PDA

View Full Version : ел.стъкла-работа при изключен двигател



alfatras
28-10-2005, 10:21
здравеите!искам да знам как мога да си направя така че като изключа колата от контакт да ми работят ел стъклата а не да се налага ако имам отворен прозорец да давам на контакт постоянно за да ги вдигна?някои има ли идеи?

Dodo 155
28-10-2005, 11:17
На Типо и Темпра е така, но когато мотора е изгасен и вратата се отвори може да затвориш и отвориш стъклата :wink:
Алфа 155 уж е типо, ама май не е :twisted: защото тази екстра не бачка :wink:
Сигурно има схема за това и може да копираш от някое Типо ел.инсталацията и да я приспособиш за Алфа-та :wink:

alf
28-10-2005, 11:19
просто трябва да с епрекара нова инсталация да не минава през ключа - на алфетата са преправяни стъклата фаровете и чистачките да работят и без контакт ама с електричоството съм зле и нензма точно как става

Lucky
28-10-2005, 12:04
просто трябва да с епрекара нова инсталация да не минава през ключа - на алфетата са преправяни стъклата фаровете и чистачките да работят и без контакт ама с електричоството съм зле и нензма точно как става

Още по просто шунтираш захранването подаваш директно от акумолатора или от таблото с предпазителите но е хубаво да минава през предпазител.

pooh
28-10-2005, 12:19
...

kekc
28-10-2005, 12:36
На мен алармата ми ги затваря. Попитай някой алармаджия може да ти да даде изчерпателен отговор на въпроса.
Това май зависи от модела. Много исках и на мен алармата да ми ги затваря, но се оказа, че специално за 156 за да се реализира това трябвало тотално да се преработят ел. кабелите и се отказах. Въобще поне при 156 нема контакт - нема ел. джамци и това е!

Venci
28-10-2005, 13:41
По-добре свикни с мисълта, че трябва да си затваряш прозорците докато си още на контакт. Да се преправя ел. инсталация на 156 не е лъжица за всяка уста. Ще вземат да направят мазало с нещо друго и после ще се чудиш кой ли те би през устата да искаш такова нещо. Виж, ако беше някой по-стар модел аз съм на среща. Все пак защо мислиш съм модификатор :tooth: ?

tayfun
29-10-2005, 22:56
зтава през алармата слага се модул и затваря но не е препоръчително товари моторчетата понеже подава захранване и след затварянето им

ALFA33S16V
30-10-2005, 06:08
зтава през алармата слага се модул и затваря но не е препоръчително товари моторчетата понеже подава захранване и след затварянето им
Ако модула за затваряне на стъклата не е побългарен , няма такова нещо като товарене на моторчетата - има специална термична защита вътре (не ми се обяснява как работи)

tonov
30-10-2005, 16:57
Ми аз съм с типо и действително при отворена врата стъклата работят. Според схемата която имам на едно от крачетата на модула за управление се подава маса през бутона на вратата (когато се отвори шофьорската или тази на пътника). Ако модулът при някой модел алфа е същия сигурно може да се направи нещо.

DeX
12-12-2005, 15:50
На мен алармата ми ги затваря. Попитай някой алармаджия може да ти да даде изчерпателен отговор на въпроса.
Това май зависи от модела. Много исках и на мен алармата да ми ги затваря, но се оказа, че специално за 156 за да се реализира това трябвало тотално да се преработят ел. кабелите и се отказах. Въобще поне при 156 нема контакт - нема ел. джамци и това е!

Ми не знам на мене за 2 часа ми ги направиха да се затварят с алармата. Сложиха ми модул за стъклата (70 лв). И сега няма проблеми и няма такова нещо като претоварване на моторчето, защото модула е вързан към контролера на стъклата и ги спира когато стигнат горната си точка по същия начин по който ги спира и когато си задържа копченцето за вдигане. Но стъкла без контакт пак няма - само с алармата може да ги вдигна ако няма контакт.

kekc
13-12-2005, 01:02
Може и честито. Но на мен като ми казаха, че трябва да бърничкат по ел. схемите и се отказах. Не ми се рискуваше да объркат нещо, а и нямах много доверие на алармаджията. Освен това спестих 70 лв :wink: