PDA

View Full Version : наистина ли са толкова капризни скоростните кутии на 155



jhristov
28-10-2005, 19:47
Вчера трябваше на всяка цена да сменя маслото на скоростната кутия, имам някакъв малък теч, но със времето явно маслото си отива, така каза и човека от канала,

за жалост от магазина който ми беше най-удобен нямаше пълна синтетика и аз направих компромис като сложихме полусинтетика на МОТУЛ, такова каквото го дават в техните каталози подходящо за Алфа.

Не мога да разбера дали си въобразявам, но като загрее колата, трябва да се понацелват скоростите и лоста преминава през доста препятствия докато легне, не казвам че хъркат, но въобще не усещам че имам ново масло, дали е от това че не сложих италианското.

valjo
28-10-2005, 19:51
а дали не ти е тръгнал съединителя.... :horror:

jhristov
28-10-2005, 20:03
може и да е от съединителя, аз исках да го видят когато я водих след покупката, но хората от спец.сервиза казаха че само диска ако се смени било половин работа и т.н. и т.н. и ми казаха че зимата съм щял да изкарам, прозвуча ми малко несериозно, но викам, айде да не се вманиачавам, но ето че в софийското градско първа втора, нещата доста бързо се прецакват.

Дали ще бъде половин работа, ако само диска се смени, щото педала нито хлътва, нито дава някакви признаци за развален

valjo
28-10-2005, 20:06
ами и мойте майстори така казаха, че няма смисъл да сменям само феродовия, щото притискача няма да се напасне никога като хората, и ше се преебе много бързо...

и те така, карай докато се потроши на тотал и тогава:)

та така, просто ако 1ва почне да влиза много трудно, преди да си прецакал синхронизаторите, иди си смени целия комплект :)

jhristov
28-10-2005, 20:13
ами това колко ще струва бе братче

valjo
28-10-2005, 23:49
ами това колко ще струва бе братче

ми 300лв в алекс. ауто е турското валео - комплект
100лв при румен и чавдар - смяната

ако станеш член на клубо, ше спесиш целия членски внос само от тая смяна, вервай ми :grandpa:

jhristov
29-10-2005, 17:16
Днес ходих до едни приятелчета, заклети италиано, единия е добър монтьор, и провери с разни пинизи дали е износен съединителя, според него - не. После я карахме и викат че много добре си влизат скоростите.
Седнах после аз и си опитвам лекичко и то си тръгна като у дома си,

явно не е нужно голямо престараване с разходките на лоста, от първа направо си го спускам и то си влиза, а бе нежна работа 8)

Z:)m
31-10-2005, 10:55
Колега, не отдавна и аз постнах подобна тема, понеже си мисля, че и моят проблем е същия. Аз обаче вече съм на 100% сигурен че съединителят е за смяна, въпреки че феродовият диск все още не е износен. Това което описваш ти, се случва и при мен - понякога си превключвам скоростите съвсем плавано и "мазно", а понякога, особено при по-високите обороти - сякаш някъде се удрят...
Та...ще изкарам и аз зимата, пък после ще я вкарвам в бокса... Предпочитам да сменя съединителя отколкото да си прецакам синхронизаторите.

virusalfa
31-10-2005, 12:39
....На капака отстрани пише.....FIAT LANCIA......Вальо да не се киска като варена тиква .... :lol:

Buxalkata
16-11-2005, 13:47
аз съм ново попълнение в италианския отбор и чета тука и като гледам и аз имам същия проблем та въпроса ми е тези синхронизатори те кви пари са???и има ли смисъл да се сменя маслото на съединителя???

alf
16-11-2005, 14:20
сами по себе си синхронизаторите не са скъпи - по 20-30лв някъде ама труда е скъп - сваля се кутията отваря се... ти защо мислиш че трябва да ги сменяш? а и какво имаш предвид под маслото на съединителя??? ако имаш предвид на ск. кутия - принципно не е лошо да си го смениш - около 30лв е самото масло за труд вече незнам колко биха взели...
и един съвет - когато сменяте съединител - накарайте да ви сменят и семеринга на коляновия вал защото от там губят масло моторите пък той не е скъп ;)

Buxalkata
16-11-2005, 14:34
Защото и на мене от скоро ми става трудно да вкарам 1-ва -2-ра а пък някои път без проблем за тва трябва да видим кво и е :wink: иначе мерси за цифрите поне ще мога да се ориентирам 10х

alf
16-11-2005, 14:43
ААА сега в студа и на мене ми е малко-по трудно да ги вкарвам докато не стопли маслото но първо пробвай със смяната му че по-евтино пък за синхронизаторите ако си сигурен че проблема е в тях мен ако питаш докато не се скапят тотално не се занимавай или като сменяш съединителя ги накарай да отворят кутията - то си проличи и ако имаш възможност ги смени ;)

Dodo 155
16-11-2005, 15:14
ААА сега в студа и на мене ми е малко-по трудно да ги вкарвам докато не стопли маслото но първо пробвай със смяната му че по-евтино пък за синхронизаторите ако си сигурен че проблема е в тях мен ако питаш докато не се скапят тотално не се занимавай или като сменяш съединителя ги накарай да отворят кутията - то си проличи и ако имаш възможност ги смени ;)
Синтетичното масло почти не се усеща в студа :wink:
Да не сте си сложили минерално с висок вискозитет :roll:

alf
16-11-2005, 15:30
нямам никва идея какво масло има в кутията 8)... но като знам произхода на колата вероятно никога не е сменявано но определено докато не покарам малко скоростите влизат по-трудно и със леко пристъргване което се усеща по лоста :?

pr_00f
16-11-2005, 15:52
Абе на моята и смениха маслото на скоростите във Ванто като я купувах със Тутелла някаква, предполагам са сложили точно каквото трябва, но и при мен от десеттина дена след като застудя ОСЕЗАТЕЛНО по трудно се сменят 1,2 и 3 -та докато не покарам поне 7-8 км.

mariobg
16-11-2005, 16:30
Незнам дали при вас е така, но на Дедра/Типо/Темпра има една гадост дето е на кормилната рейка, та като застудее почва да прави мизерийки. То си се и замърсява доста и прави включването трудно. А лично в моят случай са се поразбили малко шарнирните съединения на лостовата система, та от там пак малко по-трудно фиксира скоростите... Иначе преди година като смених маслото с някакво на фирмата Аджип, определено по-добре започнаха да се включват...

п.с. Ако модовете смятат мението ми за офтопик да го изтрият...

Dodo 155
17-11-2005, 10:35
нямам никва идея какво масло има в кутията 8)... но като знам произхода на колата вероятно никога не е сменявано но определено докато не покарам малко скоростите влизат по-трудно и със леко пристъргване което се усеща по лоста :?
Вземи го смени да не береш ядове :idea: Сложи и това, което го дават по книжка :wink:
Идва зима и ако е по-гъсто ще стане на грес и после кофти :roll:

kris11
21-11-2005, 23:16
След смяната на задният тампон на скоростната кутия включването на скоростите "поомекна"