PDA

View Full Version : няколко проблема на Алфа 33



Kostadin
31-10-2005, 08:53
значи педала на съединителя е супер зле, мандахерца се като на 70г. дядка оная работа, чак супер долу почва да има наченки на някакъв съединител :wink:
второ: скоростите влизат понякога много трудно......рънкат сериозно, а понякога влизат като у дома си
трето: колата държи нестабилни обороти като я запаля, а като загрее държи пък прекалено високи обороти.

bongo
31-10-2005, 14:19
за съединителя в мануал-а беше написано как да провериш дали ти закача и беше нещо от сорта на "(на място) включваш на първа газ и после даваш на задна бързо и ако се чуе хрупане значи не отпуска"

карбураторите може да трябва да се настройват, както и мойте, но не знам къде могат да го направят това, защото в сервиза на ауто италия имали уред ама се пенсионирал човека дето знаел как да работи с него

Kostadin
31-10-2005, 14:34
значи съединителя е супер мек почти до най-долно положение просто имам чувството че се откачила някоя пружина, помпите уж са сменявани, но никога не знае човек така, че и тях ще погледна, а що се отнася до карбураторите съм почти сигурен че ще искат настройка, а това че човека който разбира на онзи уред го няма е доста неприятно......ще видим какво ще правя, иска ми се да я потегна колицата и ще го направя :wink:

bongo
31-10-2005, 16:44
ако успееш да настроиш карбураторите някъде свиркай че и мен ме интересува

пс. а проблема ти със скоростите го имат почти всички 33-ки - или синхронизатори или там някаква част между скоростния лост и кутията е причината - имаше такава тема скоро

Bobi_33
02-11-2005, 20:36
Настройвам ги перфектно 0899803312 Боби

Venci
03-11-2005, 09:41
Като са сменявани помпите на съединителя да не би да не е обезвъздушена хубаво системата? Може и да са ментета?

bongo
03-11-2005, 16:18
спирачната течност и помпата на съединителя са на едно и ако не е обезвъздушена хубаво системата би трябвало да ти свети лампичката на таблото като натиснеш силно спирачка (както беше при мен)

Kostadin
03-11-2005, 16:26
спирачната течност и помпата на съединителя са на едно и ако не е обезвъздушена хубаво системата би трябвало да ти свети лампичката на таблото като натиснеш силно спирачка (както беше при мен)
да ти кажа колега, че може и да си прав....днес по едно време ми премигна лекичко лампата за течността, после ще си направя експеримент и ще проверя дали е така, а иначе при моя случай хода на самия педал започва от почти най-долно положение, от което може да се съди за това колко е голям и самия ход, и като натисна педала докрай нещо щрака или рупа и аз незнам какво точно, а скоростите както бях и писал и преди един път нямат вкарване, а в следващия момент влизат като у дома си :shock:

aav
03-11-2005, 17:16
защо не погледнеш като натиснеш съединителя какво става в коша. ето ситуация когато течността е на ръба и при рязко натискане на спирачката, течността се разписква в казанчето и лампата светва. Всичко е наред колата си спира, а лампата свети.
Съветвам те да погледнеш как работи изпълнителното цилиндърче на съединителя. Пукане и щракане може идва от там

bongo
03-11-2005, 21:01
ами на мен след като ми смениха точно това цилиндърче, съответно и спирачната течност, почна да ми присветва лампичката при по-силно натискане на спирачка или като е студено тъй че мисля че не е от разплискване .