PDA

View Full Version : kak BOSCH trovjat jivota na alfistite



virusalfa
12-08-2004, 13:27
Здравейте всички!Напълно съм сигурен,че сред вас няма почитатели,а само потърпевши от гнусната немска фирмичка.Та,значи1смених горивния филтър на моята 164-ка TD и опитвайки се да обезвъздуша горивната уредба,стигнах до извода,че мембранната помпа за ръчно подкачване никс арбйтен,както звучи нва конски език.Повярвайте,сигурно цял ден ги е сърбял гъза тъпите немци-майките им гащите-56-ти размер не моган да си вдигнат.Тия наште толко ли са мазухисти,не разбраха ли,че един чарк немски да има -там е проблема.....

WhitePower
12-08-2004, 14:36
ne e bash taka no do njakade si prav
kakto pishetshe v edni spianie , ako alfata beshe pravena s Magnet & marelli Alfata shteshe da e po dobra i ot mercedes

Dexer
12-08-2004, 20:09
virus, аз, както знаеш имам същата история под капака и съвсем наскоро правех тая операция, но за мой късмет помпата бачкаше. А зимата в Копривщица при минус 15 градуса и тя не помогна да запали;)
Аз днес си направих карето което и между хидропомпата и компресора на климатика и да се надяваме, че в събота ще пътувам за морето с клима;)
Напрви ми впечатление, че бая неща по мотора ми са правени в германия... тая фирма VM явно не обича италианските доставчици много много...

virusalfa
13-08-2004, 14:48
Dexer,нали между подгряващите свещи има шини за подаване на ток,та на мойта има между 1-ви и 2-ри и между 3-ти и 4-ти цилиндър.Дали не трябва да има обща връзка между всичките,а?Поне така мисля аз,въпреки ,че има 2 черни кабела до 1-ви и 2-ри и 3-ти с 4-ти.В такъв случай съм без подгряване и трябва да търся начин да се спасявам,ама се чудя откъде да намеря шина....Можеш ли да провериш на твойта как са свързани подгр.свещи и да ми дадеш информация дали и 4-те са с общ плюс.А аз ще дам так адреса ,където има данни как се ремонтира VM двигател-поставя се на УАЗ и има конструктивни различия,но принципна разлика-никаква