PDA

View Full Version : помогнете при избора



bobbybg75
01-09-2008, 15:49
искам да сменям 166 за 159 и се чудя коя от двете
http://www.mobile.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11194292513852961&f1=1&f2=2&f3=1&f4=1&f5=Alfa%20romeo&f6=159&f9=лв.&f15=0&f18=1&f19=0

http://www.mobile.bg/pcgi/main.cgi

bobbybg75
01-09-2008, 15:50
втората е 159 1.9 jtd от германиа за 37700

Stoyan Georgiev
01-09-2008, 18:10
ами ако имаш парите 159 :P

diapper
01-09-2008, 22:03
Аз бих взел 2.4 JTDm говорим за 200 коня а тя е и с фабричен чип мисля,та е 235 коня :) За фабричния чип я имаше в една друга обява,защото този който я продава във всяка обява пише различна информация за колата

zlia
01-09-2008, 22:25
Колега ела първо да се запознаем и мисля,че проблема ти ще се реши, защото аз отговарям и за двете Алфи-159. Ела разгледай, ще говорим за чипове и всичко останало без налучкващи коментари,та накрая каквото решиш то ще е.

P.S. Ако се не лъжа, идвахте при мене с предложение за бартер с 159-1.9 JTDm и аз ви казах, че бартер евентуално(но трудно, защото сме вносители на 166-втора ръка) би станал при обективни условия само за споменатата 2.4 JTDm. Та ако ще става дума пак за бартер, знаеш че там може да участвува само 2.4 JTDm и къде се намира колата.

ЗМЕЯ!
06-10-2008, 20:31
Колега не се занимавай с глупости ми земи си хвани самолета до Германия и направо си вземи 1 екземпляр от там.
Хем ще си спестиш към 5 хилядарки,хем колата ще е много по-сигурна от всяка обява в БГ!
Пратил съм ти ЛС.

KGB
06-10-2008, 23:47
Колега освен колите на Кончето може да погледнеш и тези на Милано Моторс, можеш да си вземеш и кола коята още да е в гаранция. Също може да питаш хората от ИталСервиз те вкарват доста коли на месец и със сигурност може да ти намерят нещо читаво.

Успех.

zlia
07-10-2008, 22:12
Колега не се занимавай с глупости ми земи си хвани самолета до Германия и направо си вземи 1 екземпляр от там.
Хем ще си спестиш към 5 хилядарки,хем колата ще е много по-сигурна от всяка обява в БГ!
Пратил съм ти ЛС.

"Философи" в България дал господ. Вие колега, колко автомобила си внесохте от Германия? Провери в МОМЕНТА колко 159-ки ЛИМУЗИНИ 1.9 JTD-150 к.с. с екстрите като: НАВИГАЦИЯ, КОЖЕН САЛОН, БИ-КСЕНОНОВИ ФАРОВЕ, 18" ДЖАНТИ, БЕЗ СРЕЩИ С ТОВАРНИ ВЛАКОВЕ и ЦВЯТ НЕ!!!ПЛЪХ се предлагат на ПО-НИСКА ЦЕНА в Германия от предложената тук. Да не говорим за разходите по докарването и регистрацията у нас (продуктови такси,ГО и т.н.)
МАЙ НАЙ-НИСКАТА е С ЦЕНА 18990 ЕВРО. Е смятай добре кое как е, а и както много от предлаганите там са БЕЗ ДДС(19% в/у посочената сума),то нещата много загрубяват. И пробвай да свалиш от цената с истински немец(не други раси) за прилична здрава кола, та да се увериш как се свалят повече от 400 евро в най-добрият случай. Преди 4 месеца продадох същата Алфа без заводски ксенон, с черна кожа, с 17" джанти на момче от Варна за 20 хиляди евро и след това чаках(и то с търговски контакти) 3 месеца да излезне пак подобна кола и то на по-ниска цена, за да я докарам у нас, тъй като нашият пазар е доста по-свит, но иначе с големи претенции.
Колегата КГБ е прав и нека човека да говори с по-мащабните вносители на такива коли, които в повечето случаи могат да дадат по-добри оферти.

Garvansky
07-10-2008, 23:02
"Философи" в България дал господ. Вие колега, колко автомобила си внесохте от Германия? Провери в МОМЕНТА колко 159-ки ЛИМУЗИНИ 1.9 JTD-150 к.с. с екстрите като: НАВИГАЦИЯ, КОЖЕН САЛОН, БИ-КСЕНОНОВИ ФАРОВЕ, 18" ДЖАНТИ, БЕЗ СРЕЩИ С ТОВАРНИ ВЛАКОВЕ и ЦВЯТ НЕ!!!ПЛЪХ се предлагат на ПО-НИСКА ЦЕНА в Германия от предложената тук. Да не говорим за разходите по докарването и регистрацията у нас (продуктови такси,ГО и т.н.)
МАЙ НАЙ-НИСКАТА е С ЦЕНА 18990 ЕВРО. Е смятай добре кое как е, а и както много от предлаганите там са БЕЗ ДДС(19% в/у посочената сума),то нещата много загрубяват. И пробвай да свалиш от цената с истински немец(не други раси) за прилична здрава кола, та да се увериш как се свалят повече от 400 евро в най-добрият случай. Преди 4 месеца продадох същата Алфа без заводски ксенон, с черна кожа, с 17" джанти на момче от Варна за 20 хиляди евро и след това чаках(и то с търговски контакти) 3 месеца да излезне пак подобна кола и то на по-ниска цена, за да я докарам у нас, тъй като нашият пазар е доста по-свит, но иначе с големи претенции.
Колегата КГБ е прав и нека човека да говори с по-мащабните вносители на такива коли, които в повечето случаи могат да дадат по-добри оферти.

Евала...! :bravo: Това за сажаление е самата истина...

KGB
08-10-2008, 00:54
[QUOTE=zlia;335771Колегата КГБ е прав и нека човека да говори с по-мащабните вносители на такива коли, които в повечето случаи могат да дадат по-добри оферти.[/QUOTE]

Шанса за по-добра оферта е малък, освен ако колата не се е срещнала с нещо голямо.

ЗМЕЯ!
08-10-2008, 22:45
"Философи" в България дал господ. Вие колега, колко автомобила си внесохте от Германия? Провери в МОМЕНТА колко 159-ки ЛИМУЗИНИ 1.9 JTD-150 к.с. с екстрите като: НАВИГАЦИЯ, КОЖЕН САЛОН, БИ-КСЕНОНОВИ ФАРОВЕ, 18" ДЖАНТИ, БЕЗ СРЕЩИ С ТОВАРНИ ВЛАКОВЕ и ЦВЯТ НЕ!!!ПЛЪХ се предлагат на ПО-НИСКА ЦЕНА в Германия от предложената тук. Да не говорим за разходите по докарването и регистрацията у нас (продуктови такси,ГО и т.н.)
МАЙ НАЙ-НИСКАТА е С ЦЕНА 18990 ЕВРО. Е смятай добре кое как е, а и както много от предлаганите там са БЕЗ ДДС(19% в/у посочената сума),то нещата много загрубяват. И пробвай да свалиш от цената с истински немец(не други раси) за прилична здрава кола, та да се увериш как се свалят повече от 400 евро в най-добрият случай. Преди 4 месеца продадох същата Алфа без заводски ксенон, с черна кожа, с 17" джанти на момче от Варна за 20 хиляди евро и след това чаках(и то с търговски контакти) 3 месеца да излезне пак подобна кола и то на по-ниска цена, за да я докарам у нас, тъй като нашият пазар е доста по-свит, но иначе с големи претенции.
Колегата КГБ е прав и нека човека да говори с по-мащабните вносители на такива коли, които в повечето случаи могат да дадат по-добри оферти.

Аз лично КОЛЕГА съм си ВНЕСЪЛ 3 автомобила от Германия КОЛЕГА!!!!!
И този същия аз КОЛЕГА съм изключително доволен и щастлив от факта, че съм имал възможност да направя този си избор КОЛЕГА, защото и 3-те са в повече от перфектно състояние КОЛЕГА!!!

Защото КОЛЕГА повервай ми няма нито 1 скапана щайга в България, която да се сравнява с аналозите си в Германия по запазен външен и вътрешен вид,а за моторите изобщо няма и да споменавам КОЛЕГАААА!!!!
И най ниската цена в момента на 159-ка в мобилето КОЛЕГА е 14.700 евра за 159 2006-та год 1.9 JTD 150 коня със ксенон,навигация,парктроник и т.н и т.н....и то без абсолютно никакви срещи с товарни влакове КОЛЕГА!

Така,че незнам в кое точно мобиле сте влезнали КОЛЕГА,но то най-вероятно е ВЪОБРАЖАЕМОТО КОЛЕГАААА!!!

Колкото до цените КОЛЕГА за сравнение само най-евтината 159-ца в България е 32900 лефа КОЛЕГА и то даже без снимки КОЛЕГА!!!!!
За какво сравнение изобщо КОЛЕГА може да ми правиш дума като имш предвид КОЛЕГА колко огромен пазар за коли е Германия и колко НИЩОЖЕН пазар за коли е България КОЛЕГА!!!

Ами АЗ ще ти кажа КОЛЕГА в скапаното mobile.bg има ТОЧНО 3 скапани обяви на фантастични високи цени,а за сравнение КОЛЕГА ей така за статистиката в mobile.de има точно 3832 обяви КОЛЕГА!!!
И сега даже и за тези които са завършили поне 1 клас ще стане пределно ясно КОЛЕГА,че обявите в Немското мобиле са с цели 3800 обяви повече КОЛЕГА!

Е да ти кажа сега нещо аз КОЛЕГА:
1.Не се казва ПЛЪХ а ПЪК
2.За какво сравенение на пазарите КОЛЕГА си въобразяваш изобщо,че може да става дума и да питам аз за к'ви 5 лева,за к'ви торби с ЦЕМЕНТ, за к'ви 20 000 евра и за к'ви БЕТОНОБЪРКАЧКИ ми говориш дявол да го вземе КОЛЕГА!

Каквито и разходи да имаш по докарването на 159-ката от Германия КОЛЕГА то те в никакъв случай няма да надвишат 500 EUR барабар със самолетния билет и хотелската стая и още 300 лв.разходи по регистрация в КАТ КОЛЕГА!

Е ако си направим една леееееееееееееекинка равносметчица КОЛЕГА ще установим,че ако си вземеш кола от Германия КОЛЕГА същия ти КОЛЕГАТА ще спестиш има няма 3 000 лв. и то при положение,че не си правил абсолютно никакви пазарлъци за цената на Германката и ще караш кола в супер по-добро цялостно състояние КОЛЕГА от колкото която и да е кола от родната ни страна КОЛЕГА!

Смешното ти изказване за философите в България явно важи в пълна сила за ТЕБ КОЛЕГА,защото говориш абсолютно безхаберно и на изуст КОЛЕГААААА!
Ти или си син на Рокфелер КОЛЕГА или на Родшийлд КОЛЕГА щом си позволяваш да правиш изказване,че 400 евра отстъпка са нищо пари за теб КОЛЕГА е то тогава за какви коли и за какви пари изобщо говорим бе драги ми КОЛЕГА!

Или ти си свикнал да купуваш и препродаваш коли с по 5 000 лв печалба КОЛЕГА та да можеш да си позволиш същия ти КОЛЕГАТА отсъпка в размер на 1500-2000 лв. каквито отстъпки правят родните ни мошенници и автоджамбази КОЛЕГА на същите ни тези родни блъскани и тарбушени таралясници КОЛЕГААААА!!!

Изобщо не мисля пък да ти отварям очите КОЛЕГА за какви сериозни отстъпки от цената на колата може да стане въпрос КОЛЕГА, ако решиш да си докараш някоя леко чукната 159-ка КОЛЕГА!

Да не ти споменавам КОЛЕГА, че например моята 147-ца 2005-та год. на 80 000 км. и с вскички екстри заради леки външни повреди по ламарината и със счупен ляв фар КОЛЕГА съм я взел на половин цена от пазарната цена в Германия КОЛЕГА!

И да ти кажа ли КОЛЕГА вътре в купето мирише на ново и самото купе, мотор и окачване са чисто нови КОЛЕГА!

Еххх КОЛЕГА КОЛЕГА наивни лаици като теб, които се опитват да внедрят своите врели и некипели идеи,мнения и коментарчета във форума могат да направят само лоша услуга на други такива ръкопляскащи ти наивни лаици във форума КОЛЕГА!

КОЛЕГА....КОЛЕГАААА голем смех пада с теб КОЛЕГА :tooth:

KGB
08-10-2008, 23:33
Малко повече уважение към останалите!!!!

Garvansky
09-10-2008, 00:11
Вижте сега КОЛЕГИ... Тъй като ме изкарахте като "ръкопляскащ, наивен лаик" във вашия спор (с което не съм съгласен) бих искал да споделя моето мнение...

1. Автомобил на 80 000 км няма как да изглежда като нов просто защото е на 80 000 км и не е НОВ! (някой бърка понятията)
2. Никой не сравнява българския с германския авто пазар (те просто са несъпоставими)
3. В Германия пазара също е претрупан от некоректни търговци (било то местни, араби или др.), които продават автомобили с ИЗМИСЛЕНА история, доста често с тежки удари, които реално няма как да разпознаете.
4. Относно цените в България - абсолютно нереални, ако от Германия можеш да си вземеш БМВ за 1000 Евро, то същото това БМВ в БГ ще се продава за 3000 Евро.

Като заключение бих казал, че в Германия определено има автомобили в уникално състояние, както има и такива в трагично, просто немците правят бизнес, а тук на нащо му се вика "алъж вериж".

Редовно се случва така, че "ръкопляскащите, наивни лаици" за които вероятно говори колегата отварят мобиле, виждат една цена и не си дават сметка, че едва след плащането на колата започва голямата пирамида...

Нищо лично, но в крайна сметка тук се пише за да си помагаме, а не за да си мериме пишките... :not-fair:

BatVas
09-10-2008, 11:04
Аз само да допълня че ZLIA e алфист и спецялно при него може да се намерят по спец. алфи. Доста хора сме си купували Алфи от него.

И мога да Ви кажа че ако тръгнете да вземате сам кола може да се вкарате много повече.

Давам Ви пример : Кола която е обявена на 6400 евро в Италия на място смъкваш максимум на 6000 евра. (после да прибавя транспорт + моите разходи и колко излиза)
тази същата (абсолютно същата кола със същия Вин) ми я докарва търговец на автомобили и на място в България му плащам общо всичко (колата стоварена пред КАТ) 5700 евра . Ама има малка подробност - аз се пазаря за една кола , а търговеца само за последния месец е закупил от тази автокъща над 80 автомобила. Да не говорим , че не съм давал капаро и не бях длъжен да вземам колата- гледах и си преценявах дали да я взема тук в БГ (п.п. търговеца е приятел от клуба - няма да го рекламирам ама повечето го знаят)

zlia
09-10-2008, 11:42
Съжелявам,че трябва пак да отварям очите на "ОТВОРКОВЦИ" като всезнаещият змей-горянин.

НЕКА ВСИЧКИ КОЛЕГИ,КОИТО ЖЕЛАЯТ ДА ВЛЯЗАТ ДНЕС В MOBILE.DE И ДА ПРЕГЛЕДАТ ОБЯВИТЕ ЗА ЗДРАВИ КОЛИ МАРКА АЛФА 159 1.9 JTDm-16V(150к.с.) СЪС ЗАДАДЕНИ ЕКСТРИ-НАВИГАЦИЯ, КОЖЕН САЛОН, КСЕНОН И АКО АЗ ГРЕША,ПРИЕМАМ ОТ ВСИЧКИ ВСЯКАКВИ ОБИДИ.
И една лека сметка с докарването + регистрацията у нас да направя,та наистина да се знае кой-крив, кой-прав:
Самолетен билет-200 евро, Транзитни немски номера:Жълти за през Румъния(има дълга и "хубава" отсечка от пътя)-минимум(в различните провинции на DE има разлики) 70 евро или червени за 15 дни:минимум-110 евро(да не споменавам 30 дни),Гориво за обратен път-200 евро, Магистрални такси(без глоби) през Сърбия още 10 евро, Нощувка поне една за бедняци:40-50 евро, Вътрешен транспорт: средно от 20 до 50 евро, Ядене-САНДВИЧИ за без пари.
И регистрацията у нас; ПРОДУКТОВА ТАКСА-150+12лв(за коли до 5 год.) Гражданска отговорност със зелена карта около 200 лв и други такси в КАТ, още 70лв(без рушвети), та това е минимума.

СИГУРНО СУМАТА Е ПОВЕЧЕ ОТ 500 ЕВРО, МАЙ!!!

А доколкото става дума за образование,мога да ти кажа'
НЕ СИ МИ,НИТО НА ГОДИНИТЕ,НИТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО,НИТО НА ПАРИТЕ, НИТО НА ПОЛОЖЕНИЕТО, А ПЪК ЗА КОЛИТЕ....
Научи какъв е цвета на плъха и какво съм искал да кажа.
За отстъпката от 400 евро пак не си в час. Давам ти пример: У нас много хора идват и се пазарят за отстъпки от 1000 и повече лв,като едва ли не това е нещо нормално, а защо ли в Германия е различно,може би са по-бедни май и няма разлика в доходите ни,та са такива скръндзи.
"Щайгите" за които аз говоря са също внос от Германия и с пробег у нас между 300-400км, но все пак до момента без майсторски изцепки за оправяне на така наречените дребни(май едри,защото е по ефтино навън) забележки.
И понеже съм сигурен,че не знаеш как бяха нещата в Германия преди 10-15 години,то да ти кажа: В 80% са различни в по-лош смисъл. И този мит го има най-вече у нас.Вече всичко е въпрос на човека,в случая собственник на даден автомобил,независимо в коя държава е. У нас СЪЩО.

ЗМЕЯ!
10-10-2008, 00:24
Аз само да допълня че ZLIA e алфист и спецялно при него може да се намерят по спец. алфи. Доста хора сме си купували Алфи от него.

И мога да Ви кажа че ако тръгнете да вземате сам кола може да се вкарате много повече.

Давам Ви пример : Кола която е обявена на 6400 евро в Италия на място смъкваш максимум на 6000 евра. (после да прибавя транспорт + моите разходи и колко излиза)
тази същата (абсолютно същата кола със същия Вин) ми я докарва търговец на автомобили и на място в България му плащам общо всичко (колата стоварена пред КАТ) 5700 евра . Ама има малка подробност - аз се пазаря за една кола , а търговеца само за последния месец е закупил от тази автокъща над 80 автомобила. Да не говорим , че не съм давал капаро и не бях длъжен да вземам колата- гледах и си преценявах дали да я взема тук в БГ (п.п. търговеца е приятел от клуба - няма да го рекламирам ама повечето го знаят)


Съжелявам,че трябва пак да отварям очите на "ОТВОРКОВЦИ" като всезнаещият змей-горянин.

НЕКА ВСИЧКИ КОЛЕГИ,КОИТО ЖЕЛАЯТ ДА ВЛЯЗАТ ДНЕС В MOBILE.DE И ДА ПРЕГЛЕДАТ ОБЯВИТЕ ЗА ЗДРАВИ КОЛИ МАРКА АЛФА 159 1.9 JTDm-16V(150к.с.) СЪС ЗАДАДЕНИ ЕКСТРИ-НАВИГАЦИЯ, КОЖЕН САЛОН, КСЕНОН И АКО АЗ ГРЕША,ПРИЕМАМ ОТ ВСИЧКИ ВСЯКАКВИ ОБИДИ.
И една лека сметка с докарването + регистрацията у нас да направя,та наистина да се знае кой-крив, кой-прав:
Самолетен билет-200 евро, Транзитни немски номера:Жълти за през Румъния(има дълга и "хубава" отсечка от пътя)-минимум(в различните провинции на DE има разлики) 70 евро или червени за 15 дни:минимум-110 евро(да не споменавам 30 дни),Гориво за обратен път-200 евро, Магистрални такси(без глоби) през Сърбия още 10 евро, Нощувка поне една за бедняци:40-50 евро, Вътрешен транспорт: средно от 20 до 50 евро, Ядене-САНДВИЧИ за без пари.
И регистрацията у нас; ПРОДУКТОВА ТАКСА-150+12лв(за коли до 5 год.) Гражданска отговорност със зелена карта около 200 лв и други такси в КАТ, още 70лв(без рушвети), та това е минимума.

СИГУРНО СУМАТА Е ПОВЕЧЕ ОТ 500 ЕВРО, МАЙ!!!

А доколкото става дума за образование,мога да ти кажа'
НЕ СИ МИ,НИТО НА ГОДИНИТЕ,НИТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО,НИТО НА ПАРИТЕ, НИТО НА ПОЛОЖЕНИЕТО, А ПЪК ЗА КОЛИТЕ....
Научи какъв е цвета на плъха и какво съм искал да кажа.
За отстъпката от 400 евро пак не си в час. Давам ти пример: У нас много хора идват и се пазарят за отстъпки от 1000 и повече лв,като едва ли не това е нещо нормално, а защо ли в Германия е различно,може би са по-бедни май и няма разлика в доходите ни,та са такива скръндзи.
"Щайгите" за които аз говоря са също внос от Германия и с пробег у нас между 300-400км, но все пак до момента без майсторски изцепки за оправяне на така наречените дребни(май едри,защото е по ефтино навън) забележки.
И понеже съм сигурен,че не знаеш как бяха нещата в Германия преди 10-15 години,то да ти кажа: В 80% са различни в по-лош смисъл. И този мит го има най-вече у нас.Вече всичко е въпрос на човека,в случая собственник на даден автомобил,независимо в коя държава е. У нас СЪЩО.

Колега Битвас колите от Италия в никакъв случай, НЕ БИВА да се сравняват с тези от Германия!!!Те просто нямат нищо общо.
Казвам го като човек практик и като човек купувал си КОЛА от Италия и КОЛИ от Германия.
Ще ти кажа още, че същия този търговец на коли на който ти си се доверил поради простия факт, че пазарува минимум по 40-50 автомобила наведнъж от въпросния Италиански търговец изобщо не си прави труда да оглежда колите пак поради простия факт, че за да направи това обстойно ще му трябват минимум 1-2 дена да не кажа и повече,а никой български автоджамбаз неможе да си позволи това,защото всяка минута е = на 1 левче в касичката.Когато,обаче пристигне автовоза в БГ и почне големото чукане, рязане, боядисване,изпъване,нагласяне,връщане на километражи, бърникане из софтуера на колата, зануляване на грешки,на еърбеци и т.н и т.н колеги!
Да не говорим,че те даже и по 5 мин. на кола не отделят бе приятелю!
Те просто пазаруват на едро и ънблок за да има по голяма отстъпчица раишли щот всички знаем,че интереса клати феса и на него джамбаза изобщо не му дреме ти запазена кола ли искаш, каруца ли искаш или просто магарета...

Познавам много автоджамбази,познавам много добре Българския автопазар и типичния си ни Български манталитет.....
И както каза по горе колегата Гарвански това в БГ не е пазар на коли това е АЛЪЖ-ВЕРИЖ колеги,това е ЕДНО ГОЛЯМО МАМЕНЕ!

Защо ще попитате,ами отговора мисля,че повечето от Вас го знаят, но аз все пак да се изкажа,защото в БГ се вкарват коли предимно от автоморгите в Италия щот са безпари апък носят най-голяма печалба,а също и блъскани коли, обръщани на таван, с челни удари,горели и т.н и т.н....

Един пример колеги:
Преди време си търсех кола и привечер на 1 от най-големите автосалони в Пловдив пристига автовоз с околи 20-на колици и кво да видя...:shocking::big_whoops::noooo:

Грозна гледка колеги Ви казвам грозна гледка....
Повечето бяха яко премазани, блъскани, със зверски удъри, а 1 астра тип полицейската имаше толкоз як челен удър, така здраво беше изпердашена, че предницата и просто я нямаше, а двигателя приличаше на смачкана консервена кутия бе колеги....
Приближавам се да поогледам по-добре и кво да чуя автоджамбазите си говорят като я свалят от автовоза: Супер братле зехме я за без пари, а така ще я изпънем,че няма да се разбере че е блъскана и последва яко тип Гаргамеслко кикотене.
Е тука вече си викам на акала да бе да няма да разбере наивния лаик дето е от село или каквито са наивни лаици 60-70% от купувачите на коли в БГ.
Айде кажете ми колеги това на какво прилича?!?

Колега Злия, за какво да влизат колегите в немското мобиле не разбрах само???
За да видят, че обявите са супер разнообразни и на мноооого по изгодни цени от БГ ли КОЛЕГА!!!Или да видят това,което съм написал по горе ам?

Сега да ми изкаваш предположения колко струвал самолетния билет,хотела и сандвичите...земи просто се върни отново на моя пост по горе и прочети какви са ми били разходите по докарването на моята 147-ца от Германия и какво съм платил в КАТ КОЛЕГА!
Съвсем кратко и точно съм ти ги описал колко струва всички!
Само за сравнение по твоите сметки докарването от ДЕ излиза 550 EUR, а да не споменавам,че мой много добър приятел си докара Пасата с всички разходи по това си начинание на стойност точно 450 евра КОЛЕГА!!!
Е явно сумата по докарването може да падне даже под 500 евра а КОЛЕГААА!!!

Така както един друг приятел си е закупил и сменил всички консумативи по 147-цата 1.9 JTD за 650 лв. на мен самия ей така отново за статистиката това същото удоволствие ми излезна 460 лв. КОЛЕГА!

Ще ти кажа отново и защо у нас хората се пазарят и искат свалят мин. по илядо лева, защото знаят, че българския автоджамбаз, ако няма поне минимум 3000 лв. печалба от 1 автомобил КОЛЕГА то той изобщо не се захваща с това бе КОЛЕГА!
Но ти като човек от бранша мисля,че най-добре знаеш това нали КОЛЕГА :)

Никой не е казвал, че в Германия автопазара е РАЙ колега, защото както във всяко стадо има черни овце така и там има от въпросните мамещи автоджамбази.
Това пък ти изказване за пазара в Германия от преди 15 год. го отдавам на желанието ти все пак да си запълнеш с некаф матриал коментара.

KGB
10-10-2008, 00:44
Хора не уважаващи другите, не уважават и самите себе си, те живеят в постоянен вътрешен тормоз!!!

ЗМЕЯ!
10-10-2008, 10:43
Хора не уважаващи другите, не уважават и самите себе си, те живеят в постоянен вътрешен тормоз!!!

Колега Злия точно поради причината,че претендираш за положения,пари и коли изобщо не ти отива да даваш подобни необективни мнения и коментари колега!

На колегата Гарвански пък ще кажа, че когато следващия път има път към Пловдив просто да ми звънне оставил съм си номера в раздела с телефоните и да дойде да го повозя малко на моята 147-ца за да се убеди какво се казва нова кола ВЪПРЕКИ колега, че е на 80 000 км въпреки това....
Аз никакви понятия не бъркам аз изкавам колкото мога обективно мнение разбира се подкрепено с факти, защото мнения и коментари без факти си е чиста проба напразно бръщолевене колеги!

Немога да определя, защо колата е толкоз запазена и защо в нея все още мирише на ново въпреки факта, че вече е на повече от 3 год.:big_whoops:

Може би заради това,че я е карала жена или пък просто заради това, че е от ГЕРМАНИЯ, а там хората явно умеят да си пазят доста колите, а КОЛЕГА ЗЛИЯ ти какво мисли? :)

И трите коли, които съм зи взел от Германия са в повече от идеално състояние и си ги карам с голем кеф, нооо както се казва колеги който тързи намира нали така ? :)

Следователно за Немския пазар на коли мога да казвам само ласкави думи, защото колеги съм страшно доволен от тях, а доволния човек е щастил човек нали така? :)

На колегата KGB пък изобщо не му прави чест постоянното мърморене, че не съм уважавал колегите, не съм уважавал себе си и незнам си кво още...
Колега вземи си свали очилата и прочети внимателно и подробно мненията ми и това, че съм се нагледал на псевдо продавачи и на псевди търговци, а и на псевдо купувачи и леко започвам да се дразня когато някой вземе да изказва УЖ компетентно мнение по въпроса,че даже и ръкопляскане получава от останалите колеги на форума.

Нищо лично нямам против абсолютно никого, даже напротив чуствам останалите колеги от форума като 1 голямо семейство и съм 100% за идеята, че сме в този форум да си помагаме, а не да мерим пишки както се беше изцепил колегата Гарвански....

BatVas
10-10-2008, 11:05
Аз пък ти казвам че спецялно моята 156-ца я беше огледал, Казах ти че и не ме задължаваше да я купя, казвам че няма грам следи от сол и друга гняс която има по моного коли от Германия, казвам че 60 000 в БГ не е тропало нищо по окачването. ей като кажете че в Германия колите са по добри направо не го разбирам. Навсякъде има и добре поддържани коли и кенефи. Аз дадох пример защо понякога излиза по ефтино от търговец да си купиш колата - особенно такъв на който имаш доверие и който държи на името и реномето си. Гаранция никога няма - ама каква е гаранцията в Германия като я купя по-скъпо от Албанец, Грузинец, арабин, руснак държащи доста автокъщи в Германия.

Да кажа и за 145 -цата купена от Злия - колата беше в перфектно състояние, карана в Италия от фен (имаше карта на клуб Алфа 145/146)

И след като явно има добри коли в Италия - все пак се опитвате да ме убедите че не са. Искам само да погледнеш как изглежда една кола карана 7-8 години в Германия или Австиря отдолу заради зимите , лугата, препаратите и на същата възраст от Италия. След всичко казано извода е че хубави коли има в Италия има и кенефи, същото важи и за Германия. А след като доста хора сме вземали Алфи от Злия - знаем че има по спец отношение към Алфа и се подбрани точно тези коли при него

Garvansky
10-10-2008, 16:53
На колегата Гарвански пък ще кажа, че когато следващия път има път към Пловдив просто да ми звънне оставил съм си номера в раздела с телефоните и да дойде да го повозя малко на моята 147-ца за да се убеди какво се казва нова кола ВЪПРЕКИ колега, че е на 80 000 км въпреки това....
Аз никакви понятия не бъркам аз изкавам колкото мога обективно мнение разбира се подкрепено с факти, защото мнения и коментари без факти си е чиста проба напразно бръщолевене колеги!


Виж сега ПРИЯТЕЛЮ...

Едва ли ще ти се обадя за да се убедя дали колата ти е нова или не, но това няма никакво значение.

Наслушал съм се на разкази от сорта "като нова е, сядаш и караш". Смея да твърдя (поправи ме ако греша), че едва ли знаеш по-добре от мен какво значи нова кола. Ако "НОВА" = НА 80 000км - ОК, но аз не мисля така, може да съм в заблуда - не знам.



Нищо лично нямам против абсолютно никого, даже напротив чуствам останалите колеги от форума като 1 голямо семейство и съм 100% за идеята, че сме в този форум да си помагаме, а не да мерим пишки както се беше изцепил колегата Гарвански....

Тази част от поста ми не е изцепка - доста хора от форума (в т.ч. и Ти) го правят. Не е тук местото, в Elmaz.com или в някой друг сайт за ефтини компаньонки ще се кутира прекрасно...

zlia
10-10-2008, 19:14
Не разбрах от змейчото има ли по-добри оферти или не в немското мобиле. Разбирам,че не падаш по гръб,но другите колеги разбраха къде е истината.
Вместо да се радваме,че някой се е решил да внесе нов модел Алфа(а не Пасат или Ауди) и то на доста прилична цена,то ние типично по нашенски се опитваме да осираме нещата. Като нямаш възможност да се любуваш на такава кола,то поне недей да злобееш и да плюеш.

Иначе нека колегите да прочетат един твой пост от 26.08.2008г,как си докарал 147 от Германия:

Днес се сдобих с Алфа 147 2005 г. 1.9 JTD от Германия и чакам до 10 дена да ми я ДОКАРАТ!!!!!.
Това е една много блянувана от мен кола и аз като вманиечен привърженик на марката съм изключително щастлив от факта, че вече притежавам такъв екземпляр и желая да споделя радостта си с всички Вас.


КОМЕНТАРА ОСТАВЯМ НА ТЯХ, ВЪПРЕКИ ЧЕ Е ИЗЛИШЕН.