PDA

View Full Version : Светлини-Philips Vision Plus H7 & Premium H1



KGB
12-08-2004, 03:23
Днес си смених крушките с филипс....ето снимките...фактите говорят сами....

http://tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=4369

WhitePower
12-08-2004, 09:58
az pak sam s Hella pak ot toja vid i ima efekti

Dexer
12-08-2004, 20:00
много голяма разлика бе кгб, и аз ще си взема такива!

hf hpe
12-08-2004, 21:32
много голяма разлика бе кгб, и аз ще си взема такива!
но търси Н1 за твоята

KGB
12-08-2004, 23:48
Както каза HF_HPE на теб ти трябват Н1....

тези които са примиум модела +30% тоест моите за мъгла са 6.5лв. броя....за VisionPlus +50% които са мойте къси....за Н7 са 25лв. броя за Н1 предполагам, че ще е по-малко.

на тунинг.бг форума съм писал и къде е магазина...едно момче от форума на Ауди ми каза. Иначе никъде другаде не ги открих...във ВантоТрейд имат само Блу Висион....които също са много добри и придават синкавия ефект на ксенона...но иначе светлина им е бяла а не синя както при осрамите и тем подобните други сини крушки при които си оставяш само със синията светлина а не с повече светлина както е при филипс блу висион където получаваш около 30% повече..в това се обедих в на един приятел с новото пунто....Но VisionPlus е най-готината халогенна крушка....в сравнение с Осрамките SilverStar +50% филипса е по-добър а и се надявам да изкара повече... :)

KGB
13-08-2004, 12:43
Между другото на теб ти трябва Н1 Spot за лупите :!:

Capoeira
13-10-2004, 18:12
не можах да намеря от къде си ги взел крушките а ми трябват спешно тъкмо може да кажеш дали си заслужава инвестицията, в смисъл колко време изкарват...

hofman
14-10-2004, 11:00
Ето ти координатите на обява в българския Auto билд:

Philips: Premium;VisionPlus;BlueVision;SilverVision;Power2N ight

тел: 02 946 15 70 ; 944 70 64; 0888 921 408;
e-mail: todorov@ibn.bg

И аз ще слагам такива ама следващата седмица.И имам един въпрос за тези BlueVision - на светло, когато фара е загасен крушката синее ли, защото ако е така много гадно.Това мене лично много ме дразни:))
А за 146 -та H1 ли ми трябват? Благодаря

KGB
15-10-2004, 01:00
Hofman,

Кое точно търсиш...много светлина...или повече светлина с малко газария.

Ако е много светлина си вземи ВизионПлюс

Ако е другото си вземи БлуВизион

На 146тицата късите са Н1 спот, защото са със лупи....фара няма да синее на лупите със сигурност...

Като отидеш тем му спомени, че си от клуба...скоро там ще ползваме намаления.

hofman
15-10-2004, 09:16
Еми ще взимам BlueVision - малко газария, малко повече светлина :))
Първо ще се обаждам по телефона, защото не знам това офис ли е , магазин ли е какво е, в обявата нямаше никакъв адрес

krasyb
15-10-2004, 11:43
КГБ за 155, за светлина коя да вземем, че и аз ще сменям ?

KGB
15-10-2004, 13:55
Hofman,

Магазин е...ама за какво им е адрес в рекламата....нали сме в БГ :lol:

Магазинчето се намира до бившия гараж на УБО или там какво се водеше, понастоящем на надка пиракта...абре с няколко думи тръгваш от Орлов мост към бул. Сливница (то там вече не се казва така) тоест тятър зад канала.....точно преди улицата да свърши в бул. Сливница има едно блокче от ляво...в това блокче се намира магазинчето....на около 50тина метра преди сфетофара....ще видиш има една малко синя табелка. Philips Automative Lighting.

Краси,

Филипс ВизионПлюс +50% повече светлина....тава е истина в халогенните крушки :wink: аз карам с такива и съм супер довелен...преди това бях с Осрам СилверВизион +50% горят като коледна елха след нова година :evil: то и на кутийката си им пише....така, че не се залагвай с Осрамки, ако не намериш Филипс

hofman
15-10-2004, 14:13
еми те ми дадоха адреса по телефона, та аз вече си взех...., все пак благодаря за обяснението
между другото там имаше много голям избор от крушки на Philips

А за още по-голяма точност адреса е : ул.Проф. М. Бичев №5

krasyb
15-10-2004, 20:29
10Х КГБ, тия дни тръгвам да търся из Бс, аз се бях засилил за Осрам, че ми ги хвалят, но щом казваш Филипс проверено, плюс тва аз ползвам филипс осв. тела в личния бизнес и НП, ама не бях се сетил да ти кажа.
Ще рапортувам и аз като ги сменя :)

KGB
16-10-2004, 03:18
Krasyb,

Аз имах и Осрам СилверСтар...

http://www.fanclub-alfaromeo.org/forum/ ... .php?t=117 (http://www.fanclub-alfaromeo.org/forum/viewtopic.php?t=117)

едната изкара един месец, другата два :evil: това за 45лв....като светлината им е малко по-добра от тези на Генерал Електрик с които ми беше колата (аз милех, че е с филипс)...за съжеление тогава не се сетих да направя снимки. На самата опаковка на Осрами си пиши, че е с намален експлотационен живор. Shorter life expectancy...или нещо такова.

На филипса този надпис го няма....вече са изкарали повече от два месеца :) ....дано да изкара и повече....на предишната ми кола, която карах в БГ бях с филипс визионплюс но Н4....колата изкара 3години с тях и даже още мисля, че е с тях.

Причината да си взема първо Осрам, беше че в едно английско списания имаше сравнителен тест и осрамо го даваха с една точка по-добър до колкото си спомням. Аз както винаги искам най-доброто за моята красавица....за съжеления се подведох от това списание и не се вслусах в съветите на алфистите от alfaowner.com които ми казаха, че Осрама е боклук и, че гори много.

Взимай Филипса и не се замисляй, само гледай да не попаднеш на менте...все пак 40-50лв. не са малко пари.

След като ги инсталираш е задължително да си регилираш фаровете :wink:

krasyb
16-10-2004, 13:21
Абе номера е да изкарат поне Зимата докъм лятото, и да вършат работа де! И аз мисля че няма да има проблем, защото от Филипс съм доволен засега. Само да ги намеря и ще постна за феновете от Бс и региона да знаят кво-що :)

krasyb
17-10-2004, 11:30
Петко, бе забравих да питам за халогените, нещо по-специално да взема ли? Те мойте пуснати, не пуснати се тая май? Не знам трябва ли да светят или само строго за мъгла е светлината, че не съм я пробвал в мъгла още?

KGB
17-10-2004, 12:54
Ми предполагам, че халогените (тоест фаровете за мъгла) са ти Н1....вземи си филипс премиум +30%....към 6-7лв е крушката.

Ама ако рефлектора ти е заминал...няма смисел :(

krasyb
17-10-2004, 18:00
Ще я вида тая работа :? и ако трябва ще се сменяме и с рефлектора, мхм! т.е. с целия халоген най-вероятно. 10х again :D

Hristo_156
18-10-2004, 12:37
На мен пък ми изгоря дългата светлина на фара. Крушката беше Philips H1, не зная откога е. Със сигурност не беше от премиум или супер модификациите. Веднага си взех от Практикер два броя Osram-Premium +30% - германско производство, за да бъдат еднакви крушките на дългите. Цената на едната беше 7,59 лева.

За интересуващите се:
Пак в Практикер има и Осрам SilverStar +50% more light, като H1 струва 12 лева бройката, а H7 струва почти 25 лева.
:evil:

Първо сложих едната H1 на мястото на изгорелия Филипс, за да я сравня с левия фар (там се оказа, че имам GE, унгарско производство). Резултатът от сравнението - по-наситена светлина с по-бял спектър в полза на Осрам-а. Естествено, махнах General Electric-а от левия фар и сложих и другият Осрам. Тъй като съм в подземен гараж с дълъг коридор, пробвах дългите - доста добре се държат. Само не знам колко ще изкарам с Осрамите - дали няма да се пОсрамят :lol:

Иначе, не съм много доволен от резсейването на светлината на късите и май ще трябват центровки и после смяна на крушки.

ПИТАНЕ: Някой разбира ли от баш КСЕНОНОВИ лампи за късите, трябват ли специани рефлектори или там някакви други джаджи :?: и Какви са цените :?:

KGB
19-10-2004, 01:42
Христо....Защо Осрам :x аз минах през къси, мъгла и габарите :evil: да е*№&а и габаритите 7лв. крушката....Извода никога повече Осрам....надявам се твойте да изкарат повече, защото не са СилверСтар

Днеска ги гледах в Практикер....аз си взех халогенен прожектор от там :D

Иначе за Ксенон...аз в момента гледам различни ъпгреиди за моята кола....разлики има в рефлекторите както и в самата система за регулиране на фаровете...При оргиналните ксенони то е напълно автоматично, което в въведено със ЗАКОН в ЕС....тоест ако аз и ти си сложим Ксенон на нормалните фарове, ще е незаконно....по тази причина никой от големите прозиводители на предлага такиви ъпгред системи. Те могат да снабдавам други фирми, които от своя страна да предлагам комплектите с крушки на филипс, баласт на филипс и т.н. Проблема е, че не знаеш кое е мента и кое не, защото почти всичко минава през Китай, по простата причина, че там могат да продават такива системи без да имат проблем със закона...темата е доста дълга...но всеки който ти заяви, че ти продава оргинален кит на Филипс или Осрам те лъже директно в очите....каквото и да ти говори...това го пише и на страниците на Филипс и на Осрам.

Грубо казано има два вида ксенонови крушки:

1. За фарове с лупи...

2. За фарове с релфектори каквито са нашите...(мисля и твойте бяха релфектори, защото има и 147мици и 156ци с лупи)

Другите разновидности са темперетурата на светлината....най-добър резултата се поличавал според повечето хора в диапазоно 4000-4500келвина (ако не се лъжа)...каквито крушки слагат и автомобилните производители. Има Би-Ксенон...тоест къси дълги на една крушка....но това се прави с един механизъм...


Цени...ами от 300$ долара до 1200-1300лева....в зависимост от къде го замаш и най-вече какво ти предлагат....Ксенона е много прецизна технология и разликите между ефтин и скъп и очевидна и също така ефтиното излиза скъпо, защото крупките горят често при ефтините системи...нормално една ксенонова крушка издържа много дълго време....все пак струва около 200лева.

По прицип Ксенона и два пъти и половина по силен от хакоганната крушка...разликата идва от начина на запалване и начина на горене...грубо казано при едното е жичка, при другото е "газ" (халогена също е вид газ...абре сложничко е)...
Ксенона е 35вата, така че няма никакъв проблем за инсталацията на колата и за фара...напротив ксенона консумира по малко енергия...тоест по-малко гориво и не затопля толкова фаровете като при халогена...тоест по-малко износване и на самите фарове....

Както и да е...ако си решил да слагаш, може да измислиме нещо заедно...така, ще се борим за по-добра цена :wink:

Hristo_156
19-10-2004, 10:19
КГБ,
благодаря за обясненията. Наистина не знаех какво представлява принципа на работа на ксеноните. Те били много икономични, а аз мислех че яко лапат ватове :oops: .
Засега при тези цени на ксеноните смятам да се откажа, ще си сменя късите с филипсите дето ти ги хвалиш, ама като взема заплата 8)
За осрамите - наистина избързах да ги купя. Ден по-късно прочетох темата за крушките дето ти се отворил та ме хвана яд. Нищо, карай да върви. Поне не са скъпи и светят доста добре.