PDA

View Full Version : О мъка, О ужас...



proper
09-11-2005, 23:05
Днес както писах в една друга тема отидох да си сменя маслото на скоростната кутия,както и да се провери от какво сълзи съвсем леко някъде по нея....
Когато отидох да си взема колата след 2 часа ( Алекс Ауто ) ми съобшиха че при източването на маслото за пробката (която е намагнетизира както се знае) се е била залепила една малка пружинка....т.е. изпаднала е от скоростната кутия,вероятно може и отдавна да е си е седяла там.Видях я с очите си и не по дълга от 7-8мм.Маслото иначе като количество при точенето си беше ок.
Казаха ми че сълзенето е вероятно от някви тапи на ако не се лужа балансиращият вал,но може и да бъркам...
Проблема е че щом е паднала тази пружинка,а те май вътре са 3 общо има шанс да падне и друга и да стане мазало. Значи тябва да се отвори и прегледа.
Скоростите иначе си работят супер,сменят се по мед и масло....изобщо бях шокиран....
Записах си час вероятно в петък ще я отворят и коригират каквото има,предполага се че беля нямя голямя,но се пак.... а и ще оправят тази тапа така че и сълзенето да се махне.
Давайте съвети и мнения моля ви!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Дорева ми се,ама........ сичко си беше ок,дори сега си върви като пушка,но.....трябва да се погледне докато не стане нещо....
Казаха ми за ремонта към 200-250 ще излезе...
Това е ..... някви съвети от опит или предположения....
Охххх...ще санувам кошмари май :(

търтей
09-11-2005, 23:08
а що да правиш нещо дето е здраво?
смисъл я стане нещо в следващите 5 години я не

valjo
09-11-2005, 23:12
хън сега тука ше се изкажа сигурно много неподготвен но
понеже см гледал еньо как разглаба-сглаба скорости ....
та там пружинки има само на едно место и те са 3 на брой
горе на 5тата скорост
дали не е някоя от тях ?

ама тука се обади на Еньо, да ти каже кво може да стане ако са те

щото май не е някъв сериозен дерт, ама тва .... е щото не ми е на глвата :)
и нема да се спичаш, спокойствие му е майката с алфите, тва е като жените, колкото по и се спичаш по зле става :)

proper
09-11-2005, 23:14
въпроса е може ли тая пущина да си работи така дълго,а и проблема е ако стане мазало...нова кутия е 1500лв май и отгоре......
а така ако се отвори може би че се предотврати сичко тва,никак не ми се иска,но ме хвана страх,направо очаквам да скръцне за последно баси..... проблем ли е да се отваря скоростната кутия,някви последствия лоши има ли по принцип,ако се праяи както трябва?

proper
09-11-2005, 23:15
да така ми казаха и пичовете,3 пружинки са някъде по 5-тата скорост...и едната изпадна...

търтей
09-11-2005, 23:18
аз съм привърженик на тоерията че нещо което работи не се пипа
ко се строши - което мноо дълбоко ме съмнева - тогава - има и втора ръка кутии и прочее

valjo
09-11-2005, 23:36
въпроса е може ли тая пущина да си работи така дълго,а и проблема е ако стане мазало...нова кутия е 1500лв май и отгоре......
а така ако се отвори може би че се предотврати сичко тва,никак не ми се иска,но ме хвана страх,направо очаквам да скръцне за последно баси..... проблем ли е да се отваря скоростната кутия,някви последствия лоши има ли по принцип,ако се праяи както трябва?
требва да си много спокоен :grandpa:
аз съм изронвал 2ра предавка - следствие пално разчастване

след тва строших диференциал, от което се надра кожуха на скоростите :)

секви кефове ;)
една читава скоростна кутия за наште при италианеца е 300лв 400 макс комплект с не лош аксиален лагер, долна хидравлична помпа и къв ли не кеф :))) ако заведеш Еньо , да им обесни че се тарси за "Типо двувалка" единственото по рода си с хидравличен съединител, тогава може и по тънко :)))

gigi
09-11-2005, 23:41
Най добре питай Енъо за какво са тези пружинки иначе те сами по себе си беля трудно ще направят, та ако не държат нещо важно и изпадането им не е голям проблем си карай. А балансиращите валове имат семеринги и гарнитури на капачките смяната им не е много трудна, от едната страна но от другата става при свален или повдигнат леко от едната страна мотор общо взето си е играчка защото коша е малък:(

proper
09-11-2005, 23:44
говорих с Еньо сега и ме поуспокои поне да не се шашкам,не че няма някъв проблем,но стъпка по стъпка...
за твойте скорости ти ми спомена....ти си герой :)
ше дишам дълбоко сега и се надявам сичко да е ок :)