PDA

View Full Version : Вечеря ИталФест'08 - 20ч., 11.10.2008г. в бирария "Ale House"



proper
05-10-2008, 20:13
Меню:

1. Овчарска салата. 400 гр.
2. Пушен еленски бут. 180 гр.
3. Гранде комбо(пил. крила, св. ребърца, вурстове,хрупкави пилешки филенца, пухкави кашкавалчета, топени сиренца и пържени картофи). 500 гр.
4. Безалкохолно (кола, фанта) - 2 бр.
5. Минерална вода - 1 бр.
6. Ракия (наливна "Културна") 100 гр.
7. Жива бира на корем!!!

Цена на куверт - 30 лв

Заплащат се на входа.

http://clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=14&pictureid=424
карта ot bgmaps.com


(пускам отново тук поста на Кики за да е на челно място цялата информация)

Уважаеми колеги, тази вечер окончателно бе взето решение официалната вечеря след "ИТАЛФЕСТ 2008" да се проведе от 20ч. на 11.10.2008г. в бирария "Ale House" намираща се на адрес гр.София, ул."Христо Белчев" №42, на ъгъла с ул."Неофит Рилски", точно на мястото на някогашната "Ротисерия".
Бирарии в София има много, но като тази няма друга в цяла България – само там предлагат жива бира, която всеки си налива сам. Да, точно така, правилно прочетохте - САМ 8)
Името на "Ale House", буквално се превежда "пивница", но точно тази пивница спокойно можем да наричаме "Дом на живото пиво", даже образцов, ако трябва да дадем оценка на обстановката и обзавеждането от масивно тъмно дърво и кожа.

http://www.programata.bg/img/gallery/gallery_22316.jpg

http://www.programata.bg/img/gallery/gallery_22317.jpg

Знаете, че вече на много места сервират т.нар. жива бира – нефилтрирана, без допълнителна обработка и консерванти, но неудобството преди консумаията идва не от друго, а от постоянното чакане барманът или сервитьорът да ни я поднесе. Не и в "Ale House", където са внедрили уникална система, неизползвана досега в България – от огромни съдове за доферментация (видими още с влизането), живото пиво циркулира по тръби из цялото заведение и потича с едно натискане на кранчето директно в чашата ви!

http://www.programata.bg/img/gallery/gallery_22321.jpg

http://www.programata.bg/img/gallery/gallery_22320.jpg

Брояч отмерва колко точно милилитра от благодатна течност сте си сипали и сякаш всеки път, когато го погледнете казва "Можеш още!":cheers:
Масите, снабдени с такъв индивидуален кран, са цели 26, така че все ще успеете да се доредите под струята.
Менюто на "Ale House" е богато, за всеки вкус и всяко питие, но мезетата и ястията, които вървят с бира, имат преднина. Приготвят се чудесни джолани, вурстове, картофки по различни рецепти, включително и домашен чипс, крилца и дори дивеч, например глиган и елен, които са винаги пресни. Имат също рибни специалитети, както и по-обикновено, но не по-малко вкусни гозби.
Конкретна оферта за менюто, както и точна цена на куверта очаквайте в най-близко бъдеще, буквално до ден-два.
Надявам се предложението да ви допадне и да се повеселим заедно на 11.10.2008г. 8)

netsurfer
05-10-2008, 23:16
до кога е записването.
Идеално място, на гладстон имаме апартамент. Мога да ти пиина като хората :firstprize::firstprize:

Grigor
06-10-2008, 08:01
Само да добавя, че капацитета на заведението е около 130 стола. Няма ограничения за силата на музиката и продължителността на купона.

1115
06-10-2008, 09:42
Не е ли малко пенсионерско?

mim
06-10-2008, 10:10
не е ли малко мястото?

odisey
06-10-2008, 11:44
Как става записването ? Ако тук - пишете ме вътре.

Kuku
06-10-2008, 12:15
Приканвам Ви да се записвате в темата пусната от мен, за да бъдат на едно място всички желаещи, за да няма дублиране и преброяването да става по-лесно :idea:
Благодаря предварително!!!

raiders
06-10-2008, 12:55
Не пия бира, но изглежда добре, мисля си, че ще сме повече от 130 :bg:

MUROMAN
06-10-2008, 14:45
Как става записването ? Ако тук - пишете ме вътре.

Деяне аз съм запазил 2 -места ,едното ще е за теб.

em4o1
06-10-2008, 23:17
Проблема ще е че точно по това време има мач - България - Италия, доколкото ви интересува това...
Та от тази гледна точка може и да не са 100+(човека)

MUROMAN
07-10-2008, 09:45
Имам едно друго питане.Можели де се напиеш от живата бира и предлага ли се друга бира изобщо?:cheers:
Имате ли планове после за някакво Диско- парти?:band::bounce8:

dido76bg
07-10-2008, 09:50
Бирата е страооооотна. Малко е скъпичка, но е хубава - литъра е 5 лв. Мътна и мнооооого пивка /по принцип не пия бира, но от тази близо 2 литра за норматив/. Може да се напиете, ако прекалите. Кофти е, че с кола там е трудно, относно местата за спиране.

IVO_GWM
07-10-2008, 11:29
Прави ми впечатление липсата на ВАЖНО СЪОБЩЕНИЕ най-отгоре в темата за ПРОГРАМА за Феста. Има инфо на много места, на едно за начален на друго за вечеря и т.н. Разбирам че най вероятно не е готова но е добре да има 1 съобщение което да се актуализира с промените и т.н. Където да се информираме, какво къде кога и т.н. дори да е заключено за да не се спами поне там.

Отделно някакви записвания за вечерята, все пак 130 места не са много и е добре човек да е сигурен че ще има къде да седне!

Mury
08-10-2008, 19:00
Бирата е страооооотна. Малко е скъпичка, но е хубава - литъра е 5 лв. Мътна и мнооооого пивка /по принцип не пия бира, но от тази близо 2 литра за норматив/. Може да се напиете, ако прекалите. Кофти е, че с кола там е трудно, относно местата за спиране.

Ти да не мислиш с колата да идваш:shock::shock:

Pinky
08-10-2008, 19:08
Това фиксирано меню ли е?
Аз, примерно, нямам намерение нито ракия, нито бира да пия...

gigi
09-10-2008, 02:26
Това фиксирано меню ли е?
Аз, примерно, нямам намерение нито ракия, нито бира да пия...

Ше ги смесиш инямаш ядове:bionic:

Kuku
09-10-2008, 05:20
Това фиксирано меню ли е?Да.
Срещу куверта получаваш точно това. Ако искаш нещо друго, ще трябва да го заплатиш отделно.
Предполагам се досещате, че липсата на време ни принуждава да ограничим избора до едно конкретно меню, защото, ако трябваше да се пускат анкети с няколко варианта, записването щеше да отнеме още една седмица :(

krsapunov
10-10-2008, 13:43
За триене!