PDA

View Full Version : как се сваля радиаторчето на парното на 33



Kostadin
28-10-2005, 13:50
та това ме интересува как става......спукано е, а идва зима и лошо без парно чувал съм, че се сваля от вътре от към таблото и било много трудно......верно ли е, тънкости нещо и т.н.-благодарности

MrX
28-10-2005, 14:28
верно е вервай ми,упражнението е доста сложно и длани раздиращо.сега ще ти опиша стъпка по стъпка процедурата
1.махаш маркучите от системата
2.откачаш жилата от клапите при радиаторчето
3.откачаш лостчето на клапата за горе/долу в купето
4.заемаш челна стойка под таблото и отвиваш 4 гайти
5.запасяваш се с много нерви и сили и отиваш под капака
6.чрез мурдане по всички посоки на света се опитваш да извадиш кутията с радиаторчето и клапите
7.след като си успял(ако си успял)теглиш една дълга и широка на този който го е заврял там
8.и сега в обратен ред

успех

Kostadin
28-10-2005, 14:35
верно е вервай ми,упражнението е доста сложно и длани раздиращо.сега ще ти опиша стъпка по стъпка процедурата
1.махаш маркучите от системата
2.откачаш жилата от клапите при радиаторчето
3.откачаш лостчето на клапата за горе/долу в купето
4.заемаш челна стойка под таблото и отвиваш 4 гайти
5.запасяваш се с много нерви и сили и отиваш под капака
6.чрез мурдане по всички посоки на света се опитваш да извадиш кутията с радиаторчето и клапите
7.след като си успял(ако си успял)теглиш една дълга и широка на този който го е заврял там
8.и сега в обратен ред

успех
точка 1, 2 и 3 съм ги направил точка 4 ми се види сложна за изпълнение :lol: 5 и 6 все ще ги измислим за 7 проблеми няма никакви

само не разбрах от къде да го извадя от към таблото или от вън :?:

MrX
28-10-2005, 14:42
отвън

Bobo
28-10-2005, 15:56
Абе точката с жилата мисля че сте я подценили доста, от бая места се откачат за да не дърпаш кат луд :wink: А и обратния ред ич не е лесен и пак жилата са най големия проблем :wink:

MrX
28-10-2005, 16:36
никой не е казал че обратния ред е лесен или че изобщо нещо в тази операция е лесно,доста мъка е а и е голям чанч

ALFA 33 boy
28-10-2005, 18:54
бате не е си истина колко е трудно.отвътре въобще не пробвай.
преди една година моя го свалях защото не искаше да духа въобще.
беше се запушил.има едни приятни скобички които са на г... на геогрфията.обаче ако ти духа студено трябва да го сваляш и промиеш с топла вода и оцет.аз така направих и се родих.духа топло колкото искаш и още толкова.
Успех с свалянето.И после с качването.

hammar
28-10-2005, 20:55
Що не пробваш да го продухаш без да го сваляш, обикновенно е пълно с разни гадости ..

Boxer
28-10-2005, 21:37
ако махнеш ключалката дето затваря капака ще излезе малко по- лесно/поне при мен така стана /

Kostadin
31-10-2005, 09:39
в събота го свалих това чудо и това, което мога да кажа, е че се сваля найстина много трудно......работих по методиката на колегата MrXZender и стана всичко както требваше, за което му благодаря, но бих допилнил още нещо към неговите писания, а именно че лостчето за горе-долу в купето се разкача като се искриви настрани, ако щете ми вервайте тва чудо докато разбера как се разкача направоооо......а и може би колегата е прав за механизма за капака почти 100% съм сигурен че ако се свали ще е по-лесно......оказа се спукано радиаторче, сега търся да закупя такова или пък цялата кутия с вентилатора комплект, защото и той нещо се е...а, ще пусна тема и във раздел Купува.

Bobi_33
02-11-2005, 21:28
Старата или новата 33-ка? В момента монтирам новият модел парно на старото купе, по добро е (парното) жилата при новия модел нямат сваляне.

Bobi_33
02-11-2005, 21:31
Продава се радиаторче 0899803312 Боби