PDA

View Full Version : БАН за провокация към престъпление



koolio
03-09-2008, 13:38
Колеги, предполагам не само на мен ми правят неприятно впечатление теми, в които потребители правят чисти провокации към престъпления - каране с крадена нафта, застрахователни измами и т.н. Мисля, че такива теми трябва да бъдат изтривани, а потребителите да получават бан без да им се обяснява защо.

П.С. Моля колегите, които веднага ще сложат и превишената скорост към тази категория да се въздържат, защото темата пак ще се отплесне.

MrX
03-09-2008, 15:17
П.С. Моля колегите, които веднага ще сложат и превишената скорост към тази категория да се въздържат, защото темата пак ще се отплесне.

Смяташ, че предумишленото убийство не е престъпление ?!?

Pinky
03-09-2008, 15:53
не е предумишлено, а по невнимание и престъпна безотговорност, ако трябва да се категоризира.
Но, автора на темата изрично е указал, че не желае дискусията да се развива в тази насока, нека се съобразим с него.

ФЕРАРИСТ
03-09-2008, 16:55
Колеги, предполагам не само на мен ми правят неприятно впечатление теми, в които потребители правят чисти провокации към престъпления - каране с крадена нафта, застрахователни измами и т.н.
Хехех.....
Надявам се че не съм визиран заради постовете си в тая тема - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=21923&page=3
Опитвам се да видя в мнението си провокация, но нещо не успявам.....ако все пак някой е видял нещо такова, ще бъда безкрайно учуден че съм приеман толкова буквално.......:roll2::roll2:.....и ще бъда принуден да попитам кой текст точно провокирва към престъпление......

koolio
03-09-2008, 17:46
Ми да, поводът за темата е точно твоят пост. Трябва да призная, че чисто юридически е трудно да се хване провокацията, но на практика я има и много добре го знаеш.

ФЕРАРИСТ
03-09-2008, 19:04
Любопитен съм да видя линк към постовете за другото което си споменал - крадената нафта - търсих из форума, но не можах да намеря.....интересен ми е критерия ти за "провокация към престъпление".........
Дали много добре знам че има провокация???? - ми не - не знам......

koolio
03-09-2008, 20:08
Темите за нафтата може и да са ги изтрили.
Нямам аутодата. Можеш да ми го пратиш това по друг начин.

ФЕРАРИСТ
03-09-2008, 20:19
Предполагам следните постове не са те предизвикали да пуснеш тема като тази, макар че според критерия ти трябва -
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=19898&highlight=%EA%F0%E0%EA
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=16924&highlight=%E0%F3%F2%EE%E4%E0%F2%E0
Поне половината от юзърите поствали са за бан, тъй като те направо си говорят за престъпление - нищо че в случая не става за застрахователна, а интелектуална измама......
Напиши "торент" в търсачката на сайта и ще ти излязат доста теми, в който се обсъждат такива неща, не ми се постват повече линкове, за да не ставам дребнав.......
Като цяло твърдението ти е смешно и несериозно(не казвам че си смешник или несериозен - държа да го подчертая, защото виждам че имаш особен критерии), никога през живота си не съм си правил Каско, на тоя етап не мисля и да си правя, споделих невинното си любопитството и интереса спрямо възможноста кой да е да излъже застрахователя си, защото по мое мнение изглежда лесно......не съм сведущ по въпроса и затова питам.....ПИТАМ.....ако го прочетеш внимателно ще видиш че поста ми е с въпросителна нота, макар и знака ? да липсва........Ако беше писал че автора на темата с коментара си че започнали да се крадат масово Алфи заради "нарастването на търсенето на авточасти втора употреба", и с това той подстрекава към кражба, предполагам че щеше да е също така абсурдно........Макар че "чисто юридически е трудно да се хване провокацията, но на практика я има" - въпрос на гледна точка и тълкувание......
Що се заяждаш за глупости?????

koolio
03-09-2008, 20:32
Виж сега, първо, не се заяждам и не са глупости. Твоят пост беше повод, но далеч не най-фрапиращият случай на провокация. Ако имах време, щях да потърся една тема за данъците в която, ако не се лъжа, пак вземаше дейно участие.
Колкото до нелицензирания софтуер - това е доста спорен въпрос, дори ако си спомняш, имаше искане от международни политически организации за декриминализиране на употребата му с некомерсиална цел.
И аз не съм казал, че си престъпник, но друг път като пускаш мнения се замисляй:smile:.

ФЕРАРИСТ
03-09-2008, 20:47
Мда.....пас....