PDA

View Full Version : Асфалт?!? по боята ? как да го махна ?



Gogata
08-11-2005, 19:20
това още не бях очаквал от "прекрасните" ни пътища,да се полепи по праговете. :? Едни черни точици от явно пресен асвалт(бог знае от къде :screwy: )има дори и ниско по вратите :frown: незнам какво да правя,опитах леко с търкане,но само се замазва и става по-лошо :( Някакви идеи с какво мога да го изчистя без да нараня боята? :?

търтей
08-11-2005, 20:01
Някакви идеи с какво мога да го изчистя без да нараня боята? :?
кориселин

gigi
08-11-2005, 21:04
Недей с корселин на един приятел така му падна лака. :shock:
С паста намазваш и оставяш леко да подейства после лекичко забърсваш и с силно намазан парцал в пастата търкаш и всичко пада аз на мойта така направих и сега няма и следа. А пастата я взех от магазин за бой сикенс и е на 3М

търтей
08-11-2005, 21:05
Недей с корселин на един приятел така му падна лака. :shock:

а стига бе
аз това за корселина от бояджии го знам ...
странно
пробвал съм го на няколко коли и нищо му нямаше на лака

stelt
08-11-2005, 22:15
То всички бои на колите са различни - така че на едни корисилина им вреди , на други - не . Обаче някъде по бензиностанциите бях виждал почистващ препарат под формата на спрей. Ако намерите такова чудо , обадете какво се е получило. Аз лично не съм виждал кола, която да не е увредена от асфалт.

gigi
09-11-2005, 01:26
Недей с корселин на един приятел така му падна лака. :shock:

а стига бе
аз това за корселина от бояджии го знам ...
странно
пробвал съм го на няколко коли и нищо му нямаше на лака
Ами дали немското качество не е това което беше :twisted: или е пребоядисвана там колата обаче след почистване с корселин като майстора се кръстеше че било най добре падна лака и боята матира :wink:

Dexer
09-11-2005, 13:37
Недей с корселин на един приятел така му падна лака. :shock:

а стига бе
аз това за корселина от бояджии го знам ...
странно
пробвал съм го на няколко коли и нищо му нямаше на лака
Ами дали немското качество не е това което беше :twisted: или е пребоядисвана там колата обаче след почистване с корселин като майстора се кръстеше че било най добре падна лака и боята матира :wink:

вярно е, коресилина е силен разредител, по добре с АМБ да се пробжа или с бензин.

Коресилина наистина сваля боя от колата!!!!!

ALFA CORSE
09-11-2005, 19:33
С бензин става много лесно. А също става и с паста за полиране. С друго не съм пробвал.

Mury
09-11-2005, 23:44
тава най-добре нафта и тар чорапогащник :wink: :wink: :wink: наповаш чорапогащника нафтата и търкаш тава перфектно и не е драка боиата.Изпробвано е работил ъм 2 год. на автомивка и там така махахме азвалта :wink: :wink:/ зори за зтранното пизане ама ми е ебава клавиатурата нещо/ :wink: :wink:

Gogata
18-11-2005, 18:47
в крайна сметка с малко бенз и един чорапогащник се изчисти.Странното беше само че преди да започна процедурата е измих(защото беше ужасно мръсна)и после забелязах че значителна част от самите точици асвалт бе изчезнала :) Благодаря на всички отзовали се! :wink:

рали
20-11-2005, 10:36
колеги има обезмаслител продава се в магазините за боя това е най доброто решение но с друго се разяжда лака и боята

koolio
20-11-2005, 13:49
това е най доброто решение но разяжда лака и боята :screwy: Ебати доброто решение :tooth: ! Ми то тогава да и ливне малко сярна киселина и да си реши проблема. :tooth: