PDA

View Full Version : От какво е приклекнала?



Nikiboy
17-10-2005, 18:52
1.8 ТС, нещо като стоя два месеца без езда ми се струва, че малко е легнала в задницата. Може ли да е от амортисьорите? Защото не мога да си обясня как са слегнали пружините.

Единия амортисьор е изтекъл.

Dodo 155
17-10-2005, 20:09
1.8 ТС, нещо като стоя два месеца без езда ми се струва, че малко е легнала в задницата. Може ли да е от амортисьорите? Защото не мога да си обясня как са слегнали пружините.

Единия амортисьор е изтекъл.
Абе малко е вероятно да има очевадна разлика :roll:
Стояла ли е колата без ДВГ в коша известно време :?: Обикновено когато се махне мотора и предните пружини си "отпочиват" така да се каже и после колата ти щръква отпред и създава впечатление, че е с паднала задница :idea:

alf
18-10-2005, 11:42
може да е от амортисьорите според мен. вдигни обаче задницата на крик и ще си оправи стойката... въпроса е докога :roll:

hf hpe
18-10-2005, 12:46
...сбогом и благодаря за рибата...

aav
18-10-2005, 12:53
Амортисьора гаси трептения, не определя височина. Твърдостта и размера на пружината определят височината.

Извинете: напълно дублирам предишното мнение!

alf
18-10-2005, 12:57
кат омекне мортисьора кляка макар и леко забележимо да :!: кат е изспуснал и съпротивлението му отслабва и пружината и идва повече тежест незнам дали го обяснявам правилно ама на много коли съм го забелязал (с макферсони ама то в случая няма значение)

Dodo 155
18-10-2005, 16:59
кат омекне мортисьора кляка макар и леко забележимо да :!: кат е изспуснал и съпротивлението му отслабва и пружината и идва повече тежест незнам дали го обяснявам правилно ама на много коли съм го забелязал (с макферсони ама то в случая няма значение)
Има логика в това, но ако клекне ще е с 1-2мм (някъде) ако въобще клекне :roll:
Както Еньо каза, амортисьора действа обратно на пружината за да я успокоява, а не държи стойката на колата. Все пак с ръце може да прибереш стъблото на амортисьора, а пружината забрави без скоби да я сгънеш :wink:
По-скоро са "уморени" пружини :roll: