PDA

View Full Version : маслен филтар за 155



Kostadin
20-08-2004, 10:29
Здравейте колеги забелязвам,че доста се говори за моторните масла, добавки за тях и т.н.,а като говорим за моторните масла според мен трябва да споменем по нещо и за маслените филтри.Аз лично не можах да намеря информация за масления филтър в книжката на моята 155, затова ако някои знае какъв филтър препоръчват специалистите от Ломбардия нека пише, а и въобще кои маслени филтри са най-читави и т.н. (предстои ми смяна на моторното масло :roll: )

hf hpe
20-08-2004, 11:13
за филтъра единственото важно нещо е да е псесификация за даденият модел на двигателя
иначе няма какво толкова да му се избира си мисля аз

Alfa User
20-08-2004, 18:24
Аз си сложих оригинален Champion и засега нямам оплаквания. Като му дойде времето за смяна ще мога да кажа повече. Засега само мога да кажа че със масло Selenia Gold ми държи малко високо налягане системата - около 6-7 атм при работа на студен двигател или при натоварване и около 2,5-3 при тихи обороти и нормална температура.

търтей
20-08-2004, 18:28
за доколкото знам налягането трябва да е 4 бара на 3500 оборота и 0.5 на празен ход при загрял двигател

Kostadin
21-08-2004, 10:33
при температура на маслото 100 градуса по Целзии :
4000обор.-5 бара
на празен ход-1бар
това са заводски данни по книжка.

Dexer
23-08-2004, 14:04
за филтрите - както каза hf по спецификазия, но!:

- има филтри с еднакви присъединителни разбери и пазлична стойност на допустимото налягане - общо трябва да са 3 вида сполед това съде в тях се намира клапанът за налягане-
- горе на филтъра - за най-ниско налягане - твърдо не са за турбодизели!
- по средата - там нещата са средни
- долу в дъното на филтъра - клапанът ще отвори при най-високо налягане - те са за натоварени двигатели, за ръчкане и т.н.
обемът също е от значение
това всичко го пиша за да кажа, че ако някога трябва да ви се нагаща филтър който не е по спецификация трябва да се имат впредвид именно тези неща.

WhitePower
23-08-2004, 18:19
mai vsichko e do tupite datchici
az sam 2.5 bara na prazen hod i 5.5 bara na oboroti

Kostadin
24-08-2004, 11:46
за датчиците съм съгласен с White Power,понякога моят играе казачок