PDA

View Full Version : Подръжка на 164????



Пресиян
26-08-2004, 12:05
Здравейте,
това ми е първия пост в тоя форум и искам да кажа, че форума е много добър и мен лично много ме радва.

Интересувам се от Алфа Ромео 164 2.0 Т.Spark. Понеже искам да си купя такава кола искам да знам дали е трудна за подръжка (главно финансовия аспект на подръжката) какви са най-честите дефекти и проблеми появяващи се при експлоатацията на този автомобил? Как стоят нещата с ламарините и най-вече колко харчат тези италианки?

WhitePower
26-08-2004, 12:15
shto ne doidesh na najkoija ot nashite sreshti da si pogovorim

hf hpe
26-08-2004, 12:51
shto ne doidesh na najkoija ot nashite sreshti da si pogovorim
той и да дойде за разговор са необходими минимум 2-ма души

Пресиян
26-08-2004, 19:10
той и да дойде за разговор са необходими минимум 2-ма души
Що не се ли събирате хора кво???
Абе честно казано нямам време (правя ремонт с баща ми, а ще влизам и казарма, така че сега ми е някаква лудница).
Искам да попитам тъй като това ще ми е първата кола, а пък е със доста големи габарити трудно ли се оправлява от човек дето си е взел книжката преди 2 месеца.

hf hpe
26-08-2004, 19:32
[quote="hf hpe":189hti5h]
той и да дойде за разговор са необходими минимум 2-ма души
Що не се ли събирате хора кво???
Абе честно казано нямам време (правя ремонт с баща ми, а ще влизам и казарма, така че сега ми е някаква лудница).
Искам да попитам тъй като това ще ми е първата кола, а пък е със доста големи габарити трудно ли се оправлява от човек дето си е взел книжката преди 2 месеца.[/quote:189hti5h]
не събираме се достатъчно хора просто това е закачка

а иначе щом ти е първа кола мисля че ще свикнеш с габаритите и, така както и с всяка друга кола

Nikiboy
26-08-2004, 20:22
Ако не свикнеш с габаритите, ще се заобли и що пунтира 156:))

Може би по-големия проблем е мощността - погледни за какво става дума http://alfaromeo.hit.bg

Kefo
26-08-2004, 20:35
Abe s gabaritite nqma da ima6 problem stiga da ne si `ak tolkova neuk 4e da q podpre6 nqkyde ama problema e 4e ako q stro6i6 remonta 6ti izle malko soleni4yk. Kato za pyrva kola po-dobre e da e ne6to po-eftinko i po-malko.Ama ako parite ne te pritesnqvat vzimai smelo.Nqma da syjalqva6.Lamarinite sa zdravi i nqma da ima6 problemi s gniene.Problemi moje da ima6 s el. instalaciqta pri vlajno vreme no ne e bolka za umirane.Nqkoi i drug protekal semering i garniturka,vtulki na nosa4ite moje i nqkoi dat4ik i tova e.Drugi problemi ne syzdava.Gledai da e po-novi4ka pone 92-94-ta.A 6to ne se zamisli6 za dizel? :wink:

Grigor
26-08-2004, 21:24
Като всяка друга кола е. Повечето неща по ходовата част са на много разумни цени, разните датчици са дразнещи, но не прекалено високи суми.
Управлението е много приятно и лесно. С габаритите се свиква... ако не... става модерно заоблена :-)

Пресиян
26-08-2004, 22:08
Ей благодаря за отговорите.
Колкото до съвета за това да си взема по-малк кола ми и аз се бях замислил ама примерно едно Рено Клио след '93 е от 3000 лв. на горе , а аз не съм от най-дребните 190см./77кг. и като кормувах на един Голф 2 вътре не ми беше особено комфортно(беше ми бая тясно при дръпната до край седалка) и реших че ще се спра на някаква по-голяма колица.
А баща ми е влюбен в италианските коли, а да си призная и аз взех да се влюбвам (най-вече 164 разбира се).
И така след като за една малка колица се дават по 3000лв. ми се вижда по оферта да си взема по свястно за към 4000-4500.
И така от отговорите ви разбирам, че ако гледам кво копувам няма да имам особени проблеми с тази колица!!!!!!????

Само още две въпросчета колко харчи една ткава кола (гориво). И колко литра е багажника щото съм намислил да слагам метан, а бутилката си изисква място все пак?

Nikiboy
26-08-2004, 22:15
Често се намират 164 с оригинални метанови инсталации. Готиното е, че е голяма и няма да усети тежките бутилки.

На скоро продадоха една за 4000 лв. с така инсталация.

Kefo
27-08-2004, 15:34
Да много е важно на какъв екземпляр ще попаднеш но като цяло гледай да е след 92г. с форовете с лупи(поне мен по ме кефят) и ако има теч от някъде от двигателя или хидравликата или пък скоростите по-добре не я взимаи.

За рахода на бензин незнам но дизела хр4и към 5,6 на магистралата и към 7,5-9 градско. :wink:

KGB
01-09-2004, 01:43
Ако ти е първа кола...моя съвет е да си вземеш нещо което да счупиш и да не те е яд :wink:


Клиото не е лоша кола, имаме член на клуба и с клио, дори са двама...ама той нещо не пише напоследък, защото е зает. А на втория е чисто ново :wink:

Иначе 164 е една много хубава и добра лимозина.

Aquila
02-09-2004, 06:41
Gledam,4e te e strah ot gabaritite,ama nevijdam zashto?Knijkata nali ia davat za vsiakakvi koli,ne za malki ili za golemi :)))?!? (ne se obijdaii)
Tova dali e po-dobre da si vzemesh po-s4upena kola,4e da ne te e iad ako ia potroshish spored men si zavisi napalno ot teb.Kato si karash vnimatelno bez da se pravish na supermen niama kvo da i stane na kolata.Ne govoria za incidenti.Ina4e za Alfata specialno ,emi az imah edna 164 TD ,moje da se kaje,4e mi beshe parvata ili pone parvata s moi pari i izobshto ne sajaliavam.Goliama kola,stabilna,udobna za pat.Tva ,4e bila moshtna i shte e problem sa gluspoti,oshte po-dobre,mojesh da raz4itash na neia,ne da tragnesh da izprevarvash i da nabira polovin 4as.Za 4astite kvo da ti kaja ne struvat kato na moskvi4 ,ama i ne karash moskvi4. Obiknovenna podrajka,kato na vsiaka kola i kakto beshe pisal niakoii malko elektri4eskata 4ast moje da kuca ,no to kolata e kato jenata,obshto vzeto kakavto ti e kasmeta,ama edno e viarno,4e kolkoto e po-hubava tolkova po-skapo ti izliza. :))