PDA

View Full Version : падна ми гърнето



jhristov
23-10-2005, 18:25
снощи по Дондуков си джиткам и викам - откакто смених термостата колата върви страхотно и един хубав плътен шум, обаче по едно време шумовете станаха два - един от двигателя и един отдолу откъм гърнето. Свалих го и го оставих в багажника, сега колата върви като самолетче и си викам що му е това гърне бе

неможе ли да му се сложи нещо подобно дето пък да е така пъргава 8)

23-10-2005, 19:41
прави тръби без гърнета, звука е уникален

alf
24-10-2005, 09:42
ми и аз така карах 2 месеца без гърне ама се разпръцкаха другите та ходих да ги заварят. иначе те боли шишарката - карай без гърне само го дръж в багажника че да нямаш проблеми с кат

kris11
10-11-2005, 16:07
Ами и аз бях така 2 месеца - от изпускателният колектор направо през меката връзка / през остатъците от нея - отзад от тръбата нище не излизаше/ . Направо уникален звук.
Махнах катализатора и сложих резонасно гърне . Сега съм хвърлил око на едно много излишно гърне с много сложна форма хем сплескано хем едно такова ръбато- ще се олекоти конструкцията без него. :)

alf
10-11-2005, 16:35
Махнах катализатора и сложих резонасно гърне . Сега съм хвърлил око на едно много излишно гърне с много сложна форма хем сплескано хем едно такова ръбато- ще се олекоти конструкцията без него. :)
това под задната седалка ли? - тртей го смени с резонатор (50лв разлика) и вика че няма разлика от оригиналното. а да споделиш малко инфо за смяната на кат-а - защо реши да го сменяш, имали разлика във вървежа и разхода и т.н :)

търтей
10-11-2005, 16:41
тртей го смени с резонатор
тоа резонатор къде точно го измисли??
сложих търба:)
има разлика - бучи яко от 4000 до към 4500
та гърненцето си е мноо полезно всъщност
ма нали сички сме инженери и т.н. разбирачи :Tease:

kris11
10-11-2005, 19:59
Kaализтора го цепнах странично и го изтърбуших-вътр 2 тръби и 2 прегради , вата и заварка. като истински катализатор е даже има и сонда. А пък на това с изчанчената форма -на което съм вдигнал мерника ще го заменим за олекотяване с 1 малко поогъната тръбичка. :)