PDA

View Full Version : Налягане на маслото?



pooh
17-08-2004, 16:15
...

hf hpe
17-08-2004, 16:36
така звучащо за жалост трябва да почнеш да се притесняваш

street_vagabont
17-08-2004, 17:47
:roll: Не се притеснявай много , за да не получиш удар. Първо и най-евтино е да провериш, дали ти работи датчика за маслото. Датчика за манометъра. Най-вероятната причина около 80%, е в клапана на маслената помпа. 15% остават за лагерите на коляновия вал. 5% за датчиците-2 броя. Има хора , които ще спорят много по този въпрос. Иди при майстор, който разбира и се убеди сам.

Bobo
17-08-2004, 18:18
Ако е клапана налягането няма да мръдне + тва не е баш клапан тва, а е Oil Separator което неможах да намеря човек да ми каже аджеба кво е. От мой горчив опит бих послушал HF HPE и бих проверил цилиндрите (наблегни на 1-ви и 4-ти) ако не усешташ особенна разлика в мощността. Ако има разлика в мощността - 3-ти цилиндър. Ако обаче и цилиндрите са ок работата става сложна - трябва ти печен майстор.

pooh
17-08-2004, 20:12
...

hf hpe
17-08-2004, 21:06
според мен наистина трябва да провериш налягането на маслото но с манометър, а не с датчика(във вантотрейд имат със сигурност)
а аз се изказах в смисъл че не трябва да го пренебрегваш
така че за сега спокойно

V_G_Z
18-08-2004, 01:13
Я един въпрос към специалистите.
Стрелката за налягане на маслото не надминава 2 бара, а на сфетофар пада до 0.5 - 1.
Да почвам ли да се притеснявам? :roll:
Масло си има, даже сега след морето долях 1 кило.
LOSHO tq studena trbva na prazen hod da ti vdiga 4 bara pone...
ina4e topla na prazen e normalno 0,5-1 bar nqma stra6no no na visoki oboroti trqbva da ska4a 4bara i nagore!!!
varianti za problema sa
1 dat4ik za masloto da se e precakal ne6to(ne 4e 4isto nov meri vqrno)
2 da ti se e blokiral by passa na pompata...mnogo harakteren problem pri po starite vidove pompi s butalce by pass(ne znam tvoqta to4no kak e)ina4e tezi sys sy4ma za by pass nqmat tozi problem
3 da gubi maslo po magistralite nqkyde no ne vijdam kyde
4 samata pompa da e iznosena i da ne dyrji nalqgane,, ama pak ne mise vqrva
ot iznoseni osnovni ili bielni lageri 4ak takyv drop na nalqgane mislq 4e ne moje da stane za kratko vreme, proveri si nalqganeto na masloto na to4en ured. ako naistina e padnalo ne karai kolata a tyrsi pri4ina dokato ne stane golqma belq
(sory za latinicata ama slojete kredor!!! ot vsi4ki forumi samo tuka pi6a na latinica :oops: )

V_G_Z
18-08-2004, 01:18
Oil Separator което неможах да намеря човек да ми каже аджеба кво е. .
mislq 4e stava vypros za water oil separator .... tva e edna bazikalka na ventilaciqta na kartera kadeto ot karternite pari sled kondenza otdelq kondenziranata voda i maslo .kato vry6ta masloto pak v kartera .
za drug separator ne znam...

V_G_Z
18-08-2004, 08:43
ina4e by pass klapana ili o6te mu vikat redukcionen na maslenata pompa si ima.... az znam za dva vida...moqta e s edno butalce koeto kato se vdigne nalqganeto i propuska"by pass-va" izli6noto maslo... po novite i po dobri modeli sa sys stomanena sy4ma.... lo6oto na tezi s butalo e 4e samoto butalce vyrvi mnogo plytno po legloto si i nai malkata strujka ili nqkolko takiva mogat da go blokirat v nqkakvo polojenie.... nai lo6o e napylno otvoreno....sled kato se stopli masloto pri normalna rabotna T stava mnogo rqdko i prez napylno otvoreniq spekyl klapan se gubi mnogo maslo i ottam pada nalqganeto ....koeto e FATALNO za osnovni i bielni lageri... 4erupkovite lageri mainata im ami problema e ako se zasegnat 6iikite na kol val ili prevyrtqt lagerite na bielite ....
sori ako vi zanimavam s gluposti :D (i to na latinica :D )

Bobo
18-08-2004, 11:15
Oil Separator което неможах да намеря човек да ми каже аджеба кво е. .
mislq 4e stava vypros za water oil separator .... tva e edna bazikalka na ventilaciqta na kartera kadeto ot karternite pari sled kondenza otdelq kondenziranata voda i maslo .kato vry6ta masloto pak v kartera .
za drug separator ne znam...

Точно затова говоря нарича се Vapor Oil Separator. Според патили точно от него се получават аномалии в налягането. Ако беше bypassa на помпата досега pooh да е пешеходец (според мен)! Или е сепаратора или е проблем с някой от цилиндрите.

PS: А все пак да каже някой принципа на действие на това чудо.

Bobo
18-08-2004, 11:17
За печен майстор обади ми се познавам един гуру който ще каже какво е.

V_G_Z
18-08-2004, 16:32
Hmm... BOBO az li4no ne vijdam nikakva wryzka na OIL separatora s nalqganeto na masloto..... tozi separator e wyrzan s ventilaciqta na kartera i ako re4em se precaka ne6to moje
1. da wdigne nalqganeto na gazovete v kartera koeto vodi do golqm razhod n maslo
2. da vry6ta kondenzirana voda v kartera-- fatalno
3. ot samoto ne ventilirane na kartera sled izstivane na kolata poradi wisokoto sydyrjanie na wodni pari da kondenzira woda w samiq karter--pak fatalno...
no ina4e prqka wryzka ne namiram....
6te mi e interesno da nau4a ako naistina ima...

Bobo
18-08-2004, 16:54
И трите причини накрая водят до аномалии в налягането на маслото. Основната обаче е първата която ти каза - от това се разказва играта на маслената помпа особенно на тихи обороти. Нещата не са глобално фатални но всяка малка причина води до разтройство на работата на много други включително и на клапана на помпата.

virusalfa
22-08-2004, 21:26
Zdravejte,moeto mnenie po problema na kolegata e-kalpav maslen filtar!!!!!!Kupi FIAMM ili balgarski,ima mnogo tojaga,sigurno e preeban klapana,kojto darji masloto.Ako sled smjanata na maslenija filtar ne se opravi ,problema moje da e v dat4ika za naljaganeto na masloto-po-rano turih edna tema po toja vapros-ot LADA za 6lv i 1 lv za strugar da ti nareje rezbata ot 14x1.25 na 10x1,ostava da oreje6 plastmasata okolo buksata-i tova e! SMENETE NAJ-NAPRED FILTARA!!!!!NE MOJE DA E OT MASLENA POMPA-NA TIJA DVIGATELI SA PLANETAREN TIP-KATO NA LADA SAMARA,TAKA,4E -M A S L E N F I LT A R !!!

Kefo
22-08-2004, 21:58
Pooh ne spomena pri studen dvigatel kak e nalqganeto?Kato podade6 gas na studen dvigatel kolko e pri topyl dvigatel pri ~ 5000 oborota kakvo nalqgane dyrji?

Lo6ata novina e 4e nqma da se razmine6 samo sys smqna na filtyr a mai-veroqtno nqkoi klapan se ebava s tebe i nqma da e lo6o da gi pregleda6 v kakvo systoqniq sa 6toto 0,5 ne e nikyk dobre :!: :roll: