PDA

View Full Version : да сложа ли кислород или не това е въпроса



pe6kata212
04-11-2005, 19:18
аве имам една идеика, Дали пък ако сложа една кислородна бутилка с едно копче за кикдаун и директно в кабураторите.Дали ще има никаква осезаема разлика във вървежа.И все пак ясни са ми рисковете които крие този експеримент ,но все пак кажете :boost: :biker: или :dyrvo_v_kenefa:

V_G_Z
04-11-2005, 19:27
мдааа директно обеднява сместа и дентонации и дупки в буталата :lol:

75 2.0 turbo
05-11-2005, 00:30
мдааа директно обеднява сместа и дентонации и дупки в буталата :lol: егати ефекта а :?: :shock:
ама мисля 4е ако пуснеш с кислорода и малко бензин
мое да се полу4и нещо :roll:

V_G_Z
05-11-2005, 09:11
може да ... едно регулаторче да речем с 0,5 бара отгоре на налягането набензина, и кислорода може да свърши работа ..ако не поне няма да навреди :) само ако може и сместа да се проследи :?

pe6kata212
05-11-2005, 17:57
няма как колата е стара и няма никаква електроника,и все пак бих рискувал с това начинание.просто трябва да си поблъскам главата и да измисля как да впръскам и бензин с кислорода.замислям се за дюзи за инжекцион,само незнам какво налягана да им пусна

Crusader
05-11-2005, 18:27
А какво ще стане ако кислорода се пусне във въздушния филтър /идеята е постъпващия въздух да има да речем 40% кислород а не нормалните около 21/ пък нека после карбуратора си го смесва в каквото трябва съотношение с бензина...
...Може и да говоря глупости, ако е така поправете ме 8) !

V_G_Z
06-11-2005, 21:49
:lol: е бате няма как да стане тва ... карбуратора не може да мери количеството кислород във въздуха .... той е нагласен според количеството въздух и неговата скорост , в зависимост от положението на дросела и Т на антифриза да си пръска(смуче) бенз :)

Crusader
07-11-2005, 00:40
Нали тва казвам, карба не може да мери кислорода в единица обем, но ако в тази единица обем въздух има по-голямо процентно съдържание на кислород....дали ще се получо по-добър горивен процес....или просто дупки в буталата :lol: ...

Днес сменях въздушния филтър на Самара-та на жената и ми дойде друга щура идея...какво ще стане ако в смесителната плочка /колата е с газова уредба/ се пусне кислород заедно с пропан-бутана. Дали ще има детонации? Дали ще е прекалено висока температурата на горене в горивните камери и дали това няма да причини стопяване на буталата? А за регулирането - просто трябва да се нагласи сместа, тъпото е че няма как да се регулира потока О2 при повишаване на количеството газ.
Мисля следващия уйкенд да се пробвам със Самара-та...хем ако я прецакам ще ми излезе по-евтино....

Малииии, всичките тия глупости аз ли ги измислих? :?

pe6kata212
07-11-2005, 14:09
Смятам че варянта с гезта е по одачен,признавам не бях се замислял от тази гледна точка.Колкото до температурата тя значително ще е по виска и за това идеята ми беше да е с кикдаун за да не се повишава до толко температурата че да се стопят буталата.За мен идеята е тези система да се използва само моментно за по голямо ускорение(примерно в края на 400те метра).Ако някои може да каже какво количество бензин да впръскам спрямо примерно 0.5 бара кислород.Все повече се навивам да опитам :lol:

V_G_Z
07-11-2005, 17:18
абе всичкия тия работи без мерене с широколентова ламбда не стават и риска да обедне сместа и да издумкат буталата е голям!! затова е измислено нитрото .... на дюзички пръскаш колкото коне искаш и всичко е нагласено да няма аварии ..естествено и там ако се пръска голям шот трябва малко да се върне аванса ... такива ми ти работи що се мъчите да откриете топлата вода незнам 8)

Crusader
07-11-2005, 19:27
абе всичкия тия работи без мерене с широколентова ламбда не стават и риска да обедне сместа и да издумкат буталата е голям!! затова е измислено нитрото .... на дюзички пръскаш колкото коне искаш и всичко е нагласено да няма аварии ..естествено и там ако се пръска голям шот трябва малко да се върне аванса ... такива ми ти работи що се мъчите да откриете топлата вода незнам 8)
Не бе бате, просто разсъждаваме на глас :D
А за другото си прав - нитрото вече е измислено!

pe6kata212
07-11-2005, 21:33
абе няма спор бе пичове просто нали живееме в България що може да стане така като може и онака,а и нали всички се опитваме да сме оригинални та нали за това сме Алфисти :headbang: :lol: :lol: :lol:

pe6kata212
07-11-2005, 21:40
А между другото идеята на нитрото е да вкара колкото се може повече кислород в двигателя.За кво да се мъчим а не му дадеме кислорода на готово.Значи може и да съм в грешка ако е така поправете ме
:roll: :roll: :roll:

V_G_Z
08-11-2005, 21:39
нитросистемата дозира много точно и обогатява със бензин пак толкова точно ... това как ще го направиш със кислород във газообразна форма ? с какво ще мериш сместа за да знаеш как да я коригираш ?
на тоерия много неща имат смисъл .. но опре ли се до практическо приложение става друга бира 8)

pe6kata212
09-11-2005, 10:50
значи това с бензина ми отбягваше :roll: въпроса ми е следия кола с инжекцион,дебитомер и лампда няма ле да мож дда се самонастрои спрямо сместа(не става дума за моята кола) :?:

търтей
09-11-2005, 10:53
значи това с бензина ми отбягваше :roll: въпроса ми е следия кола с инжекцион,дебитомер и лампда няма ле да мож дда се самонастрои спрямо сместа(не става дума за моята кола) :?:
не
защото тя работи само в определен диапазон а ти ще го прескочиш

pe6kata212
09-11-2005, 11:13
добре де успяхте да ме откажете.Явно доста неща не са така както си ги мисля.Е мерси за ценното инфо.Асега да сваляме двигател