PDA

View Full Version : Теглене



poznai
02-11-2005, 10:39
Въпрос номер 2, за деня :)

Тези наще коли как се теглят. До сега не са ме теглили, обаче искам да си имам едно на ум, ако се наложи. Тва спирачки, завои, такива екстри как стават?
И още нещо, когато съм с ангренажен ремък, има ли проблеми със запалването в движение, на скорост, не на скорост? Разбрах че нещо с ремък ако си, можело да прескочи някой зъб и т.н. и кофти да стане.

а?

Kostadin
02-11-2005, 10:54
Въпрос номер 2, за деня :)

Тези наще коли как се теглят. До сега не са ме теглили, обаче искам да си имам едно на ум, ако се наложи. Тва спирачки, завои, такива екстри как стават?
И още нещо, когато съм с ангренажен ремък, има ли проблеми със запалването в движение, на скорост, не на скорост? Разбрах че нещо с ремък ако си, можело да прескочи някой зъб и т.н. и кофти да стане.

а?

отговор номер 2, за деня

тези наще коли се теглят като всички останали......тегления ако си ти, което не ти го пожелавам трее да държи въжето опънато(предимно при спиране или на намаляване на скоростта), проблеми със зацепването на скорост няма просто включваш на скорост за много кратко време колкото да завърти маслото на голяма предавка обаче 4-5 :wink:

alf
02-11-2005, 11:01
ми теглят се като всяка нормална кола. в случай че те теглят при проблем в двг имаш по едно наум за спирачките и кормилото защото нямаш сервоусилване т.е все едно си с москвич - твърд педал и много тежък волан. а и много важно да са ти ключовете в контакта че да не се заключи волана. В движение се пали обикновено на 2ра (зависи от скоростта де) и с по-плавно отпускане на съединителя няма опасност.

boian
02-11-2005, 12:02
По отношение на спирачки и сервото на волана, може да се направи следното: за малко докато те дърпат да включиш на 4-та, колкото да създаде вакуум и после пак изключваш от скорост. Имаш около 2-3 спирания със серво и после педала става твърд и пак включваш на скорост за малко и т.н.