PDA

View Full Version : Алфа 147 ГИ ламбда



bokota
31-07-2008, 14:35
Интересува ме възможно ли е при здрава Ламбда след поставянето на ГИ сондата да се развали по някакъв начин,казаха ми че след поставянето сондата вече не е от голямо значени ако има някой по-запознат ще съм благодарен за съвет за или против ГИ.

JAMAL
31-07-2008, 15:50
Не, не, не....
не питай За и Против.....:horror:

Crusader
31-07-2008, 21:21
Принципно на газ ламбдата умира по-бързо от колкото на бензин.
Зависи от ГИ, при някои сондата не е от значение.

spe4elist
31-07-2008, 21:23
Принципно на газ ламбдата умира по-бързо от колкото на бензин.
Зависи от ГИ, при някои сондата не е от значение.


Апцелютно, затова и производителите на лапа сопи не дават гаранция при монтаж в автомобили с газови уредби:bored:

robygas
31-07-2008, 22:35
Понеже не казваш каква е у-бата, ще ти отговоря така: Има Г.И които работят задължително с ламбда сонда, има такива които изискват при реглаж сигнала от такава и го запомнят ,без да са постоянно вързани към нея , има и такива които изобщо не им пука за сондата, но при всичките случай е добре да е работеща , заради самата кола. А кога и как се скапва по бързо това е доста спорен въпрос....

spe4elist
01-08-2008, 09:34
... А кога и как се скапва по бързо това е доста спорен въпрос....

Скапва се по-бързо, заради по-високото съдържание на водни пари в изгорелите газове, при работа на газ...

bokota
01-08-2008, 13:51
Марката е LANDIRENZO.Казват че става,ако някой има представа какви са отношенията на тази уредба с сондата да каже въпреки че вече в поръчана де,но поне да знам как да действам след поставянето и трябва ли някакво по-особено третиране на колата ?

code
01-08-2008, 22:10
Аз карам само на газ от доста години и ламбда съм сменял само веднъж и то без причина (калпав майстор).

robygas
02-08-2008, 13:03
Хубаво е да си смениш сондата и да отидеш на един реглаж с новата.