PDA

View Full Version : Покупка на 159 със Селеспийд



ЗМЕЯ!
11-10-2008, 19:25
Колеги намислил съм да купувам 159 на баща ми.
Това добре, но ми се иска за да си прави по-голем кеф бащейко ми 159-ката да е с въпросния Селеспийд.
Та въпроса ми е колко оскъпява това колата, говоря за употребяван екземпляр на 1-2 год. и защото пък ми прави впечатление, че 159 в мобилето.де със селеспийд изобщо не се мяркат!!!
:unsure:
Някой имали идея защо така?
Да не би Алфа Ромео поради некакви причини да са закачили на пирона роботизираната скоростна кутия?
Пък гледам, че и в сайта на алфаромео.бг пак няма такава опция селеспийд...
Мн странно колеги...

zlia
11-10-2008, 21:13
При 159 има Q-tronik. Виж за какво става дума.

ЗМЕЯ!
12-10-2008, 01:02
При 159 има Q-tronik. Виж за какво става дума.

Да, но четох че и селеспийд ще се предлага, апък от него и следа няма!

PowerSource
12-10-2008, 09:53
Незнам да има селеспийд за 159,но има автоматик.В тази връзка имам един въпрос(мислех да пускам нова тема,но се откзах след като вече има подобна),някой има ли впечатления за 159 TI 1.9 JTDM 16V с шесттепенния автоматик?От доста време чета форума, но ненамерих нищо за този модел,а Милано Моторс го предлагат.Ще съм ви благодарен за отговорите :cheers:

Stoyan Georgiev
12-10-2008, 12:21
Незнам да има селеспийд за 159,но има автоматик.В тази връзка имам един въпрос(мислех да пускам нова тема,но се откзах след като вече има подобна),някой има ли впечатления за 159 TI 1.9 JTDM 16V с шесттепенния автоматик?От доста време чета форума, но ненамерих нищо за този модел,а Милано Моторс го предлагат.Ще съм ви благодарен за отговорите :cheers:

вчера на феста една 2.4 пробвах и е голям кеф наистина с автоматика, доста гладко работи и бързо сменя предавките

PowerSource
12-10-2008, 12:40
вчера на феста една 2.4 пробвах и е голям кеф наистина с автоматика, доста гладко работи и бързо сменя предавките
Благодаря за отговора :).Интересувам се защото сега карам една Омега с автоматик,но е бензин 2.0 мотора 136 к.с,та свикнах с автомаика :).И ако нещата се подредят добре съм се замислил за една 159 1.9JTDM 16V с TI пакет.От няколко месеца чета форума и събирам мнения и все са хубави отзивите :).Спрях се на този мотор понеже за 2.4 JTDM в саита на Алфа Ромео няма автоматик,а се предлага само 1.9 с автоматичната трансмисия,а ти казваш,че си карал 2.4 автоматик на феста.Странно?Възможно ли е да са объркали нещо в саита?Все още не съм ходил до Милано Моторс да гледам наживо и да поразпитам.

ЗМЕЯ!
12-10-2008, 14:35
Незнам да има селеспийд за 159,но има автоматик.В тази връзка имам един въпрос(мислех да пускам нова тема,но се откзах след като вече има подобна),някой има ли впечатления за 159 TI 1.9 JTDM 16V с шесттепенния автоматик?От доста време чета форума, но ненамерих нищо за този модел,а Милано Моторс го предлагат.Ще съм ви благодарен за отговорите :cheers:


Благодаря за отговора :).Интересувам се защото сега карам една Омега с автоматик,но е бензин 2.0 мотора 136 к.с,та свикнах с автомаика :).И ако нещата се подредят добре съм се замислил за една 159 1.9JTDM 16V с TI пакет.От няколко месеца чета форума и събирам мнения и все са хубави отзивите :).Спрях се на този мотор понеже за 2.4 JTDM в саита на Алфа Ромео няма автоматик,а се предлага само 1.9 с автоматичната трансмисия,а ти казваш,че си карал 2.4 автоматик на феста.Странно?Възможно ли е да са объркали нещо в саита?Все още не съм ходил до Милано Моторс да гледам наживо и да поразпитам.

Колега ето ти една извадка от 1 сайт отностно нововъведенията в 159:

Италианците ще оборудват Alfa Romeo 159 с шестстепенна механична трансмисия, автоматична Q-Tronic или секвенциална Selespeed. В употреба ще влезе и системата за разпределяне на въртящия момент Q2, която значително допринася за стабилността на автомобила. Чрез използване на алуминий в ходовата част и спирачната система теглото на 159 е понижено с общо 45 килограма.

Съдейки по тази тема стигам до извода, че все пак Селеспийд за 159 се предлага или ще се предлага за в бъдеще.

А ако искаш да получиш конкретна и актуална информация за гамата от опции, двигатели и скоростни кутии за Алфите ми просто се обади в Милано Моторс и питай бе колега, не да хвърляме боб тука има ли 2.4 JTD с автоматик или няма, а и ще си спестиш ходенето до там ако си от далече!

Колкото до модела 159 трябва да ти кажа човече, че просто няма такава кола :shock::Suicide::dance:

Има една тема за клипчета за 159 във форума.
Поразгледай ги, ако още не си направил това и ще разбереш за какво иде реч.

Успех при избора и бъди жив и здрав.

Old Fox
13-10-2008, 21:15
Спонеже за 2.4 JTDM в саита на Алфа Ромео няма автоматик,а се предлага само 1.9 с карал 2.4 автоматик на феста.Странно?Възможно ли е да са объркали нещо в саита?Все .
http://alfaromeo.bg/?go=info&p=159&sub=od
Aз тука на 3 и 5 колонка виждам 2.4 ЖТД автоматик. Няма 2.4 JTD TI автоматик в сайта.

PowerSource
13-10-2008, 22:01
http://alfaromeo.bg/?go=info&p=159&sub=od
Aз тука на 3 и 5 колонка виждам 2.4 ЖТД автоматик. Няма 2.4 JTD TI автоматик в сайта.
Не аз за TI гледам че няма за 2.4 JTDm автоматик,инак за нормалното 2.4 JTDm си има.Нещо не сме се разбрали :), а и колегата zmeycho е прав най-добре да отида до Милано Моторс и да ги питам или да завъртя един телефон,ако скоро няма да ходя до София :)

Stoyan Georgiev
13-10-2008, 22:33
вижте сега .. TI e линия на оборудване, това какво има по колата като механика няма нищо общо с това какво имаш като екстри в оборудването

ако искаш можеш и 1.8 бензин да ти е с най-високото ниво на оборудване

ако искаш 3.2 можеш да си поръчаш с плюш салон и едно просто радио

всичко зависи до това как го избереш

щом даден двигател в някой от всичките варианти на оборудване го има с автоматик или без, значи можеш със всички нива на оборудване да си го поръчаш с автоматик

извинявам се за повтарянията ама ми е по-лесно така да го обясня :)

голямата риба
14-10-2008, 12:14
наистина на феста едната ТИ-ка беше с 2.4 ЖТД и автомат
Колата е специално поръчвана, и поради високата цена ММ са решили, че биха вкарали пак такава само ако има поръчка.

Иначе автоматика е стандартен с хидротрансформатор 6 степенен.
Но има възможност за секвенциално превключване на предавките посредством скоростният лост, или от лостчета на волана.

PowerSource
15-10-2008, 19:33
наистина на феста едната ТИ-ка беше с 2.4 ЖТД и автомат
Колата е специално поръчвана, и поради високата цена ММ са решили, че биха вкарали пак такава само ако има поръчка.

Иначе автоматика е стандартен с хидротрансформатор 6 степенен.
Но има възможност за секвенциално превключване на предавките посредством скоростният лост, или от лостчета на волана.
Благодаря за отговора!Значи 1.9 JTDm TI автоматик е по-добрия избор пред 2.4 JTDm TI автоматик.Интересуваше ме дали се предлага с 2.4 мотора 6 степенния автоматик за TI ипълнението,понеже в сайта няма инфо по въпроса.Явно се предлага,но в комплект с катана за да ти махнат главата :) шегувам се :)

fiore
16-10-2008, 13:52
има селеспийд с 2,2 двигател. селеспийда работи перфектно. сменя много бързо и плавно. има режими за настройки

ЗМЕЯ!
17-10-2008, 09:45
има селеспийд с 2,2 двигател. селеспийда работи перфектно. сменя много бързо и плавно. има режими за настройки

Предполагам не само за 2.2 бензин се предлага селеспийда, а колега?

NightSpirit
03-11-2008, 12:46
Нека се опитам да внеса малко яснота по въпроса. Извинявам се ако повторя нещо казано до сега.

Селеспиийд (роботизираната кутия) се предлага само за бензинови двигатели за всички модели. Предполагам знаете - може да сменя без участие на шофьора (в 2 режима - Sport и City), посредством движение на лостчето нагоре-надолу, както и с пера зад волана.
Дизелите са с нормална хидротрансформаторна кутия - 6 степени.
Селеспийд за 159 се предлага с 2.2 JTS и 3.2 JTS.
За дизел съответно автоматика е на 1.9 16V JTD 150к.с. и 2.4 20V JTD.
Възможността за автоматична скоростна кутия не е зависима от нивото на оборудване.
TI ниво на оборудване може да се поръча с всички двигатели БЕЗ 1.8 MPI и 1.9 8V JTD 120к.с..

По-отношение на въпроса защо не се среща често Селеспиийд - ами просто за 159 хората обикновено избират дизел, където както казах автоматика не е Слеспийд, а е стандартен.

Надявам се да съм дал малко яснота по въпроса. Съжалявам, че не съм видал по-рано темата. Ако има други въпроси - питайте.

rady156
12-01-2009, 02:43
Нека се опитам да внеса малко яснота по въпроса. Извинявам се ако повторя нещо казано до сега.

Селеспиийд (роботизираната кутия) се предлага само за бензинови двигатели за всички модели. Предполагам знаете - може да сменя без участие на шофьора (в 2 режима - Sport и City), посредством движение на лостчето нагоре-надолу, както и с пера зад волана.
Дизелите са с нормална хидротрансформаторна кутия - 6 степени.
Селеспийд за 159 се предлага с 2.2 JTS и 3.2 JTS.
За дизел съответно автоматика е на 1.9 16V JTD 150к.с. и 2.4 20V JTD.
Възможността за автоматична скоростна кутия не е зависима от нивото на оборудване.
TI ниво на оборудване може да се поръча с всички двигатели БЕЗ 1.8 MPI и 1.9 8V JTD 120к.с..

По-отношение на въпроса защо не се среща често Селеспиийд - ами просто за 159 хората обикновено избират дизел, където както казах автоматика не е Слеспийд, а е стандартен.

Надявам се да съм дал малко яснота по въпроса. Съжалявам, че не съм видал по-рано темата. Ако има други въпроси - питайте.

сега и аз да внеса малко информация!!!
SELESPEED съществува САМО на 2.2jts,а 3.2 е със Q-tronic,както и дизеловите 2.4 и 1.9-150 коня,оставащите двигатели не се предлагат с различна от ръчна ск. кутия,както и 2.2 не се предлага със Q-tronic.
oтносно версията TI-turismo internazinale, се предлага на 1.9jtdm 150cv., 2.4jtdm,2.2jts и 3.2jts
SELESPEED в различните си варианти е монтирана единствено на следните автомобили.

156-2.0ts, 2.0jts, 3.2GTA
147-2.0ts, 3.2GTA
GT- 2.0jts
159-2.2jts
Brera-2.2jts
Spider-2.2jts oт 2006

ако имате въпроси питайте:thumbup:

ЗМЕЯ!
23-01-2009, 23:08
Нека се опитам да внеса малко яснота по въпроса. Извинявам се ако повторя нещо казано до сега.

Селеспиийд (роботизираната кутия) се предлага само за бензинови двигатели за всички модели. Предполагам знаете - може да сменя без участие на шофьора (в 2 режима - Sport и City), посредством движение на лостчето нагоре-надолу, както и с пера зад волана.
Дизелите са с нормална хидротрансформаторна кутия - 6 степени.
Селеспийд за 159 се предлага с 2.2 JTS и 3.2 JTS.
За дизел съответно автоматика е на 1.9 16V JTD 150к.с. и 2.4 20V JTD.
Възможността за автоматична скоростна кутия не е зависима от нивото на оборудване.
TI ниво на оборудване може да се поръча с всички двигатели БЕЗ 1.8 MPI и 1.9 8V JTD 120к.с..

По-отношение на въпроса защо не се среща често Селеспиийд - ами просто за 159 хората обикновено избират дизел, където както казах автоматика не е Слеспийд, а е стандартен.

Надявам се да съм дал малко яснота по въпроса. Съжалявам, че не съм видал по-рано темата. Ако има други въпроси - питайте.


сега и аз да внеса малко информация!!!
SELESPEED съществува САМО на 2.2jts,а 3.2 е със Q-tronic,както и дизеловите 2.4 и 1.9-150 коня,оставащите двигатели не се предлагат с различна от ръчна ск. кутия,както и 2.2 не се предлага със Q-tronic.
oтносно версията TI-turismo internazinale, се предлага на 1.9jtdm 150cv., 2.4jtdm,2.2jts и 3.2jts
SELESPEED в различните си варианти е монтирана единствено на следните автомобили.

156-2.0ts, 2.0jts, 3.2GTA
147-2.0ts, 3.2GTA
GT- 2.0jts
159-2.2jts
Brera-2.2jts
Spider-2.2jts oт 2006

ако имате въпроси питайте:thumbup:

Благодаря Ви колеги,направо ми отворихте очичките :cheers:

NightSpirit
24-01-2009, 10:49
rady156, прав си за 3.2, че е само с Q-tronic :thumbup:

Тази година с идването на новите двигатели ще има известни промени в комбинациите двигател-скорости.

ЗМЕЯ!
25-01-2009, 03:50
rady156, прав си за 3.2, че е само с Q-tronic :thumbup:

Тази година с идването на новите двигатели ще има известни промени в комбинациите двигател-скорости.


А какви точно двигатели се чакат да си питам аз...? :static:

KGB
25-01-2009, 13:18
1.8 Turbo 200кс.

2.0 МултиДжет 170кс.

Galeano
25-01-2009, 21:31
Та, ако може да попитам и аз, като невеж с тъп въпрос. Каква е разликата между Q-tronic i selespeed. Освен, че на едното можеш да сменяш скоростите от волана. Интересува ме принципа на действие дали е един и същ, с разликата ,че едното има робот а другото не. :unsure:

Stoyan Georgiev
25-01-2009, 21:53
Та, ако може да попитам и аз, като невеж с тъп въпрос. Каква е разликата между Q-tronic i selespeed. Освен, че на едното можеш да сменяш скоростите от волана. Интересува ме принципа на действие дали е един и същ, с разликата ,че едното има робот а другото не. :unsure:

едното е с робот и двоен сух съединител, другото си е стандартен хидро-автоматик , мисля

nikolaaaay
25-01-2009, 23:10
едното е с робот и двоен сух съединител, другото си е стандартен хидро-автоматик , мисля
Въпросът е дали на Кю-троника може да се сменят скоростите и ръчно.

Galeano
25-01-2009, 23:19
Ами, могът но не и от волана(за 156) за 159 незнам

Stoyan Georgiev
26-01-2009, 10:05
Въпросът е дали на Кю-троника може да се сменят скоростите и ръчно.

могат до колкото на всеки автоматик можеш да си сменяш 2 3 и 5 предавка ;)

DJ Vladic
15-02-2009, 21:23
Имам едно питане.Тъй като не мога да си купя такава кола но съм фен, не фатално да задавам въпроси от тоя сорт, нали?
На 159 във http://alfaromeo.bg/?go=info&p=159&sub=od този сайт, Има като опция с доплащане която струва 240 лв.- АНТИРАДАР. ИМа се в предвид радар-детектор или антирадар който е забранен във почти всички страни.И как така е пуснат в произвоство, като е забранен? Благодаря колеги!

OgyG
15-02-2009, 21:33
могат до колкото на всеки автоматик можеш да си сменяш 2 3 и 5 предавка ;)

Колега, сменят се в ръчен режим от 1 до 6 включително, в ръчен режим можеш въобще да си караш постоянно.;-)

А Вашата не беше ли също с Q-tronic?

Stoyan Georgiev
16-02-2009, 10:31
Колега, сменят се в ръчен режим от 1 до 6 включително, в ръчен режим можеш въобще да си караш постоянно.;-)

А Вашата не беше ли също с Q-tronic?

хм аз имам други спомени от тази , която карах, но ти се доверявам , тъй като ти караш такава всеки ден :)

OgyG
16-02-2009, 16:25
хм аз имам други спомени от тази , която карах, но ти се доверявам , тъй като ти караш такава всеки ден :)

:grin:

А сега друга ли имаш?Нещо съм пропуснал?

Stoyan Georgiev
17-02-2009, 01:11
:grin:

А сега друга ли имаш?Нещо съм пропуснал?

просто пробвах автоматик, но не ми е направило впечатление ...

сложих си я на Д и си я врътках :)

bouncer
17-02-2009, 10:17
Имам едно питане.Тъй като не мога да си купя такава кола но съм фен, не фатално да задавам въпроси от тоя сорт, нали?
На 159 във http://alfaromeo.bg/?go=info&p=159&sub=od този сайт, Има като опция с доплащане която струва 240 лв.- АНТИРАДАР. ИМа се в предвид радар-детектор или антирадар който е забранен във почти всички страни.И как така е пуснат в произвоство, като е забранен? Благодаря колеги!

имат предвид радар детектор, който купуват от някое магазинче за авто аксесоари и ти монтират под кората на тавана примерно.

h.marinsky
09-03-2009, 22:27
Благодаря Ви колеги,направо ми отворихте очичките :cheers:

Да, ето и линк с източника на информацията: http://en.wikipedia.org/wiki/Selespeed
П.П. Дайте някакви отзиви за този тип предавка. Скъпа ли му е подръжката? Разваля ли се често, че много ми се ще да подкарам такава?

156 2.0 ТС'1999