PDA

View Full Version : Гумени преходни тръби смукателен колектор



kris11
31-10-2005, 20:13
Братя помагайте , а най вече Valjo дайте ми размерите на преходните гумени тръбички от алуминиевата отливка към самият смукателен колектор.
Аз ги меря на колата външно ф 48 дължина 46мм , а от мгазините ми говорят за едни дето са 53 -55мм 2 те за цъфнали и съм ги закрепил с Бишоп ама е временно. От Итал булавто е същото диридже.
Колата е 155 2,0l TS 94g Аspirato super Elegance.
Хайде помагайте за самолета.

virusalfa
31-10-2005, 20:34
ако са 52мм-отиваш в селскостопанската аптека и си купуваш марку4 ф52 ,нарязваш го(без да го обелваш и сваряваш,аз не съм Ути),и стягаш с по-ка4ествени скоби-така аз направих с турбинката :idea:

търтей
31-10-2005, 20:40
андро ги направи с момент тиксо и е перфе:)

Dodo 155
01-11-2005, 08:28
Абе стига сте варили и облепяли :lol: :lol: :lol:
Самите маншони имат ограничител отвътре, за да не се допират тръбите от колектора и интейка, защото ще се предава температурата :idea:
Струват по 8-9лв./бр. и се сменят веднъж :wink:
В магазините са 2 модела - 1 модел за ТС 8V и 1 за ТС 16V моторите :wink:

alf
01-11-2005, 09:23
Самите маншони имат ограничител отвътре, за да не се допират тръбите от колектора и интейка, защото ще се предава температурата
пък според бобо тва било за да не се завихрял въздуха...
лично според мен е някво оребрение за да не се прегъва маркуча от вакуума. освен тва тия маркучи са по 11лв в ТиН + по 1лв за скобите защото са за еднократна употреба. освен това са възкъсички и ако мръдне малко кутията почва да смуче въздух. аз (като екс-голфър) си купих термолента от билла за 3лв и ги омотах стабилно. 1 месец си карам без да прави проблем. колко ще изкара незнам ама имам матриал за още поне 2 интервенции. самата операция демонтаж - облепване - монтаж отнема не повече от 2 часа.

umax
01-11-2005, 10:36
Аз ги смених и 4-те сам отне ми 2 дена :brickwall:
Иначе отвътре има борди и той служи май като ограничител или
май по точно за въздуха :gruebel: Абе със сигурност не за да не се прегъва
маркуча, а за мърдане и дума неможе да става (поне при 164-ката)
щотооооо абе ето една картинка разрез:
http://umax1.hit.bg/kolektori.jpg
т'ва черното е въпросния маркуч :oops:

kris11
01-11-2005, 13:40
Абе стига сте варили и облепяли :lol: :lol: :lol:
Самите маншони имат ограничител отвътре, за да не се допират тръбите от колектора и интейка, защото ще се предава температурата :idea:
Струват по 8-9лв./бр. и се сменят веднъж :wink:
В магазините са 2 модела - 1 модел за ТС 8V и 1 за ТС 16V моторите :wink:

Aкъде са тези магазини ? Във варна има само за модели след 95г

Dodo 155
01-11-2005, 22:29
... A къде са тези магазини ? Във варна има само за модели след 95г
Май ще трябва да ти пращаме по автобуса :roll:
Иначе UMAX го е скицирал много добре :wink:

Z:)m
02-11-2005, 11:26
Абе момчета, аз като гледам тази картинка, тя май хич не отговаря на това което е под моя капак... При мен въпросните маркучи са по-дълги и без такъв вътрешен борд... Знам го, защото преди време влезе вода през въздушния ми филтър и и колектора ми "изплющя" та се наложи да слагам нови скоби. Но дори и така (с некви си измислени маркучи) не съм имал проблеми с ДВГ-то (да чукна на дърво :) )...
Та, извода май е - всичко, което ляга и уплътнява добре и не засмуква въздух отвън - върши работа ;)

alf
02-11-2005, 11:32
Та, извода май е - всичко, което ляга и уплътнява добре и не засмуква въздух отвън - върши работа ;)
въпроса е да е от маслоустойчив материал... много се бях замислил да сложа някакви ВиК муфи дето струват стотинки ама не съм търсил дали има подходящ размер пък и е по-добре да е мека връзка там

kris11
02-11-2005, 20:02
При мен има и бордове от външната страна в двата края за да не излязат скобите.Аз засега съм решил втпроса с самовуканизиращ "Bishop "- тип GLF , но все пак искам да ги сменя .
Иначе те трябва и да издържат и на температура - 90градуса поне ., фалшивата гума на тази температура се напуква и скапва много бързо.

virusalfa
04-11-2005, 19:48
Абе момчета, аз като гледам тази картинка, тя май хич не отговаря на това което е под моя капак... При мен въпросните маркучи са по-дълги и без такъв вътрешен борд... Знам го, защото преди време влезе вода през въздушния ми филтър и и колектора ми "изплющя" та се наложи да слагам нови скоби. Но дори и така (с некви си измислени маркучи) не съм имал проблеми с ДВГ-то (да чукна на дърво :) )...
Та, извода май е - всичко, което ляга и уплътнява добре и не засмуква въздух отвън - върши работа ;)jlfxjd май е с пластмасови тръби с по-малък диаметър,не съм 100 процента сигурен

kris11
12-11-2005, 19:44
Додо 155 помага -откъде ги намери за твята Белисима 155 2,0л .
Азь съм в чудо се видял.

krasyb
13-11-2005, 00:35
Аз сменях моите колектори от пластмасови с алуминиеви и гумичките наистина са различни. Моята е 155 ТС 8V'94 /сега Валю, ако япогледне в Епер-а, ще знам и точната модофикация :roll: /
Гумичките ги взех от Александър Ауто в Бургас и е бяха 15 лв бройката /оригинални само уж били / :brickwall:
Ако някой ги намери по-йовтино, моля да свирка, че аз съм на газ и от време на време детонирам и кой ли ден ше се скъсат, та поне 1-2 резервни да имам. Иначе смяната става с една отвертка и лост за около 15-ина минути, без да се сваля вариатора даже :D

valjo
13-11-2005, 09:36
Аз сменях моите колектори от пластмасови с алуминиеви и гумичките наистина са различни. Моята е 155 ТС 8V'94 /сега Валю, ако япогледне в Епер-а, ще знам и точната модофикация :roll: /
дай номвера на рамата и ше го пуснем ;)


Гумичките ги взех от Александър Ауто в Бургас и е бяха 15 лв бройката /оригинални само уж били / :brickwall:
Ако някой ги намери по-йовтино, моля да свирка, ...
тука някъде Алф беше казал че в Т&Н били по 11лв :) незнам ква цена е това де...

Dodo 155
14-11-2005, 18:03
В ТиН ги взех по 9лв. бройката. Скобите ги купих по 0.40лв. парчето.
Грубо ми се върза 40лв. цялото удоволствие :wink:

Колегата Крис, кажи как и ще ти помогнем :wink:
Твоите колектори какви са: пластмасови или алуминиеви :roll:

krasyb
14-11-2005, 18:38
Аз сменях моите колектори от пластмасови с алуминиеви и гумичките наистина са различни. Моята е 155 ТС 8V'94 /сега Валю, ако япогледне в Епер-а, ще знам и точната модофикация дай номвера на рамата и ше го пуснем ;) :roll: /


пробвах на БАСС програмката на комп-а вкъщи и работата стана. Епера същата информация ще ми извади или ще има и допълнителна??? В момента нямам данните, но кат се прибера ще ги постна. А кат прехвръкна до Сф, ще фърля едно око в ТИН-а, само да разбера къде се намира?

krasyb
15-11-2005, 09:51
го моя VIN: ZAR16700000107649

kris11
15-11-2005, 16:26
Колегата Крис, кажи как и ще ти помогнем :wink:
Твоите колектори какви са: пластмасови или алуминиеви :roll:[/quote]

Колектора е алуминиев . Колата ее 94г
по магазините от е-пера ми изкарват от тия с големият диаметър.
рама : ZAR 16700000108419
а си вярвам на шублера с който ги меря отвън

MONI
15-11-2005, 16:45
Аре промоция.....пишете си Vin-вете вътре....

vin.alfaromeo-bg.com

П.С. Ако модераторите предценят да трият примоцията

Dodo 155
16-11-2005, 14:03
... Колектора е алуминиев . Колата ее 94г
по магазините от е-пера ми изкарват от тия с големият диаметър.
рама : ZAR 16700000108419
а си вярвам на шублера с който ги меря отвън
И е с по-голямият диаметър :wink:
Правилно си мерил и си гледал в ePer-a :D

Вземи си и скоби, защото тези, които сега ти седят на колата може и да не успееш да запазиш при свалянето :idea: