PDA

View Full Version : Термостат ???



Alfa User
09-12-2003, 19:56
Да ми каже някой какъв тип е термостата на 155 1.8TS, че забелязах онзи ден нещо кофти - за около 300км път не можах да кача температурата над 55-60 градуса ... от там и маслото не можа да мине 60-те също. Което пък определено не е добре за колицата... А не ми се работи по селския начин - да слагам вестници пред радиатора :?

WhitePower
09-12-2003, 21:26
donur den ;))
i az sam taka moja e 76 leva ama sam 2.0 16V T.S i e berh ot nau hubavite
za tvojata e malko po eftin kam 50 leva mai

twin spark
10-12-2003, 01:01
нали не съдиш само по показанията на таблото, защото май всичко ти е нормално. ако темостата не е наред с вестник няма да го оправиш. спри на място 5 мин и форсирай, ако загрее и после пак се стабилизира всичко е добре.

alfamilano
10-12-2003, 09:39
Мойта е с чисто нов и пак не иска да загрее повече от 70,според стрелката на таблото!?:((33 1.4ie 94г)

Alfa User
10-12-2003, 17:18
Загря! Ама като минах Прохода на републиката със средна скорост 90... и после отново се кротна на 60 ... Иначе лятно време нямам проблеми :roll:

WhitePower
10-12-2003, 20:32
e da ama ne spiram - bam 90C trugvam gas po magistralata i kvo stud 50-60 gradusa

Bobo
12-12-2003, 13:59
Сменете си термостатите бе пичове ще пукнете от студ :wink:

WhitePower
12-12-2003, 18:20
spokoino 2 aspirina i sam na nov

12-12-2003, 19:14
Термостата за 1.8 е колко?
... а един вестник ??? :lol:
Ако навън е окол (-6) град. ми трябват приблизително 6-7 минути, за да достигне до 70 градуса или поне 4 км. - градско. За този проблем съм чел и в alfa155.com, както и за това, че ако навън е над 30, :wink: темп. се вдига да 110- 115. Дано е от термостата, но нещо не съм много сигурен. Излиза, че на повече от половината от нас термостатите са ни заминали.

Всъщност какво чудно има в това щом италианци са ги правили.

WhitePower
13-12-2003, 00:36
e moita ako na vinka e 30 pak si darzi 60-70 na dulag put i pri mnogo ruchka gradko chak togava vdiga 90

Alfa User
13-12-2003, 14:25
Открих термостат за 1.8 - 33лв е... Ама не съм сигурен че моя е заминал - когато си карам в горещо време не ми вдига над 90 градуса - всичко си е нормално. Значи има нещо друго ... освен може би ако италианците не са мислили колата да върви при -10 градуса ... :twisted:

hf hpe
13-12-2003, 16:35
колеги колкото и да не ни се иска но термостата е консуматив/независимо от марка и модел/
дали е преебан се разбира на извън градско, на мойта брава до онзи ден в града 80 градуса като я засиля /за 1000м/ падаше на 50 е тва е преебан термостат, а на външен вид си беше добре

twin spark
15-12-2003, 12:41
термостата на алфа е една кутия с дупки за маркучи, сваляш го и със студена и топла над 98градуса го проверяваш, трябва като наливаш различна вода да тече от различни страни.
само че преди да си цапате ръцете пуснете термометър в казанчето и премерете температурата на водата и сравнете с показанията на таблото.

Bobo
15-12-2003, 14:57
TS е прав направете теста. Ако колата загрява лятото но не прегрява това не означава че термостата е здрав той може просто да стои постоянно отворен и като излезете зимата на извънградско вместо температурата да се вдига и задържи на нормално ниво м/у 75 и 85 градуса тя започва да пада (под 70 градуса) това значи че термостата е чао случва се да блокира и частично затова като го свалите да го пробвате го раздвижете добре (няколко пъти както казва TS) с малко помощ наръка.

WhitePower
15-12-2003, 15:26
Znachi 2 zonov termostat otvarja ednata i zatvarja drug krug;

Няма сложно само кадето оригиналните скоби се свалят адски трудно , 2 болта , слагане на новите скоби , малко герес ма маркучите стйагане и най важното - системата е самообезвъздушаваща палиш загрява доливаш антифриз и газ до ламарината
тва е
:wink:

Qwerty
16-12-2003, 12:08
само че преди да си цапате ръцете пуснете термометър в казанчето и премерете температурата на водата и сравнете с показанията на таблото.

И гледайте да не го правите с термометъра с който си мерите температурата когато сте болни =))

Или изведнъж от -5 градуса да го бухнете на +70 =)

WhitePower
16-12-2003, 14:09
az nema kvo da mera shtom e studeno v kolata postojanno znachi nema termostat , tova sam go nauchil ot ladata :wink:

WhitePower
29-12-2003, 18:25
kak se smenja termostata s 20 markucha deto e na mojata
155 2.0 16 V
lesno ili da ne se zahvashtam

WhitePower
05-01-2004, 16:54
smenih go beee :))))
sega veche harchi 5/100 izvun gradsko i vutre e Afrika
a dvigateljat e 2.0 16V Super

XaDeS
06-03-2009, 11:59
az na moqta 145-ca i go smenix no pak mi trqbvat okolo 3-4 km gradsko za da pochne da topli kakto trqbva.Tva normalno li e ?? Vse pak i na mqsto porabotva 2-5 min. I me pribiva s razxod na gradsko .... HELP

MUROMAN
06-03-2009, 17:12
az na moqta 145-ca i go smenix no pak mi trqbvat okolo 3-4 km gradsko za da pochne da topli kakto trqbva.Tva normalno li e ?? Vse pak i na mqsto porabotva 2-5 min. I me pribiva s razxod na gradsko .... HELP

Нормално е. Алфите си харчат. Пиши на Кирилица.

The_Game
06-03-2009, 20:24
az na moqta 145-ca i go smenix no pak mi trqbvat okolo 3-4 km gradsko za da pochne da topli kakto trqbva.Tva normalno li e ?? Vse pak i na mqsto porabotva 2-5 min. I me pribiva s razxod na gradsko .... HELP


Колко харчи. Аз в студовете от единия край на студ. град до другия. 3 км г/д като вече стигна към университета и започва да духа леко топло, без да загрявам на място.

Като никога не пускам докато не е загряла парното на 4 защото загрява много по бавно.

По добре на 1 на предното стъкло и след 2 км да го дадеш на 3/4 от колкото веднага на 4

XaDeS
21-05-2009, 18:04
ами зимата около 10 ,а лятото по малко от 8.3 - 8.5 немога да я сваля (това за градското) извънградско около 6 на дълго при 120-150 (ама дизелче все пак)

ванката
04-06-2009, 12:26
Ей колега иние караме дизели и за 10 гратско съм съгласен ама за 6 при 150:spell: аде посмали манго де то и голфаджийте немат такъв разход.Иначе в една друга тема ви бях писал за един термостат за около 15 лева с който при минус 5 градоса колата почва да духа топло за около 5 мин а от вкъщи до работата ми е около2,5км и за това растояние съм на 90 градоса.Итъка вече три години :firstprize:

stefanov.k
18-11-2009, 23:02
Здравеите колеги Алфисти.Пишави за парви път макар че сам член от доста време.Проблема със термостата е доста актоален и за мен.Проблемат мие такав че когато карам извън града колата загрява до определена температура 60-65 градуса но не и повече, а в града малко повече (кам 80 градуса) трябвали да сменям термостата или не
.

Furious 155
18-11-2009, 23:07
Здравеите колеги Алфисти.Пишави за парви път макар че сам член от доста време.Проблема със термостата е доста актоален и за мен.Проблемат мие такав че когато карам извън града колата загрява до определена температура 60-65 градуса но не и повече, а в града малко повече (кам 80 градуса) трябвали да сменям термостата или не
.
вероятно да! останал е отворен. Сутрин като я запалиш може след няколко минути да провериш големия маркуч към радиатора дали е стоплил. Ако колата не е подминала 60-70 градуса и е топъл, значи е термостат!

gaiska
18-11-2009, 23:54
Май няма човек , който да не се е сблъсквал с този проблем. При мен показанията бяха доста близки до твоите, но след смяна на термостата зиме лете изжанградско си държи малко под 90 градуса.

Wolfy
19-11-2009, 01:13
Здравеите колеги Алфисти.Пишави за парви път макар че сам член от доста време.Проблема със термостата е доста актоален и за мен.Проблемат мие такав че когато карам извън града колата загрява до определена температура 60-65 градуса но не и повече, а в града малко повече (кам 80 градуса) трябвали да сменям термостата или не
.

Смяна задължително. Цената му е между 60 и 80лв грубо. Успех!

Conqueror
19-11-2009, 21:28
Да не отварям нова тема ще пиша тук.
Като взе да става по-студено, колата започна да загрява доста бавно. По задръстванията стига до 80 градуса и малко отгоре, но ако пусна малко по инерция или хвана два зелени светофара пада до 70. При спокойно каране седи около 70 градуса. Логично реших, че е термостатът, но пипнах маркуча към радиатора и се оказа студен. Вчера реших да тествам, по планински път нагоре давах повечеко газ, качи 90 градуса и маркучът пак е студен. Обърнах и след 1 мин температурата пак падна на 70.
Явно термостатът не седи отворен. Вярно нямам кора под двигателя, но пък вчера беше 10 градуса, не -10.
Дали не е датчикът за температурата или самият уред на таблото?

The_Game
19-11-2009, 21:53
Да не отварям нова тема ще пиша тук.
Като взе да става по-студено, колата започна да загрява доста бавно. По задръстванията стига до 80 градуса и малко отгоре, но ако пусна малко по инерция или хвана два зелени светофара пада до 70. При спокойно каране седи около 70 градуса. Логично реших, че е термостатът, но пипнах маркуча към радиатора и се оказа студен. Вчера реших да тествам, по планински път нагоре давах повечеко газ, качи 90 градуса и маркучът пак е студен. Обърнах и след 1 мин температурата пак падна на 70.
Явно термостатът не седи отворен. Вярно нямам кора под двигателя, но пък вчера беше 10 градуса, не -10.
Дали не е датчикът за температурата или самият уред на таблото?


Кой маркуч пипаш? Тоя където е на входа на радиатора или на изхода :?

Conqueror
19-11-2009, 22:15
И двата. Този на входа е леко топъл в първите 10ина см., защото се допира до самият термостат, който е топъл. Иначе радиаторът и изходният маркуч са студени.

Petronii
19-11-2009, 22:23
От кога не сте си сменяли термостатите? Алфите нямат проблем с термостатите ами просто техните собственици. Не причината е в това, че италианци са ги правили, а в това, че имат немърливи собственици. Е стига толкова приказки за глупости - просто ги смене те бе пичове. Ако се грижите добре за колите си то няма да има разлика в това да ли е немска, италианска френска или скандинавска кола. И все пак италианците са царете на двигателите. Иначе теста за термостата е добра идея.

Ass
20-11-2009, 09:29
От кога не сте си сменяли термостатите? Алфите нямат проблем с термостатите ами просто техните собственици. Не причината е в това, че италианци са ги правили, а в това, че имат немърливи собственици. Е стига толкова приказки за глупости - просто ги смене те бе пичове. Ако се грижите добре за колите си то няма да има разлика в това да ли е немска, италианска френска или скандинавска кола. И все пак италианците са царете на двигателите. Иначе теста за термостата е добра идея.

Алфите Имат проблем с термостатите защото не е нормално един термостат да си "отива" за година две!
А колкото до самите термостати - те не са само италиански!
За това, че трябва да се сменят - всички сме съгласни!?

The_Game
20-11-2009, 11:21
Алфите Имат проблем с термостатите защото не е нормално един термостат да си "отива" за година две!
А колкото до самите термостати - те не са само италиански!
За това, че трябва да се сменят - всички сме съгласни!?



Добре защо тогава всички сменяме термостата, пък на баща ми Тойотата която е 88-година е с оригиналния термостат вискомуфата на перката също му е оригиналната и си работят перфектно.

Ass
20-11-2009, 12:04
Добре защо тогава всички сменяме термостата, пък на баща ми Тойотата която е 88-година е с оригиналния термостат вискомуфата на перката също му е оригиналната и си работят перфектно.

Е аз какво казвам!? Май не си цитирал когото трябва?

dimo
20-11-2009, 14:08
Алфите Имат проблем с термостатите защото не е нормално един термостат да си "отива" за година две!
А колкото до самите термостати - те не са само италиански!
За това, че трябва да се сменят - всички сме съгласни!?

като си купувате термостати ментета ще си отиват за година две това е

Petronii
20-11-2009, 19:30
Не е нормално да си отива термостата за година две! Че не всички са добри съм съгласен и аз. За първи път чувам, че се сменят на година две. Dimo е прав - ментета. А това за Японските автомобили не си струва коментара. От хора които в 21 - век ядат още с клечки каква техника очаквате бе приятели?

don_pepone
20-11-2009, 19:35
опс това за клечките е неуместно според мен от нямане какво да кажеш колега.колкото и да ми е трудно да го призная- японците имат и техника и коли по-добри от италианците можеби от всякъде освен визията.

Petronii
20-11-2009, 19:41
Опс... от нямане какво да кажа, ще кажа, че от 10-годи се разправям само с японски телевизори (е наистина няма по-лоши от тях). Чат пат понаправям по някоя хондичка е това е кола "мечта". Лансерчета са върха........ и няма кво да кажа.

arieca155
21-11-2009, 10:13
упс,и аз държа 60-70 градуса зимата!:flirt:

dimo
21-11-2009, 11:47
сменяй го няма какво да се чудиш

BillyBoy`
21-11-2009, 16:04
като си купувате термостати ментета ще си отиват за година две това еАиде кажи тогава от Пловдив от къде да си купя термостат които да не е менте щото от три различни места стана си купувам и всички карат еднакво дълго.

teo_gti
06-02-2010, 12:41
Имам един въпрос реших да не пускам нова тема защото не е чак толкова важно, но понеже в търсчката нищо не намерих, та въпроса ми е защо има разлика в термостатите на 146 1,6 тс и 146 1,8 тс и двете са с климатик разликата в 1,8 е че е автоматичен (климатроник) но не ми се вярва да е от това. Термостата на 1,8 има с една тръба повече от 1,6 та ме вълнува защо аджаба е така и къде отива тая тръба и защо на 1,6 я няма. В axm-auto също се различават термостатите явно е така заводски колата но защо?

don_pepone
09-02-2010, 23:36
можеби кръговете на охладителната система на главата да са различни при 1.6 и 1.8, (примерно)

голямата риба
10-02-2010, 09:47
Имам един въпрос реших да не пускам нова тема защото не е чак толкова важно, но понеже в търсчката нищо не намерих, та въпроса ми е защо има разлика в термостатите на 146 1,6 тс и 146 1,8 тс и двете са с климатик разликата в 1,8 е че е автоматичен (климатроник) но не ми се вярва да е от това. Термостата на 1,8 има с една тръба повече от 1,6 та ме вълнува защо аджаба е така и къде отива тая тръба и защо на 1,6 я няма. В axm-auto също се различават термостатите явно е така заводски колата но защо?
защото 1.8 и 2.0 16клапановите ТС имат допълнително охлаждане на маслото
http://alfaromeo-bg.com/forum/showthread.php?t=41185

Alfa User
10-02-2010, 11:24
И може би защото това е раздела за 155 все пак ...

robygas
10-02-2010, 11:36
Може би защото всички сме едно голямо семейство...:spiteful::spiteful::spiteful:

rumenti77
30-03-2010, 17:31
Чакайте да ви питам и тука,че нещо не ми стана ясно(може би щото съм проЗ кат галош).Значииии,през зимата колата ми ич не загреваше,по точно казано стрелката на водата не помръдваше.Но вчера до като си карах изведнъж срелката рязко на 100 градуса ,а перката не се вкл.Сутринта като се прибрах от работа я оставих да загрее и на 92-3 градуса перката си се вкл..Е а кажете кво е това чудо,как мислите дали е термостат?Ай благодарско и со здраве.Който каже печели бира.

---------- Post added at 16:31 ---------- Previous post was at 16:18 ----------

П.П:ranting:Ако никой не ми даде акъл от какво се получава таз работа:paddle:.....бирата ще си я пия сам.

VFTI
30-03-2010, 22:23
Ами Румба имаш симптоми на термостат, ама и това рязко покачване на температурата нещо не се връзва...може и уреда на таблото да не отчита правилно?!?

rumenti77
31-03-2010, 02:00
Ок,мерси.То не беше толкова рязко,имах в предвид ,че от ул.Черковна до кв.Лозенец в задръстването.Ясно 60-70лв. назад за нов термостат и съм готов.

BillyBoy`
31-03-2010, 09:59
Ок,мерси.То не беше толкова рязко,имах в предвид ,че от ул.Черковна до кв.Лозенец в задръстването.Ясно 60-70лв. назад за нов термостат и съм готов.Може и да минеш със 10 лева като ползваш термостат от Рено 5 ако наистина проблема ти е от него.

yovi
01-04-2010, 08:26
Може и да минеш със 10 лева като ползваш термостат от Рено 5 ако наистина проблема ти е от него.

Колега, дай по-подробна информация.

dobri_g
07-04-2010, 10:34
Колега, дай по-подробна информация.
http://download.fiat-bg.org/Books/Bravo_Brava_Marea/Termostat.pdf
Това със сигурност върши работа за JTD моторите и бензиновите на Lancia Kappa. Дано и на вас да свърши ;-).
Аз съм с такъв и си работи нормално.

Da_Fuse
09-04-2010, 23:11
Колега, това за втори път го чета във форума(имаше го и в друга тема). По принцип ок, но замисляли ли сте се за намаляването на дебита през този термостат...? Според мен си е занижен...

dobri_g
12-04-2010, 12:17
Колега, това за втори път го чета във форума(имаше го и в друга тема). По принцип ок, но замисляли ли сте се за намаляването на дебита през този термостат...? Според мен си е занижен...
По принцип си прав, но за сега нямам никакви проблеми с този термостат. Колата си загрява добре, дори в задръствания перката се включва и успява да охлади без проблем само с първата скорост.

Furious 155
12-04-2010, 12:44
По принцип си прав, но за сега нямам никакви проблеми с този термостат. Колата си загрява добре, дори в задръствания перката се включва и успява да охлади без проблем само с първата скорост.
А при по-продължително яко каране по магистрала или в повече обороти по-дълго време?

yovi
13-04-2010, 08:58
http://download.fiat-bg.org/Books/Bravo_Brava_Marea/Termostat.pdf
Това със сигурност върши работа за JTD моторите и бензиновите на Lancia Kappa. Дано и на вас да свърши ;-).
Аз съм с такъв и си работи нормално.

Благодаря, колега. Запознах се с процедурата и не виждам никакъв смисъл от нея. Икономията е повече от съмнителна, а същото бих казал и за ефекта.

robygas
13-04-2010, 09:37
Благодаря, колега. Запознах се с процедурата и не виждам никакъв смисъл от нея. Икономията е повече от съмнителна, а същото бих казал и за ефекта.

Едната ми Алфа е по този начин и работи перфектно. Все тая дали е с 200 на магистрала или тръгни-спри в града.