PDA

View Full Version : Губи се вода...



ФЕРАРИСТ
23-08-2008, 12:27
....не знам дали питах за това вече тука, но ме интересува дали може някоя мембрана на изналител или нещо такова да ми вкарва вода в цилиндрите.....
Губи ми се вода отнякъде, не мисля че е гарнитура, надух системата, отникъде не се вижда теч, налягането си е същото, това ме навежда на мисълта че само по време на движение водата се губи......

dimo
23-08-2008, 14:07
При мен така ми се губеше около 0.500 л на около 1000 км най-често на дълъг път къде ли не гледах докато един път най накрая видях че като загрее до 90-100 маркуча на разширителния съд съска та водата се е изпарявала един вид от там стегнах си скобата и всичко се оправи .Най-лошия вариант е да влиза в цилиндрите тогава трябва да се отвори главата .

ssveto
28-08-2008, 15:25
Вода в цилиндрите от изпарителя няма как да вкара просто. Ако е от него ще ти вкарва газ във водата, а не да я "смуче".
Налягането на изхода на изпарителя е 1,2-1,5атм. а до колко знам на водата е около 0,7-1атм.
А мембраната, която е между водата и пробан-бутана е три слоя, тип сандвич, две гуми с кевларена подложка между тях, поне в моя BRC е така. Така че са го измислили добре дори и гумата ти да е станала на камък, няма да изпуска газ.