PDA

View Full Version : метанов инж. BRC



nikibg
29-08-2008, 13:01
Здравейте колеги. Tърся сервиз с нужния кабел и софтуер за метанов инж. BRC.Проблема е следния .Беше ми се скапал дебитомер и сутрин докато е студена на бензин глъхнеше и не вървеше.В сервиз ( тук в Бургас) ми настроиха системата така че да прехвърля на метан за максимално кратко време, и при мин. Температура.След 5-6 месеца си смених дебитомера но сега при бързото превключване на метан се получава така че колата често гасне докато не загрее.Нужно ми е да си върна оригиналните настройки на газовото . Но в сервиза ми съобщиха, че кабела им се е преебал и нов нямало да взимат така че „ да търся другаде”
Та ако някой може да ми помогне или ме насочи къде - моля .
Понеже не знам точния модел на метановата система съм направил снимки.Нека някой който е наясно да ме „светне”.
Благодаря предварително.

mim
29-08-2008, 13:08
BRC слагат всички, няма ли и друг сервиз в Бургас
не може да слагат такава и да нямат кабел за настройка, що за сервиз ще са
ще кажеш ли после какво са разръчкали, че и моят ако не е достатъчно топло гасне на празен ход при превключване и при 2 опита да ми го оправят резултатът беше нулев

nikibg
29-08-2008, 13:34
Обиколил съм всички които са ми известни в Бургас.Предлагат "да ми сложат нова система защото моята била вече стара и трудна за настроика!!!?? :hehe: И видиш ли като се разваляла нямало части за нея!!!! :hehe:. Ако има развой на ситуацията непременно ще споделя Мим

ssveto
29-08-2008, 15:40
Аз съм със същия инженкцион 1:1 на външен вид,с разлика в изпарителя защото съм на пропан-бутан. Модела е Flying Injection.

ssveto
29-08-2008, 15:44
...и моят ако не е достатъчно топло гасне на празен ход при превключване и при 2 опита да ми го оправят резултатът беше нулев

Проблема ми беше следния, трябваше колата да е загряла напълно за да работи на газ нормално, иначе на празех нод гаснеше, а ако в движение превключа работи и като подам газ забива муцуна. Tози проблем се излекува при мен с нов изпарител (редуктор) срещу 180лв.

nikibg
03-09-2008, 17:54
Никой ли не може да помогне ? :heavy_cry:

robygas
03-09-2008, 20:12
Колегата ти помогна- р-т изпарител или смяна с нов.

nikibg
03-09-2008, 20:48
Въпросът е къде компетентно и основно да прегледат и да се сменя, каквото трябва. Аз досега сменях какво ли не - ламда сонда, дебитомер, кабели ,свещи ,бубини , поправях гофрирания въздухопровод и пр. но все си стои проблема.Иска ми се да го направи някой, който е знае, кое и как и да има необходимата техника и да каже - Те това е за смяна.За жалост тук в Бургас удрям на камък.Готов съм да попътувам но най-после да се реши проблема :super:

mim
04-09-2008, 10:38
ще видим тук дали ще се оправят с моя и ако да, тогава ще ти кажа да пропътуваш разстоянието до софия
но за сега и това не мога да ти кажа

robygas
04-09-2008, 12:50
Въпросът е къде компетентно и основно да прегледат и да се сменя, каквото трябва. Аз досега сменях какво ли не - ламда сонда, дебитомер, кабели ,свещи ,бубини , поправях гофрирания въздухопровод и пр. но все си стои проблема.Иска ми се да го направи някой, който е знае, кое и как и да има необходимата техника и да каже - Те това е за смяна.За жалост тук в Бургас удрям на камък.Готов съм да попътувам но най-после да се реши проблема :super:

Защо не се свържеш с колегата Янис в Пазарджик и не му обясниш точно каква е системата и проблема. Мисля ,че ще ти е от полза.

nikibg
04-09-2008, 15:44
Няма проблеми с пътуванията.Нали за това е и цялата драма с метана ( за по-евтино).Пък и тя като е на "обороти" няма проблеми -големите разстояния и влияят благотворно.Давайте координати и да тръгвам че вече направо се колебая дали да не я продавам.За 16 съм се уговорил и на всеобхватен тест при тукашния оторизиран сервиз на алфа( само там не бях ходил)

qnis3
05-09-2008, 20:54
Колега аз ще ти предложа да ти пратя софта и ключа за него а ти да го сложиш на някой комп. с компорт. Да отидеш при тях и с тяхния кабел да ти настроят колата. НО МНОГО ДАРЖА ДА НЕ ОСТАВАШ СОФТА В СЕРВИЗА И ОСОБЕДНО КЛЮЧА ЗА НЕГО ТЕ НЕ ГО ЗАСЛУЖАВАТ!!!

nikibg
06-09-2008, 06:40
Няма ли да е по лесно да дойда при теб и да нагласим.Доста се съмнявам тук да се справят.Пък и виждам досадата в тях.Те софт и ключ си имат но искат да ме накарат да си сложа нова метанова ( за по лесно).Бяха ми обещали да оправят скъсания си кабел и да ми звъннат.Чаках 2 седмици и минах да видя какъв е проблема.Посрещнаха ме с -Няма да оправяме кабела и нема да копуваме нов, и да не ти се обадихме.Нямаме време.