PDA

View Full Version : проблем с карбуратор



MrX
03-11-2005, 12:58
такаааа,както повечето знаете съм и на газ :cry: ама няма друг начин,та от доста време имам практика да карам една седмица на газ една на бенз но при последното превключване колата не върви.все едно не работи на всичките си цилиндри и на ниски гасне,да не говоря че ниските хич ги няма.проверих свещите,на 3 и 4 цилиндър са сухи ама черни (опушени)другите са красиво кафяви.та въпроса ми е запушен ли е карбуратора и ако е така дайте съвет как да го отпуша без да го отварям

aav
03-11-2005, 14:45
има спрейчета за карб. или сложи добавка за почистване в бензина, ако не става отваряй и пак със спрея. ако нямаш филтър слагай пред помпата.

75 2.0 turbo
03-11-2005, 20:02
аре отвори го дее има 2-3 жиглиьора за по4истване :wink: ко толкова :lol:

Bobi_33
04-11-2005, 00:21
С 1 или с 2 карборатора си, колега? Ако си с 2,може да нямаш добра синхронизация. Ако си с 1,и пак имаш проблеми,проблемът ти е в самия мотор.Може да не са зацепени добре ангренажните ремъци.При 2 карборатора играчката е повечко.

MrX
04-11-2005, 08:16
проблема ми е в карбураторите на бензин,защото на газ(там те не играят)няма ядове

Kostadin
04-11-2005, 08:27
аре отвори го дее има 2-3 жиглиьора за по4истване :wink: ко толкова :lol:
тва упражение трее и аз да го направя май май :wink:

75 2.0 turbo
05-11-2005, 00:33
аре отвори го дее има 2-3 жиглиьора за по4истване :wink: ко толкова :lol:
тва упражение трее и аз да го направя май май :wink:
само да не ви става навик :!: и си слагаите филтри за горивото :idea:

ALFA33S16V
05-11-2005, 07:39
такаааа,както повечето знаете съм и на газ :cry: ама няма друг начин,та от доста време имам практика да карам една седмица на газ една на бенз но при последното превключване колата не върви.все едно не работи на всичките си цилиндри и на ниски гасне,да не говоря че ниските хич ги няма.проверих свещите,на 3 и 4 цилиндър са сухи ама черни (опушени)другите са красиво кафяви.та въпроса ми е запушен ли е карбуратора и ако е така дайте съвет как да го отпуша без да го отварям
Ако си с двойните карбуратори като махнеш горната извита част на въздуховодите се откриват два колеми и два малки жигльора. Отвий ги, почисти им отворите, особено на върха и ги завий бЕЗ ДА ЗАТЯГАШ СЪС СИЛА

MrX
05-11-2005, 10:35
днес е ден за опропастяване на карбуратори,следмалко заминавам да разглабям и следобяд ще докладвам за резултата

Kostadin
05-11-2005, 11:47
днес е ден за опропастяване на карбуратори,следмалко заминавам да разглабям и следобяд ще докладвам за резултата
аре ша чакам, че утре е мой ред
п.с. MrXzender двигателите ни са 1:1 :wink:

MrX
05-11-2005, 16:24
значи резултата е следния:запушен жигльор на 2-ри цилиндър,отпуших го и сега е екстра,както винаги повредата е в последното нещо което захванеш