PDA

View Full Version : Help!!!Не ми работи спиидометъра!



BBRC
11-08-2004, 14:32
ново 20 :shock: сега ми се прецака па спиидометъра(33 16V).Първоначално прекасваше като минавам през дупки но днес умрия тотално, мислех си че е нещо от клемите от зад, но днес го разглобих и ги почистих ама не трагна!
Дайте някви идеи?
а и още нещо от каде взима сигнал спиидометъра?

hf hpe
11-08-2004, 14:57
нормално от скоростната кутия

провери датчика там

Alfamaniak
11-08-2004, 19:01
Провери първо датчика на скоростната кутия тои е един дълъг и взима информация от диференциала /полуоската има едни зъбчета/ ако датчика е здрав отвори таблото и препои вскички споики по електронните компоненти на километража не пипаи тези на оборотомера нямат нищо общо. Ако пак не става пусни с една батериа 1.5V на моторчето което варти механизма на спидометара и километража, ако работи моторчето има един транзистор които го управлява тои се смениа с друг само трябва да е със същия преход и работата става. Аз сам правил тази процедура и сега всичко е перфектно. Успех приятелю... :D :D :wink:

BBRC
13-08-2004, 16:30
Проверих си датчика на скоростната кутиа работи и моторчето работи заначи остава да е транзистора които е PNP кажи с какв еквивалент си го заместил?
Много Благодарности и на двамата!!!

Alfamaniak
17-08-2004, 19:27
Транзистора трябва да е със същия преход и сложи такав за по-голям ток до 2А например и си готов но провери и за студени спойки че сам имал и такав случай.

04-09-2004, 23:48
При мене бяха изгоряли 2 чипа които са точно до моторчето на скоростомера.Смених ги и всичко се оправи.

Boxer
05-09-2004, 13:35
az su6to karam 33 16v i imax taia mizeria ama pri men be6e prekusnal kabela predi klemata na tabloto

shadow
27-02-2005, 06:05
на мене ми се беше прецакало на 2 места клемата на километража не даваше контакт и има една клема близо да акумолатора и след нея
няма клеми направо е вързан дат4ика поне при мене е така :yes: