PDA

View Full Version : Alfa 155дизел инфо и малко помощ



VFTI
18-10-2005, 16:24
Здравейте. В момента карам ситроенче зх ...Искам да получа малко повече инфо за тази алфичка...Знам че има двигател 2.5 125 коня и май и по малка версия...Какво можете да каже този двигател подохдящ ли е за колата добър ли е как е разхода му..В момента в къщи се кара дизел-италянски 2003г и принципно много съм доволен от дизеловите агрегати....Чакам вашето мнение...А дали може да се намери до 7000лв. такъв дизел но нещо по нова година...Ами чакам съвети препоръки и т.н Предварително ви благодаря :P

hf hpe
18-10-2005, 16:29
...сбогом и благодаря за рибата...

VFTI
18-10-2005, 16:31
не можах да намеря повече инфо във форума..


та в мобиле.бг имаше 3 дизелови алфички има и версия 1,9 -някаква информация за нея може ли да ми дадете.Също така съм се насочил към версията 2.5 125 коня или поне 115кс..Ако може някой да сподели разход а и гледам нещо няма по новички....96-7 дали ще може да се намери за тия парички :roll:

VFTI
18-10-2005, 16:34
ами да има Добло 1.9 но не е турбинка ...така а този 1.9 т версията 90 коня ли е :roll:


мерси за останалото инфо

hf hpe
18-10-2005, 16:47
...сбогом и благодаря за рибата...

Dexer
18-10-2005, 19:48
Ами и аз бих те посъветвал да си вземеш по-големия мотор, защото разликата във вървенето е голяма, ако говориме за читави мотори естествено. Но разхода не е от най-добрите - в града под 9 кила тунджа не пада.... но и над 10 не качва при каквото и да е каране.
Иначе е здрава, а турбото се прави, не е проблем.
Според мен за 7 бона можеш да вземеш 97-ма, но трябва да дебнеш да се появи такава, защото както си забелязал ги няма на пазара...
успех

VFTI
18-10-2005, 21:09
аха... ами определно и аз искам по-големия мотор...Иначе разход от 10 градско не ме притеснява :P мисля че е добре за тоя двигател...аха..и аз гледам че трудно се намират...А какви са ви впечатленията от интериора..в смисъл ситроена дето го карам в момента го карам от 4 месеца и МИ го взеха за 5***лв. , но съм много недоволен, една камара бели ми направи с фаровете,чистачки-още не работят помпичките, люка...ох добре че няма никви екстри че сигурно всичко щеше да се прецака а уж е нов внос и бла бла...почват да стържат и скърцат пластамаси а вече има и некво чукане в предницата.....та мисълта ми е алфичката има ли некакви такива проблеми в интериора нали пластами нещо да се чупят скърцат нещо дразнещо и т.н некоя "детска болест" на автомобила ще споделите ли...а и окачването нормално за италянски автомобил ли е изненадващо добро-все италки караме и имам впечатления....ако може и на тия въпросчета :D


ЕДИТ: олееееее май я намерих...ох перфектната алфа как искам да е про мен сега :twisted: ама уви :( :( :( http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?topm ... f1=details (http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11127715247503378&f1=details)
вие какво ще кажете....

Малеееее голям мъка е тая любов към италианските автомобили :lol:

Crusader
18-10-2005, 22:31
На тази като нищо ще и свалиш поне 500 кинта /продавача се е подготвил поне за толкова :Topic-is-closed-bg: / А иначе изглежда лъскава и си има всичко. Ако са реални километрите са нищо за този двигател. Успех!

hf hpe
19-10-2005, 00:13
...сбогом и благодаря за рибата...

alf
19-10-2005, 10:37
преди няколко месеца кат се бях засилил да купувам и аз търсех именно таквоз животно и нямаше и нямаше. а тази дето е на линкчето (или поне същите снимки и мейл) я имаше и тогава и беше за 7000лв само че тогава я продаваха от балчик... гледах я имала е удар отпред вдясно и то доста сериозен и не особено качествено направена... мисля че не е много оферта. общо взето 155 2.5 ТД си е като бутикова - много рядко срещана но пък си заслужава отвсякъде ако успееш да намериш запазена - върви много с цената на сравнително малък разход, мотора е железен при елементарна поддръжка и отношение. като гледаш мотора ако няма никакво масло по него значи е минала на козметик - тоя мотор пуска по малко масълце отвсякъде. според всеобщото мнение ВМ-а идва малко тажък на типовото купе ама се си мисля че инжинерите са си свършили работата и просто отиваш на по-скъпте части по окачването (идентични с В6 версията) сега за потропване и поскърцване в купето няма да се лъжем - има разни дразнещи шумове ама аз не съм бил в кола на повече от 5г карана поне 2 месеца в бг дето да не и тропа и скърца нищо вътре - моята като я взех точно след 3 седмици започнаха некви шумове да се появяват ама ко да праиш абе колата е убиец само да намериш читава няма да съжаляваш :wink:

virusalfa
19-10-2005, 11:17
Тая определено не е читава-серийно за водача от 94г има еърбег,на тая не го видях,което свидетелства за челен удар.Иначе като гледам снимката,мотора е VM31B-последна версия за 155,на 164 е 32В

hf hpe
19-10-2005, 11:53
...сбогом и благодаря за рибата...

Dodo 155
19-10-2005, 12:57
Тази има ABS :wink:
Волана е като преди 94' (на бащата 1,8 92' е същият, ама без калъфа)
Сигурно вируса е прав за удара, за да сложат обикновен волан :roll:
А джантите наистина са като на последните модели, но и моите са същите, а ми е 93' Алфата :roll:
Доста е напудрена колата :idea: Сигурно трябва да се види на място или спеца на ePer-а да се изкаже :wink: :D

alf
19-10-2005, 13:00
нали ви казвам поне от 5 месеца се продава - щом не е купена значи има защо
пс: незнам има ли значение но колата е на митничар :roll:

Dodo 155
19-10-2005, 13:17
нали ви казвам поне от 5 месеца се продава - щом не е купена значи има защо
пс: незнам има ли значение но колата е на митничар :roll:
От там трябваше да започнеш :lol: :lol: :lol:
Някой му я подарил ударена и той я оправил, та сега иска да изкара пари :twisted: :lol: :lol: :lol:
Тя и читава да беше 7000 са си доста пари за 155 2,5TD. Нали се сещате за данъците и ГО.
То не е само да я купиш и нафта да сипваш :Yoda:

hf hpe
19-10-2005, 13:53
...сбогом и благодаря за рибата...

VFTI
19-10-2005, 20:35
Благодаря за многото отговори по темата и че така я разисквате...Аз разгледах и другите няколко теми ама повече инфо по-добре...Така ама аз си се чудя...Както вие казвате колата е доста рядка...А и сега като се сетя наистина ще си има хубави данъци и т.н ..А някой да има някакви впечатления от тди 1.9 ...Аз не съм некъф' състезател и си мисля че 90 коня не са никак малко :roll: Какво ще кажете за разхода. :roll: иначе вече разбрах че двигателя е идентичен с този на Доблото и това ми допада...В ауто.ру пише че колата е 1300кг.. този двигател как ще е за това купе :roll: а пише и среден разход от 7.1 някой да даде преки впечатления :roll: ..така като гледам пак по сухи данни колата е долу горе колкото ситроена ми пъргава..с малко по висока максимална скорост и малка разлика в ускорението :roll:...тука във форума не намерих много много сериозна информация за 1.9

Едит: правописни грешки :oops:

Mury
19-10-2005, 20:45
Аз я знам тази алфа и наистина е на митничар.Преди две години бяхме заедно на море колата вървеше/тогава/мноооо но се караше доста юнашки с яко настъпване на газта и тогава и счупи картера.Колата е внос от холандия и доста дълго не беше регистрирана/поне 1.5г./.Иначе изглежда доста добре но незнам какво се е случвало с нея през последните 2 год. но тогава се караше с яко газене :wink: :wink: :wink: :wink:

VFTI
21-10-2005, 00:16
айде де още мъничко помощ :D

VFTI
22-10-2005, 19:57
Айде някой да каже още инфо и впечатления от 1.9ТД двигателя...Аз гледах и мобиле.бг 1.9тд има и на алфа 146 дали ще е по-добра покупка...Доколкото виждам динамичните показатели им са едни същи, но незнам коя кола ще прави повече проблеми, коя е по чуплива 146 или 155...и двете много ми допадат :roll: :roll: :roll:

pr_00f
22-10-2005, 21:21
Ами преди време и аз много се чудих меьжу 155 и 145, но стана така че си взех 155, и сега съм много доволен като тръгна на път събирам в колата половината апартамент :P . Ако си семеен 155 е по добрият избор. Ако си е само за теб може би 145 по ще ти хареса. Но при положение че разхода им е на практика еднакъв /както и масата!!!/ си мисля че по добре е да избереш по голямата кола.

VFTI
22-10-2005, 21:38
ами аз много се кефя на 145 но е 2 врати...за това се колебая между 146 и 155...Не съм семеен млад съм с 4-5 месеца стаж зад волана...Но предпочитам коли 4 врати ....а 146 как е с пространството...ако може някой да сравни двата модела 146 -155.....И ме интересува повечеко инфо за тва 1.9 ТД ...Мисля си че ако е на 155 колата ще е по ефтина от 146 ...а и си мисля че в началото исках 2.4 но май ще ми солена потдръжката и т.н :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

hf hpe
22-10-2005, 23:58
...сбогом и благодаря за рибата...

Dexer
23-10-2005, 13:31
за 2,5 ТД забравих да кажа, че е тон и половина точно, празна!
Не е лека, и пак върви!

Но ако ти е скъпо като подръжка - 1,9.......... :?

VFTI
23-10-2005, 13:43
за 2,5 ТД забравих да кажа, че е тон и половина точно, празна!
Не е лека, и пак върви!

Но ако ти е скъпо като подръжка - 1,9.......... :?


ами да май към 1.9 ще се насоча...някави наблюдения..май не си много доволен или впечатлен :roll: :roll: :roll:

Dexer
24-10-2005, 09:28
за 2,5 ТД забравих да кажа, че е тон и половина точно, празна!
Не е лека, и пак върви!

Но ако ти е скъпо като подръжка - 1,9.......... :?


ами да май към 1.9 ще се насоча...някави наблюдения..май не си много доволен или впечатлен :roll: :roll: :roll:
ами аз не карам 1,9 и не мога да ти дам инфо от пьрва рька, вьв форума има хора с тоя мотор, да не си траят, верно, 4е може и дане гледат в раздел 155 де...
моиа сьвет кьм теб е да се ка4иш на една 155 с 1,9 и да я пробваш. Ина4е за разходите - сьс сигурност са по малки от на 2,5!
Ако ти хареса как вьрви - ска4аи!

tonyboy1
24-10-2005, 10:12
:D в едни други времена бих ти препоръчал по-мощние автомобил оваче сега е доста труден избора-от една страна некви данъци и тъпотии и по-сериозен разход особено че тя не е в първа младост.в други времена и аз бих си избрал по-мощния .никога не е излишно някое конче в повече

zlia
24-10-2005, 21:29
8)

VFTI
24-10-2005, 22:10
Преди 3 месеца внесох 155, 1.9 тд и едно приятелче я купи от мене.Преди нея караше Сутиен ZX 1.9 тд, та по негови впечатления Алфата е далече по-кола. Аз лично съм карал и двете Алфи, които бяха в мн.добро състояние и разликата е следната: макс. скорост по километраж на равен път за 1.9-190[192] км/ч и за 2.5-208[210]км/ч, демаража на 2.5 е много по-добър и ти доставя истинско удоволствие. Разликата в разхода е около 2л/100км, а за данъци все някакси се оправят нещата. До няколко дни чакам внос на 2.5, бордо-металик, края на 1996г, раздутия калник,с аербег,климатроник, ABS, ел.стъкла,огледала, л.джанти, стерео и др. Ако няма някакви непредвидими разходи цената ще е 6800 лв с платено ДДС. Ще пусна обява във форума щом всичко е О.К.

аха еми супер....То и аз сега съм със сутиен и нямам търпение да седна на италянско :D А иначе само да свърши зимата и почвам тука във форума да търся...Иначе 190км за мен не са малко-повече от 120км не съм вдигал до сега :oops: :oops: Ама и не съм некъв млад НФС рейсър взел книжка...А впечатления от ускорението...Добро ли е... :roll: По-бърза ли е колата от сутиен 75 коня бензин..

virusalfa
24-10-2005, 22:11
с 2.5тд по нагорнище си като космонавт -толкоз просто и логично :idea:

VFTI
27-10-2005, 19:46
hf hpe защо си променяш мненията :roll: :roll: :roll: :roll: имаше хубаво инфо в тях :? :? :?

Crusader
27-10-2005, 22:22
Ква риба бе бате и защо сбогом?

iii
16-11-2005, 01:51
2.5 с изклу4ение на малки подробности върви като бензин набира като бензин само4е ако улу4и6 здрава :lol:

VFTI
14-01-2006, 20:39
малко старичка темата ама вече започва да става съвсем актуална...така наближават едни приятни дати..

Аз се отказах от 2.5...май няма да мога да намеря читава...Другото нещо.ИСкам да ви питам дали може да се намери 155-98г. мисля че беше само с 1.8тс което си ме устройва...Дали има читави в бг :roll: :roll: :roll: Целта ми е максимално нова кола...-.Мислех и за 156- но силно се притеснявам че няма да е читава пък и не е ефтина за потдръжка :? :? :?

А за 155 98г. каква ли ще е цената...малко инфо ако може



П.П.нещо допълнително
Вие какво бихте предпочели нова кола за 25 бона без никви екстри само клима,
или старичка за 11-12бона но с екстри и съответно сумичка коята да се инвестира в стягане на колата :P

valjo
14-01-2006, 22:14
малко старичка темата ама вече започва да става съвсем актуална...така наближават едни приятни дати..

Аз се отказах от 2.5...май няма да мога да намеря читава...Другото нещо.ИСкам да ви питам дали може да се намери 155-98г. мисля че беше само с 1.8тс което си ме устройва...Дали има читави в бг :roll: :roll: :roll: Целта ми е максимално нова кола...-.Мислех и за 156- но силно се притеснявам че няма да е читава пък и не е ефтина за потдръжка :? :? :?

А за 155 98г. каква ли ще е цената...малко инфо ако може



П.П.нещо допълнително
Вие какво бихте предпочели нова кола за 25 бона без никви екстри само клима,
или старичка за 11-12бона но с екстри и съответно сумичка коята да се инвестира в стягане на колата :P
абсурд да има 155ца 98ма, на колегата 156цата е 7ми 97ма ....

156 - по повод поддържката - може да видиш в раздела за 156 кое кви пари е горе долу - по мое усещане 3-4 пъти е по-скъпа за поддръжка :)

по последната тема, аз винаги бих дал 15-16 к за някоя супер 156ца
която с още 2к ще стане направо мания.... :):))))


и забраям за секви фиести старт , фабиа 1.4 мпи и подобни в класа... ;)

Dexer
14-01-2006, 22:43
156 - по повод поддържката - може да видиш в раздела за 156 кое кви пари е горе долу - по мое усещане 3-4 пъти е по-скъпа за поддръжка :)



аз до преди малко четох точно тая тема дето си я пуснал и се фанах за главата!!!!!
И не толкова от цените, колкото тва, че има хора, които си дават по 400-500 лв за носачи по-често от колкото сменят маслото на колата!!!
Засега оставам на платформата на Типо :(

Dodo 155
18-01-2006, 22:24
Обърнахте темата за раздел "Общи приказки" :!: