PDA

View Full Version : Проблем с газов инжекцион



leonardo_
01-08-2008, 19:46
Искам да попитам за съвет, ако някой е имал подобни проблеми.:help: Поставиха ми газов инжекцион, който докато загрее колата работи на бензин. На теория добре, но на практика – не. При студен двигател (да речем ранно сутринта) и докато работи на бензин двигателя прекъсва, няма мощност и се чуват пукания във всмукателните тръби. Като превключи на газ разликата е осезаема. Колата е 146; 1,4л.; 2000г.
ПС: Ходих и на стенд, но нищо не откриха. Двигателя работел добре. А пък от сервиза, който си сложих газта, казаха, че не е от тях повредата била от бензина.
Мерси предварително!

PEPI-2ALFA
01-08-2008, 22:23
ПС: Ходих и на стенд, но нищо не откриха. Двигателя работел добре. А пък от сервиза, който си сложих газта, казаха, че не е от тях повредата била от бензина.

Явно газаджиите са прави. Закарай колата на по-читави майстори щом тия не са открили нищо.
П.П. Добре дошъл във форума.

nikolaaaay
01-08-2008, 23:14
Моята също пали трудно на бенз. Това е проблем на повечето газови Алфи и на някои от останалите. Ако си от Сф. ходи при Роби да я диагностицира. Моята записва някаква грешка, карайки на газ. Ако карам само на бенз няма грижи, пали си сутрин, като кибрит.

leonardo_
02-08-2008, 08:17
Мерси за отговорите!

От Стара Загора съм. Ходих на няколко майстори, някой дори не успяха да се connect-нат с компютъра. Вчера вечерта мисля, че установих какъв е проблема. Прочетох някъде, че компютъра се самонастройва докато караш. Така, че явно докато е на газ настройката се променя и после не може да тръгне на бензин. Ако пък се кара дълго време на бензин и така се изгаси после веднага пали без проблем.

ALFA155Ts
04-08-2008, 20:26
и моита е така аз сам си я базикам с един лап топ и зимата много ме фаща яд по 15-20 мин я чакам да дигне градус моита превключва на газ като дигне 20градуса ама зиме докат ги дигне .... и пак излиза скъпо зиме ако се кара за малки разтояния щото хем бензин хем газ ма докат превключи на газ .... може и да престигнеш там кадето си тръгнал :bored:

nikolaaaay
05-08-2008, 22:38
Мерси за отговорите!

От Стара Загора съм. Ходих на няколко майстори, някой дори не успяха да се connect-нат с компютъра. Вчера вечерта мисля, че установих какъв е проблема. Прочетох някъде, че компютъра се самонастройва докато караш. Така, че явно докато е на газ настройката се променя и после не може да тръгне на бензин. Ако пък се кара дълго време на бензин и така се изгаси после веднага пали без проблем.
Аз това съм го писал 10 пъти във форума. Каза ми го Бобо, пък и на диагностиката при Роби се потвърди общо взето, пък те не са да не разбират. Ти къде си го чел.

robygas
06-08-2008, 08:23
Не е общо взето ами ти казах да отидеш и да си смениш комп. на газта. Грешките които трупа бензиновия ти комп. са неверни данни при управлението на двете линий на бензиновите дюзи. Два варианта : или газовия комп . има някакъв проблем и не емулира вярно сигнала като си на газ , или има грешка при прекъсването на бензиновите дюзи , в което се съмнявам. Общо взето колите трупат грешки при работа на газ най често от бедна смес., което се коригира.

ssveto
06-08-2008, 08:56
Искам да попитам за съвет, ако някой е имал подобни проблеми.:help: Поставиха ми газов инжекцион, който докато загрее колата работи на бензин. На теория добре, но на практика – не. При студен двигател (да речем ранно сутринта) и докато работи на бензин двигателя прекъсва, няма мощност и се чуват пукания във всмукателните тръби. Като превключи на газ разликата е осезаема. Колата е 146; 1,4л.; 2000г.
ПС: Ходих и на стенд, но нищо не откриха. Двигателя работел добре. А пък от сервиза, който си сложих газта, казаха, че не е от тях повредата била от бензина.
Мерси предварително!

А преди да ти сложат, Г.И. пак ли така ти работеше колата?

de4o
10-08-2008, 02:18
Аз го имам същия проблем ,просто когато се кара на газ след извесно време се запушват бензиновите дюзи,сложи си добавка в бензина

leonardo_
11-08-2008, 15:05
Така значи ходих по майстори и понеже само си прехвърляха топката и ме размотавах подходих към доброто старо "направи си сам". Сложих едно реле м/у ламда сондата и компютъра на бензина, което е вързано за клапана на газта и така компютърът на бензина вече не се пренастройва докато карам на газ. Колата сега върви перфектно и без забележки.

nikolaaaay
11-08-2008, 21:51
Аз го имам същия проблем ,просто когато се кара на газ след извесно време се запушват бензиновите дюзи,сложи си добавка в бензина
И кое ги запушва тия бензинови дюзи? Значи ако не си карам колата 2 месеца и ми седи пред нас, после няма да запаля, щото бенз дюзи ще са запушени от стоенето. Айде да пишем само неща, в които сме сигурни.

nikolaaaay
11-08-2008, 21:57
Така значи ходих по майстори и понеже само си прехвърляха топката и ме размотавах подходих към доброто старо "направи си сам". Сложих едно реле м/у ламда сондата и компютъра на бензина, което е вързано за клапана на газта и така компютърът на бензина вече не се пренастройва докато карам на газ. Колата сега върви перфектно и без забележки.
Е тва е разковничето май, обаче ГИ ТРЯБВА да може да емулира сигнала от ламбда сондите достатъчно добре, за да не прави разлика м/у бенз и газ. Аз утре ще пробвам да сменя моят комп на ГИ, по репоръка на Роби. Въпросът е дали компа на ГИ е дефектен или просто на пазара има ГИ, които НЕ МОГАТ да емулират достатъчно добре, т.е. не могат да излъжат компа на колата и тя познава, че не е на бенз. Моят ГИ е БСМ КарГаз.

JAMAL
11-08-2008, 22:30
Или, когато си правите промени по колите се вслушвайте в съветите на хората от форума;-)

kolev
12-08-2008, 15:54
"емулира достатъчно добре" какво ще рече. компа на газовата 1-во трябва да чете ламбдата за да си настрои горивната смес и 2-ро да подава лъжлив сигнал на бенз. инжекцион че сместа винаги е в най-доброто съотношение.

qnis3
13-08-2008, 07:48
Добре де защо се не научихте да задавате правилно вапроситеси???
Никаде в темата не видях каква марка е и кой модел е газовата. Вие как мислите че може хей така да отговорим на задавания от вас вапрос? Да не сме гадатели!:notify: Има решение на вапроса но не това което си направил. С това реле сутринта компа на бензина даржи доста богата смес и за това не пука. Има доста по интелигентен начин да остраниш проблема но ще ми трябва марка/модел газова.:idea:

leonardo_
13-08-2008, 10:15
Никаде в темата не видях каква марка е и кой модел е газовата.
Извинявам се, че не съм пропуснал да дам марката на газовата, а тя е lovato.

Добре де защо се не научихте да задавате правилно вапроситеси???
С това реле сутринта компа на бензина даржи доста богата смес и за това не пука. Има доста по интелигентен начин да остраниш проблема но ще ми трябва марка/модел газова.:idea:
Не сте ме разбрали правилно. Когато работи на бензин релето пренасочва ламдата към към бензиновия компютър, а когато работи на газ - към газовият такъв. Замерих разхода и на бензин и на газ и той е в нормите.

vencialfa
14-08-2008, 10:42
и моита е така аз сам си я базикам с един лап топ и зимата много ме фаща яд по 15-20 мин я чакам да дигне градус моита превключва на газ като дигне 20градуса ама зиме докат ги дигне .... и пак излиза скъпо зиме ако се кара за малки разтояния щото хем бензин хем газ ма докат превключи на газ .... може и да престигнеш там кадето си тръгнал :bored:


Струва ми се че се нуждаеш от нов термостат.Тези 20 гр. би следвало да ги достига за 2-3 мин.

qnis3
15-08-2008, 22:27
Извинявам се, че не съм пропуснал да дам марката на газовата, а тя е lovato.

Не сте ме разбрали правилно. Когато работи на бензин релето пренасочва ламдата към към бензиновия компютър, а когато работи на газ - към газовият такъв. Замерих разхода и на бензин и на газ и той е в нормите.
С тази газова се оправя лесно този проблем. Намаляш времето на газовите дюзи и компа ще вдигне времето на бензиновите и проблема ще изчезне. По принцип това се появява при обеднена горивна смес *пука в смукателните колектори*. Компа е запомнил че трябва по малко време на дюзите и го корегира след тръгване на ламбда сондата и проблема изчезва до другото палене.

nikolaaaay
07-09-2008, 22:37
Моята вече също е без тоя проблем. Ходих в офиса на производителя на моята ГИ - БСМ и веднага след смяна на настройките (направени под товар, на магистралата) проблемът с трудното палене изчезна без следа. Това беше преди месец, нарочно сипах от най-проблемния бенз. - 95 на Шел, за да се уверя, че не е от бензина. Сега, след корекцията на настройките колата върви така, както и на бенз. и ако не е по-бърза, то поне е с по-чувствителен и директен педал на газта. Кара се по-приятно от на бенз. даже!!! Въобще супер е, но има един друг проблем. Разходът е 10-11.5 на извънградско, а в града стига 14-15л. газ. Това е доста над този на бенз. Моята е ЦФ3 и е доста икономична на бенз. Най-големият раход на бенз. е бил 10.8. Това са към 40% повече, когато е на газ.