;)

PEPI-2ALFA
04-08-2008, 11:12
В моминта пробвам версиятя на Григор - повечко червенко има:smile: .Верно стария беше по- ... , но ще чакаме ,ще видим.

kolev
05-08-2008, 13:51
а с картинките от предишния форум какво става, има ли надежда за тях.

lyuli
05-08-2008, 14:46
има ли надежда да стане на черен фон? откакто е син не ми се влиза, мислех, че ще е временно само.....

освен това опцията "маркирай вс. теми като прочетени" не я виждам

bass
05-08-2008, 16:33
освен това опцията "маркирай вс. теми като прочетени" не я виждам

Дабъл-клик на иконата на раздела (като си на началната страница).

търтей
05-08-2008, 16:52
http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?do=markread
това също върши раута ;)

PEPI-2ALFA
05-08-2008, 20:38
http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?do=markread
това също върши раута ;)
:chair: Това защо го направи. Кликнах да видя и ... всички теми са ми "прочетени" , а дори не разбрах как става :wallbash:. Иначе аз използвам "действия в този форум" и от падащите "маркирай като прочетен" или нещо такова.
:handshake:

PEPI-2ALFA
05-08-2008, 22:10
има ли надежда да стане на черен фон?
Избери си от опциите варианта на Григор - червено-черен е.

Kuku
06-08-2008, 02:07
Добре де, само аз ли го виждам това?! :?
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=298&stc=1&d=1217977595

PEPI-2ALFA
06-08-2008, 02:34
Това го има само на главната страница. На подфорумите ( 145, 155, общ технически , ...) го няма.

Neokill
06-08-2008, 07:39
:native:
http://neokill.hit.bg/forum.JPG


Не се вижда добре на 22" монитори ама става много голяма иначе

lyuli
06-08-2008, 18:11
Избери си от опциите варианта на Григор - червено-черен е.

ок, така е малко по-добре, но ми липсват мигащите емблемки от преди........

Kris
09-08-2008, 14:23
Ся остава да разпънете логото горе и нямате грешка;-)

CHIKI
10-08-2008, 14:04
....... супер зле !!!!! да бяха инсталирали phpbb3,и тоз темплейт супер зле и той

netsurfer
30-08-2008, 11:45
Този форум има толкова много функции, които 99% от плюещите в тази тема едва ли ще разберат някога ...
и както писах и в друга дума сложете similar posts най-отдолу, много полезно е

valjo
30-08-2008, 11:56
Този форум има толкова много функции, които 99% от плюещите в тази тема едва ли ще разберат някога ...
и както писах и в друга дума сложете similar posts най-отдолу, много полезно е
ако ме насочиш къде е това , ше пробвам да го пусна:)

netsurfer
02-09-2008, 21:37
ако ме насочиш къде е това , ше пробвам да го пусна:)
ами незнам, несъм се занимавал с back end на vbulletin, предполагам трябва да изтеглите от някъде мод-а