PDA

View Full Version : 156 или Мареа ?



petko
08-11-2005, 14:57
Здравеите !

След двудневно ходене по каде що автокаща има в и около Софиа, положението е следното:

1. Алфа Комби 156 2.4 ЖТД под 14.000лв няма :( се тая коя година :(
2. Алфа под 10.000 също няма читава, всички под тея пари са удряни и правени. Бях с приятел които има уред дето мери дебелината на боята :D Всичко е боядисвано , което се дава под 11000.

Та явно с моите 10.500 сам наникаде :(

Но ми предложиха да ми докарат Мареа 2.4 ЖТД Комби 2000год. на около 10.000 лева с мито, но рег. си е плащам сам. Обаче само след порачка и капаро.
Та кои какво може да ми каже?Mотора и скоростите били сащите, но Мареата имала по евтина подражка. Верно ли е това ?

Колкото Алфата ли кара или се чупи повече ?


Благодаря ви предварително :D

търтей
08-11-2005, 14:59
а каква е гаранцията че мареята е наред?

освен това какво имаш предвид под удряни? - какъв е проблемаът ако калника примерно е бил удрян и пребоядисван?

а по-евтиното обикновено е по-некачествено ;)

Crusader
08-11-2005, 15:16
Карах малко Мареа-седан и не съм много доволен /вярно че беше 97-ма/, има си всичко като екстри, но някак си много нежна, като я купуваше мой приятел и търсихме насам-натам, трудно открихме такава с читави амортисьори, а и тия разпадащи се дръжки на вратите, за ДВГ нямам впечатления....ти си решаваш.

156 m-jet
08-11-2005, 16:31
Ами, колега моето мнение е , це Алфата е по добра като кола, но не много. Тя сащо се цупи колкото Фиата, само, це ватре е с малко по добри материали направена. Но пак комбито на Мареата е мноооого по голямо. Така, це ако ти трябва комби си всеми Мареата, мотора е састиа както и скоростите и спирацките, освен това Мареата е по лека и по малко харци и по барzо спира. Ако гледаш имидж, ............. се саштата работа, дали е Фиат или Алфа :( . Знаеш. че в БГ само Мерцедес се уважава, а и на всйакаде по света. Така, че според мен при раслика от 4000лева zа стара кола и ас бих всел Мареата. Караш на практика саштата кола, само дето си дал по малко пари. Освен това цените на 156 след една година сте паднат страшно много , вече има нова Алфа 159 :!:

.

kekc
08-11-2005, 16:36
Карам служебни 2 мареи от време на време. И двете са седан, съответно 1.6 и 1.8. Двигателят, дето ти го предлагат, нямам никаква идея как е, но според мен поне Мареата не може да се сравнява със 156 - както по комфорт и качество, така и по цена и поддръжка :wink:

В никакъв случай не твърдя, че мареата е лоша кола!!!

lazy
08-11-2005, 19:53
Двете коли са съвсем различни - едната е просто добър "работен кон", с който няма как да изпиташ тръпката когато заставаш срещу кръглите циферблати :)
А да вземеш тоя "работен кон" без да го видиш и прегледаш - според мен е неразумно. Тая Мареа дизел комби със сигурност е много карана... Аз не бих дал капаро за такава кола. По-добре продължавай да търсиш тук... А ако изчакаш и няколко месеца, вероятно ще можеш да вземеш и прилична Алфа :)

Bobo
09-11-2005, 00:20
мотора е састиа както и скоростите и спирацките, освен това Мареата е по лека и по малко харци и по барzо спира. ....... Знаеш. че в БГ само Мерцедес се уважава, а и на всйакаде по света. Така, че според мен при раслика от 4000лева zа стара кола и ас бих всел Мареата. Караш на практика саштата кола, само дето си дал по малко пари. .

Тва за скоростите, мотора и спирачките не е точно така :wink: Че мареата е по лека е вярно но че спира по бързо не е :!: Навсякаде по света умните хора знаят какво да карат а това че мерцедес се уважава е отживелица :wink: И напрактика не караш същата кола да знаеш :twisted:

KGB
09-11-2005, 01:22
Колега М-Джет,

Фиат и Алфа...не са VW и Ауди.

Мотора на Мареята е 130коня...на Алфата е минумим 136...ако не се лъжа и въртящия момент е друг. Има и много други разлики.

Това за Мерцедеса как го реши...до преди доста години може да е било така, но в момента мнението за мерцедес като качество е много лошо. В с.Америка БМВ е по авторитетната марка.

А това за имиджа за Алфата и Фиата :roll:


Иначе,

Петко (адаш) не се връзвай на номера да ти докарат кола която не си видял....НЕ ПРАВИ ТАЗИ ГРЕШКА...рано или късно ще намериш колата която търсиш...имай търпение...отделно може да те подкарат да платиш вместо 10 000 ....11 000лв. ще ти кажат абре ние мислехме така...ама ни излезна отгоре....ами трябват ни поне 80% от сумата вместо например 20%....измами всякакви...не се хващай.

156 m-jet
09-11-2005, 12:50
Мотора е абсолютно сащиа, за това сам 100% сигурен, тези 5 к.с. идват от друг софтуер, вартящиа момент и на двата е 304 Нм. Скоростите и спирацките са еднакви. Мареата не само це спира по добре 38,6 м от 100км срещу 40,5метра за Алфата, но и е по барза 0 до 100 за 9,9 а Алфата 10,8....всицко това идва защото е с 100кг по лека. Освен това е и по икономицна.

Мареата обаце е по нисак клас кола, тя е всащност Браво Комби. материалите в купето са по евтини, от там идва и разликата в цената като нова.

А, що се отнася до Мерцедеса......след като е наи скапата кола в неиния клас и като стара и като нова, би трябвало и да е наи добрата, както писа тук един колега :D

.

virusalfa
09-11-2005, 13:02
Хехехе-вие сравнявате коньо с магарето :lol:

pumukle
09-11-2005, 16:06
Купувай алфата, за да не умреш от яд после!!!

gigi
10-11-2005, 00:42
Ами нещата седят така
1 мареата може да се сравнява със 155 или 146 базата и е типовата окачването е типовото както и на 155, механиката и е по старо поколение от 156 и от тука следва много по евтина потдръжка все едно потдържаш типо, 155 и т.н това естествено изключва двигателя който за потдръжка е еднакакъв тъи като е разработен от фиат, но в алфа е със минимални доработки. Интеръора на мареата е приятен но е от брава и браво докато в 156 е много по хубав и с по качествени матеряли.
на 156 базата е друга с по голямо междуосие и с ново поколение подобрено окачване. Общо взето освен мотора друго общо нямат. Ако ти трябва кола за работа- да я товариш и с по евтина потдръжка мареята е по добра (в никакъв случай не се лъжи да даваш капаро без да видиш колата) ако пък искаш да ползваш удобството на комбито за почивки и други такива мероприятия + удоволствие от шофирането + красота и комфорт алфата е по добра и ще си струва да поизчакаш малко. Мареата в никакъв случай не е лоша просто е по старо поколение а относно здравината мисля че 156 е малко по напред пак заради подобреното качество на изработка при 156 спрямо по стари модели.

petko
11-11-2005, 15:00
Ясно е , Алфата е по хубава , а е и доста по скапа. Сега варианта е, или да седа да дебна кога сте станат по 10000лв :( или да тарса Мареа за по малко пари