PDA

View Full Version : Проблем на бензин



Cardinala
22-08-2008, 14:50
Значи колата е 1.6 боксер с обикновено АГУ.Като паля и ако не форсирам веднага да дигне оборотите и да мине на газ, няма вдигане.Започва да пука и да се клати все едно ще ми се откъсне коляновия вал.Ако превключа на бензин в движение след 4-5км газ до дупка се поотпушва и върви сравнително добре, но в един момент светва инжектора и умирам прав на пътя.Само с газ до дупка мога да поддържам скоростта, която е достигнала, а ако падна под 2к оборота и пак почват детонациите.Та питам дали някой е имал такъв проблем и какво може да е решението, дали инжекторите се запушват или ламбдата е умряла?
Тая седмица ще чистим с колегите от града моторчето за празен ход и дросела и после ще търсим решение, който може да помага с опит

robygas
22-08-2008, 17:04
Ако изобщо има връзка , ако имаш емулатор го разкачи и си включи оригиналните букси за да изключиш проблем с емулатора, но това което описваш ми прилича на запушени бенз. дюзи.

deadairplane
22-08-2008, 22:58
А на мене ми прилича, че някой емулатор е здал багажа или изобщо не го е имало. Виж каква ти е грешката (след като ти е светнала лампата значи има такава) и смени съответния емулатор, също така е възможно съответния емулатор да се е "откачил" ако газаджията си е спестил спойките и само е увивал кабелите. Ако е последното направи си труда да минеш през цялата инсталация да оправиш поразиите, защото днеска емулатор, утре нещо друго.

kolev
23-08-2008, 12:06
бас че е спестил целия емулатор и лампата му свети нонстоп когато е на газ. с това еку нямало проблем ако е без емулатор :tooth::gruebel:

kompir
23-08-2008, 15:49
Я пробвай първо да си разкачиш акумолатора за половин час и после пробвай пак да я караш на бенз. Ако не стане го остави за 1 нощ и +и- откачени ,ако пак не стане диагностиката ще си обади

galinves71
23-08-2008, 16:08
Я пробвай първо да си разкачиш акумолатора за половин час и после пробвай пак да я караш на бенз. Ако не стане го остави за 1 нощ и +и- откачени ,ако пак не стане диагностиката ще си обадито боксера със свещ-бубина ли е,ако е 99 % е от тах но го провери с диагностика?!

митко
25-08-2008, 09:49
бре,точно това прави и моята та чак реших да я продавам.трябва да пробвам това с акумулатора,а за задръстените дюзи-не вярвам защото допреди месец беше "куршум".

robygas
25-08-2008, 10:04
бре,точно това прави и моята та чак реших да я продавам.трябва да пробвам това с акумулатора,а за задръстените дюзи-не вярвам защото допреди месец беше "куршум".

Aлфа 166 , да не е Фиат или Опел моно инжекция , то да разкачаш акомулатора? За тая работа си има Кодочетец.

kompir
25-08-2008, 10:38
Ми незнам ма на мойта 1.6 :jason2:боксерка след дълго каране на газ като ми се наложи да я карам на бензин и така се решава проблема(ако прави такива чалъми де).Но това е рядко в повечето случаи не е имало проблем с бензина-пушка си е:stretcher:
Но го има и варианта със запушените дюзи.......

митко
25-08-2008, 12:39
утре ще я водя на сервиз "воsch" и после -не знам!

Cardinala
25-08-2008, 13:24
ами емулатор въобще нямам, а работата с акумулатора не върши работа
мисля, че имам богата смес, защото като я оставя на тихи и работи на 2-3 цилиндъра и като и подам газ тя почва да се дави и да гърми
така че ще се ходи на диагностика, защото на газ няма проблеми

robygas
25-08-2008, 21:05
Сваляй дюзи и ги чисти!:big_heat:

митко
25-08-2008, 22:50
Сваляй дюзи и ги чисти!:big_heat:

не знам тоз съвет за мен ли е,ако да,не ми се вярва за има няма месец да са спекли,но утре като я оставя в боша ще им заръчам да им хвърлят един ултразвук.

Cardinala
26-08-2008, 12:24
като се замисля може и вакумите ми да са запушени, защото вакуума при дросела като го чистихме в неделя беше клеясал, а когато ми слагаха уредбата бяха забравили да ги закачат и пак така пресечеаше и не искаше да работи
първо ще ги проверя и после ако няма ефект ще свалям дюзите, само трябва да видя кой ги беше свалял та да си иска снимков материал, че не съм много наясно

deadairplane
27-08-2008, 02:51
Aлфа 166 , да не е Фиат или Опел моно инжекция , то да разкачаш акомулатора? За тая работа си има Кодочетец.

А на бас че ще изкарам Фиат дето дори и най-големите светила в диагностиките не могат да му изчистят грешките :) При това е доста разпространен.

Христо_Сираков
27-08-2008, 03:23
а я виж имаш някъде една клапичка са ти сложили като гръмне да спира струята или там както му се вика та свали я тая клапа и виж дали не е заяла в затворено полужение че при мен беше точно така и бях с такива симптоми като теб и пиши какво е станало

robygas
27-08-2008, 12:25
А на бас че ще изкарам Фиат дето дори и най-големите светила в диагностиките не могат да му изчистят грешките :) При това е доста разпространен.

Каза Светила а не Господ! Естествено ,че има и такива коли. Мисълта ми беше ,че на всички Бош-моно , независимо от марката и модела задължително се слага още при монтажа едно реле-рестарт което автоматично чисти при гасене на контакта. За съжаление много колеги не го спазват и поради тази причина се налага откачане на акомулатор от време на време. А иначе няма машина която да не може да се направи . Друг е въпроса дали си заслужава .

deadairplane
27-08-2008, 16:19
Каза Светила а не Господ! Естествено ,че има и такива коли. Мисълта ми беше ,че на всички Бош-моно , независимо от марката и модела задължително се слага още при монтажа едно реле-рестарт което автоматично чисти при гасене на контакта. За съжаление много колеги не го спазват и поради тази причина се налага откачане на акомулатор от време на време. А иначе няма машина която да не може да се направи . Друг е въпроса дали си заслужава .

Че в днешно време кой е на моно? Имах предвид Браво 1,6 дето всеки втори Фиат е Браво и 1,6 е най-разпространен. Инжекциона е на Магнети Марели, този инжекцион е с 4 ЕКУта в зависимост от датата на производство и един от тези ЕКУта не може да бъде ресетнат дори и с повечето диагностични апаратури. (Да не говорим, че никой от тях не може да се ресетне като му откачиш захранването)

Както и да е изпадаме в подробности. Заядох се защото постави Фиат до Хлопел и голф.

pr_00f
27-08-2008, 17:30
Е па де е разликата :hehe:

robygas
27-08-2008, 17:54
Ми аз може би не разбрах , ама за 15 год при поток от 5-10 коли на ден ,си мисля че Фиат не произвежда само Браво и Брава. И аз не разглеждам колите като марка и купе а като мотор , така ,че за това обобщих за Бош -моно.

PEPI-2ALFA
27-08-2008, 18:00
...с обикновено АГУ.Като паля и ако не форсирам веднага да дигне оборотите и да мине на газ, няма вдигане...


... но това което описваш ми прилича на запушени бенз. дюзи.

От известно време имам същия проблем. Вчера си взех дюзите от чистене. Едната изобщо не ставаше, смених я с друга , но проблема си го има. На газ държи нормални обороти , но в движение не е както трябва - един път е добре , 10 пъти не е. В петък съм при газов специалист и ще видим.

ludkanar
27-08-2008, 18:03
моята ги люлееше оборотите и детонираше,разцепи колекторите и после смених колекторите и симулатора на газта и на бензин нямаше никакви ядове докато не превключих и не почна да трупа грешки заради гаста.обикновенната газова трупа грешки,затова при нейното наличие небива да се сменят ламбди и дебитомери щот бързо се збогуваме с новит.поне така си мисля аз,нека ме поправят по компетентните ако греша някъде,поздрави