PDA

View Full Version : BlackAngels-Alfa 1.9JTD Дино Графика



KGB
14-09-2008, 22:57
Една Дино Графика на Алфа с мотор 1.9жтд 150кс. 305НМ фабрично...след наш "чип" 180к.с на КОЛЕЛА и 431НМ...тоест около 195к.с. и 450НМ на МОТОР. Мощноста може да я повишим още, защото това е стандартен "чип" на ЧернитеАнгели...

пс:колата е напълно фабрична, дори още се разработва :-)

пс:понеже не ми позволява форума да кача дино графиката за втори път във форума....ще се наложи да я видите тук:

ps:за тези които искат да видят дино графиката нека ми пратят емаил....понеже изведнъж някакси линка към графиката се е променил...чудно как...

другия вариант е да я видите на страница 9 в нашата платена обява

proper
15-09-2008, 16:11
Турбо добранамерено искам да попитам като пълен лаик по чиповете, но все пак инж......

Направи ми впечатление графиката. Не издава ли определени проблеми такъв тип графика на момента особено, а и на "конете"???

Питам сериозно. Не се базикам....аз за тва чип още не съм сложил,
Много резки промени има и обръщания...пиковете имам предвид.....??

Поне по графики, които съм виждал на Тунинг фирми са по-полегати и макар и по-малък момента му се наслаждаваш на по-голям спектър от обороти

За Алфа 156:

Leistungssteigerung 1,9 JTD 150PS auf 175PS (http://www.oct-tuning.com/shop/catalog/product_info.php?cPath=500_505_506_507&products_id=519)

Преди и след чип за момента и конете...


http://www.oct-tuning.com/shop/catalog/images/1_9_jtd_cr_150_auf_175_ps.png



http://www.oct-tuning.com/shop/catalog/index.php?cPath=500&language=de

Alfamaniak
15-09-2008, 18:16
......... Не издава ли определени проблеми такъв тип графика на момента особено, а и на "конете"???.......
........
Много резки промени има и обръщания...пиковете имам предвид........

Не издава никакви проблеми просто графиката която си постнал е с интерполирани стойности т.е. обработена ! ;)

vladu
15-09-2008, 18:46
аз друго питане имам ... а не е ли нормално с чип въртящия момент да вади макс. стойност при доста по-ниски обороти, а макс. мощност да е при по-високи?

KGB
15-09-2008, 19:53
Максималната мощност от около 180кс. на колелата (195-200кс на мотор) се държи от малко преди 3500 оборота до 4500 оборота...което е повече от добре!

Максимален въртящ момент от 450НМ под 2 000 оборота ще съсипят съединителя за отрицателно време.

pr_00f
15-09-2008, 20:20
Максимален въртящ момент от 450НМ под 2 000 оборота ще съсипят съединителя за отрицателно време.


В смисъл че като се сменят предавките на ниски обороти и при толкова голям въртящ момент ще се амортизира повече съединителя ли ?
Лично за мен това е логиката?

robkobg
15-09-2008, 20:58
В смисъл че като се сменят предавките на ниски обороти и при толкова голям въртящ момент ще се амортизира повече съединителя ли ?
Лично за мен това е логиката?
Нещо такова, прави се с torque limiter.

proper
15-09-2008, 23:10
Не издава никакви проблеми просто графиката която си постнал е с интерполирани стойности т.е. обработена ! ;)

Интерполирана не значи "обработен" по начина, по който имаш предвид!
Всички са интерполирани! И всички са КОРИГИРАНИ.....не рядко и манипулирани...в най-добрия смисъл.....


Проспиид незнам дали ползват нарочно DynaPack, защото той именно дава такива "така да ги наречем" пикове ....и е най-високо отчитащото Дино от почти всички тестове.......т.е. винаги показва 9-15% нерядко и над 20% повече от "редовите" дино тестове... има хиляди примери за това.....не от БГ разбира се :)

Като по степен на отклонения в "положителна" посока се подреждат така:

Mustang ==> Dyno Dynamics ==> Dynojet ==> Dynapack

от най-ниско към най-високо четящо Дино.... т.е. с Динапак винаги сте истребител.
Тва касае Проспиид разбира се не вас.

А пък за коли с турбо е задължително и Weather Station да му бачка коректно, че там е друга афера яка.............


Food for thought: Dyno numbers are like statistics--the originator of the data can skew the results depending on the desired "message".


The point of a dyno is not to get numbers - it's to see gains.

Ползата от диното е да се прави преди и след и да се коригират настройките на еднаква мерителна техника.
Цифрите сами по себе си са нищо. И са почти винаги неверни....по 10000 причини, които можем и да обсъждаме, но няма полза щото никой от нас няма лична машина...

Идеята е, че тази графика има Само и Единствено стойност, когато е до друга графика правена на същата машина, при същия коригиращ коефицент и Weather стойности дори... да се съпоставят една с друга... иначе няма стойност и конете и момента са неверни/нереални.
Гледа се напредъка преди и след само. Особено на ДиноПак-а...

търтей
16-09-2008, 10:55
Не издава никакви проблеми просто графиката която си постнал е с интерполирани стойности т.е. обработена ! ;)

хъм
стойностите не се интерполират

интерполира се функцията
линейно, параболично и т.н.

поне така пишеше у учебника по математика едно време

с прости думи, интерполация е създаването на графика по няколко известни точки от нея
обикновено известните точки са резултат от измервания

пиковете по графиката зависят от типа използвана интерполация

:rtfm:

Susscrofa
16-09-2008, 11:44
Малииииии тук висша математика се бистри. Грубо казано обработена е и са загладени пиковете и в двете посоки. Това често се прави при представяне на диаграмки и криви. Иначе всичките приличат на кардиограми преди да се пипнат.
Забравих да кажа, че г-н Неберемедов е прав. Сигурно си е запазил учебниците и сега е прегледал нещата.

KGB
16-09-2008, 11:49
Ето едно филмче, на колеги....

http://www.youtube.com/watch?v=gxVkJuidyfg

Колко "тревожна" графика :-)

Скоро живот и здраве ще ви покажем още по "тревожни" неща...

proper
16-09-2008, 13:13
Аз имах предвид, че ми е странно обръщането на посоката....не самия пик.....но математиката не е за всеки верно :):)

Ако изобщо някой е запознат ДинаПак-а който е ползван тука е най-високо отчитащия дино тест от всички. Това е нормално защото той е НЕ-инерционен стенд както повечето които се ползват за данните на производителите.
Именно защото е Неинерционен на ДинаПак-а са възможни тези пикове (!!), които в реалноста "не се виждат" поради факторите на взаимодействието на автомобила с околната среда....настилка....гуми...налягане.... происводителя си го е казал......чете се....научава се.....


Това не е никакъв проблем...дори е супер! Динапак-а е от най-добрите за НАСТРОЙКА на автомобила и софт-а, но просто не дава ревални стойности на "конете".....
На страницата на ДинаПак и на някои техни партньори си има FAQ и инструкции, какво прави и какво не машината....защо.... само трябва да се чете...

proper
16-09-2008, 13:25
Ето едно филмче, на колеги....

http://www.youtube.com/watch?v=gxVkJuidyfg

Колко "тревожна" графика :-)

Скоро живот и здраве ще ви покажем още по "тревожни" неща...


Петко с тази ирония.......


Както в твойто клипче виждаш на Инерционна машина такива пикове няма нали???
Или не го виждаш???

Запознат ли си с Тип-овете дино машини и кои са им исходните параметри??

Винаги след "чип" има разлика.....я нагоре я надолу :)
Въпроса е съпоставено с преди чипа (2 графики се искат!!), колко е.......това беше идеята на разговора......а не самите стойности, които рядко могат да са верни..... ако рабираш нещо от техника ти е ясно защо!!

valjo
16-09-2008, 14:06
Аз имах предвид, че ми е странно обръщането на посоката....не самия пик.....но математиката не е за всеки верно :):)

Ако изобщо някой е запознат ДинаПак-а който е ползван тука е най-високо отчитащия дино тест от всички. Това е нормално защото той е НЕ-инерционен стенд както повечето които се ползват за данните на производителите.
Именно защото е Неинерционен на ДинаПак-а са възможни тези пикове (!!), които в реалноста "не се виждат" поради факторите на взаимодействието на автомобила с околната среда....настилка....гуми...налягане.... происводителя си го е казал......чете се....научава се.....


Това не е никакъв проблем...дори е супер! Динапак-а е от най-добрите за НАСТРОЙКА на автомобила и софт-а, но просто не дава ревални стойности на "конете".....
На страницата на ДинаПак и на някои техни партньори си има FAQ и инструкции, какво прави и какво не машината....защо.... само трябва да се чете...една от възможните причини за такова "завишение" е елиминирането на триенето на гумите, и валци и прочие

на Динапак знаете че се монтират измерителите директно на главините на автомобила

затова ако ти покаже 120кв на колелата при кола с предно, това не значи + 10% на маховика. така ми обясни този Васил Орешков - оператора на стенда. Та ако на колелата даде 120кВ - то на маховика е + ок. 5% - т.е. 126кВ. виж ако сложиш "стандартните" 10% загуби - се получават и фрапантни резултати :)

може и да не съм никак прав :)) просто казвам кво ми кза Орешков като мерих моята кола

proper
16-09-2008, 14:14
Именно.
Технологията на ДинаПак-а е такава, че дава до 20% над другите тестове.
Това не пречи обаче при настройки.
Правиш Преди/След и всичко е ясно кво си направил...

Но за становище Колко коня е колата......не се ползва ДинаПак-а......

Заради ДинаПак-а на запад доста фирми почнаха да си слагат коефицент на корекция от 1.12 до 1.2 (20%) на графиките !!!!!!!!!
Това се прави често, защото после клиента е недоволен, че някой с тест на ДунаПак има учудващо "по-бърза" от него кола......:):):):):)

Има си по нет-а много инфо и документации и литература.....желание и четене му е майката....

valjo
16-09-2008, 14:26
Именно.
Технологията на ДинаПак-а е такава, че дава до 20% над другите тестове.
Това не пречи обаче при настройки.
Правиш Преди/След и всичко е ясно кво си направил...

Но за становище Колко коня е колата......не се ползва ДинаПак-а......

Заради ДинаПак-а на запад доста фирми почнаха да си слагат коефицент на корекция от 1.12 до 1.2 (20%) на графиките !!!!!!!!!
Това се прави често, защото после клиента е недоволен, че някой с тест на ДунаПак има учудващо "по-бърза" от него кола......:):):):):)

Има си по нет-а много инфо и документации и литература.....желание и четене му е майката....
абе в БГ само тва се ползва, така че ....

а и на един и същи динамометър, колата на Пух (1.9JTD 16в 140к.с.) дава 121кВ на колелата, а тази на Петко - 131кВ
това са 10кв повече, факт.

proper
16-09-2008, 14:35
Щом е на един тест е съпоставимо.

Аз бях изненадан просто от поднасянето на информацията.... некоректно е и подвежда хората, въвежда в силна заблуда...

Не би трябвало технически грамотен човек, който разработва чип-ове да поднася така информацията.
Не говори добре за техническите познания.

Всеки е свободен иначе да вярва във всичко :)

KGB
16-09-2008, 14:51
Това кое е коректно и кое не е....хората сами ще си преценят!!!

А нашите клиенти мисля отдавна са го направили!!!!!

В случея клиента е отишъл и си е тествал колата сам...

пс:....и спокойно тази кола ще стане още по-добра/мощна и красива :-)

Stoyan Georgiev
16-09-2008, 16:24
колата 159 ли е ?

pooh
16-09-2008, 17:12
Пиковете и падовете говорят само за лош тунинг!
това значи, че колата не ускорява равномерно.
Вальо да си покаже неговата графика с фабрични 160 коня и да каже каво е усещатането. Пдскача заради пикова мощност в рамките на 20 об и после колата "тъпче". Много по-добре е да имаш равномерно ускорение през всички обороти, отколкото пикови стойности с рекламна цел.
Ето една перфектна графика от Екстрийм тунинг:

proper
16-09-2008, 18:17
ае оше една тема за коша
изобщо тоя раздел мое се преименува на пишкометър
кофтито само е че пишките са малки


Альооо :) къф кош? :)

Това е техническа тема и е нормално ако има технически разговори.

Съжалявам че съм завършил Техническия Унив. и като видя нещо такова ми прави впечатление, но....

Има раздел за платена реклама. Там секи си пише квото иска за продукта и си го рекламира ако иска с рисунки на деца 1-ви клас.

Но тук е нормално да се обсъжда написаното особено, когато то меко казано е поднесено странно... и дори има заключения и изводи от автора.

Клиента може да си купува каквото иска. Той си има конституционното право да е необразован и неразбиращ, а и не е длъжен. Парите са си негови. Има си глава на раменете...да я използва по предназначение.

Но продавача се предполага, че е технически грамотен....нали?

Но ние тук си водим технически спор.... Не се знае кой е прав.

Аз попитах нещо техническо и смятам няма лошо Петко технически да ни обясни за какво става дума...

valjo
16-09-2008, 21:27
Пиковете и падовете говорят само за лош тунинг!
това значи, че колата не ускорява равномерно.
Вальо да си покаже неговата графика с фабрични 160 коня и да каже каво е усещатането. Пдскача заради пикова мощност в рамките на 20 об и после колата "тъпче". Много по-добре е да имаш равномерно ускорение през всички обороти, отколкото пикови стойности с рекламна цел.
Ето една перфектна графика от Екстрийм тунинг:
ми въпреки графиката, аз поне на пътя такова не съм усетил ... но утре ще я сканирам и мойта де, да се види ....

WhitePower
17-09-2008, 10:57
Пиковете и падовете говорят само за лош тунинг!
това значи, че колата не ускорява равномерно.
Вальо да си покаже неговата графика с фабрични 160 коня и да каже каво е усещатането. Пдскача заради пикова мощност в рамките на 20 об и после колата "тъпче". Много по-добре е да имаш равномерно ускорение през всички обороти, отколкото пикови стойности с рекламна цел.
Ето една перфектна графика от Екстрийм тунинг:
а ти какво искаш от заводска турбина

и недей сравнява атмосферка с турбина

valjo
17-09-2008, 11:38
те тая е мойта - заводската

vladu
17-09-2008, 11:44
те тая е мойта - заводската

продавай.
незаводска имаш ли?

valjo
17-09-2008, 11:44
продавай.
незаводска имаш ли?
тц

Furious 155
17-09-2008, 15:13
те тая е мойта - заводската

e това нормално ли е да има такива обръщания на графиката - направо ми изглежда страшна!:new_Eyecrazy:

proper
17-09-2008, 16:26
те тая е мойта - заводската


Заводска, значи малко след първата регистрация..... След няколко години нищо не е заводско и само господ знае през какво е минала колата....кой какво е пипал и как....
Правилното определение и евентуално с не пипани карти според мен....но графиката зависи и от много други неща освен картите ("чип")....

Тази графика не е ок за мен. Което не значи счупване или генерален проблем, а само не добра (оптимална и правилна) работа.....по ква причина.....спецовете могат да определят с диагностики, корекции.....после дино...и така няколко пъти :):):)

Furious 155
17-09-2008, 17:25
а и това за графиките май и диното може да внесе тоя тип аномалии по графиките. Нека по-вещите да споделят :)

Furious 155
18-09-2008, 12:41
да бе
ше споделят и после григо ше трие пак
как не :)

други няма ли да споделят от какво може да се получат тия обръщания на графиките на диното.

WhitePower
19-09-2008, 10:58
други няма ли да споделят от какво може да се получат тия обръщания на графиките на диното.

ная вече от стоковата електроника ;)
като види голям пик на турбината и реже налягането
другото е ако се сменят предавките е нормално да има малък пад

Furious 155
19-09-2008, 11:22
ная вече от стоковата електроника ;)
като види голям пик на турбината и реже налягането
другото е ако се сменят предавките е нормално да има малък пад

е нали има опция и за овърбууст, или е само на бензинките това?

drigata
19-09-2008, 15:43
забележете графиките http://youtube.com/watch?v=aFQqtFNg_0w

drigata
19-09-2008, 15:47
а ето ви и обяснение на пиковете http://www.prospeed.bg/galery.php?g=8

proper
19-09-2008, 20:08
а ето ви и обяснение на пиковете http://www.prospeed.bg/galery.php?g=8




Друг интересен факт е, че 90% от въртящия момент е достъпен между 3500 и 6000 оборота!


т.е. да няма явен пик и обръщане (пик и обръщане са различни неща), а колкото може по-полегато след макса....... :):):) сигурно си разбират ората :)

Разбира се, че не винаги е възможно точно така добре като на тази графика да стане, но идеята е каква е желаната посока на развитие....не въртящ момент на хартия в 20 оборота дето да се чудиш как да го целиш, а реален и полезен в максимален диапазон.... Е с махане на испускателната система къф хубав пик им е скокнал само :):):) и тутакси са го вкарали в правия път :)

Дори на "фабричната" (преди мунинг-а) графика се вижда, че е било пак полегато.......

10х driga

nesh
04-08-2009, 00:23
Никога не съм мерил на Бремза колите си,но последните 4 винаги минават след закупуване на фитнес програма и накрая ECU ремап.....само с G-tech ги меря и разликата веднага се отразява на 0-100/0-400м а респонса и "лекотата" с която започва да се дърпат моторите се усеща определено.Колите са атмосферни,но започнах тая приказка затова че не се интересувам от конете,а от приятното ускорение и доволната разлика "преди/след". Иначе винаги има кола която ще те бие в някоя дисциплина,но ежедневният вървеж си е незаменим след чипване :-)