PDA

View Full Version : генерация от неръждавейка



Z:)m
14-11-2005, 16:28
Искам да попитам, дали се предлага някъде в България, комплект спортна генерация за Alfa 155 от неръждаема стомана/тръби и ако да - някакви ориентировъчни цени или тел. за връзка?!
Благодаря предварително!

Kostadin
14-11-2005, 16:36
Искам да попитам, дали се предлага някъде в България, комплект спортна генерация за Alfa 155 от неръждаема стомана/тръби и ако да - някакви ориентировъчни цени или тел. за връзка?!
Благодаря предварително!
еми всичкото това във Цунами могат да ти го направят.
0886650413-Драго.

valjo
14-11-2005, 17:25
дам, Драго е човека, ама той отрича да има общо с Цунами, като изключим че е в съседния гараж ;)

ето тук има снимки от неговата работа
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... &start=165 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=1996&postdays=0&postorder=asc&start=165)

по надолу на страницата :)

Z:)m
15-11-2005, 12:22
дам, Драго е човека, ама той отрича да има общо с Цунами, като изключим че е в съседния гараж ;)

ето тук има снимки от неговата работа
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... &start=165 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=1996&postdays=0&postorder=asc&start=165)

по надолу на страницата :)

Мерси за линка... тази тема не я бях разглеждал !!! Много яко!!! :D
Тук обаче възникват и други въпросчета - какво се случва с всичките тези гърнета - махат ли се?! Принципно не знам кое за какво служи и затова малко съм попритеснен :? , а те -гърнетата, не са никак малко и сигурно си има причина да са там. Освен това, въпросния Драго може ли да прави и колектори, защото знам че и добрия колектор също е от голямо значение за КПД'то да двигателя (еднакви дължини на тръбите, гладки плавни криви, полирани повърхнини и пр.), а някъде бях чел, че колектора на Alfa не е от най-добрите...
Сори ако досаждам с питането си, ама като не са ми ясни нещата... :oops: , надявам се на помощ от вас.

Kostadin
15-11-2005, 12:56
Тук обаче възникват и други въпросчета - какво се случва с всичките тези гърнета - махат ли се?
повечето да :lol:

Z:)m
15-11-2005, 15:54
ами отпадането на тези гърнета не влияе ли негативно в/у работата на ДВГ'то като цяло... или напротив?!

alf
15-11-2005, 16:02
идеята на гърнето е да заглушава. общо взето на двигателя му е най добре да няма никакви колектори тръби и гърнета, но понеже ако е така няма да можеш да чуеш какво си мислиш се поставят тези неща. на бегачките слагат прави тръби т.е. тръбата е с възможно най-малко кривки за да имат минимално съпротивление газовете но пък с прави тръби съществува риска да подпалиш нещо зад себе си защото изгорелите газове излизат под формата на огин :jumping: ся вече при ф1 там тръбите се поставят на определени места за да използват подналягането

V_G_Z
16-11-2005, 17:09
цяла генерация от инокс със колектори ще излезе над 1000 1200 лева
така че трябва да си помислиш дали си заслужава ?

Boxer
16-11-2005, 18:28
като се заговорили за генерации искам да попитам колко е максималния размер за широчината на тръбите за 33-ката, така че да не се получи обратин ефект /доколкото знам фабрично е с 38мм/ и дали начина по които влизат рръбите една в друга е най-готиния 1ви в 3ти и 2ри в 4ти и после в едно / при положение 4е реда на запабване е 1-3-2-4 или поне така пише/


извинявам се, че ползвам темата на колегата, но нямаше идея да пусна нова за същото
мерси предварително

Z:)m
17-11-2005, 14:38
...мммдааа...
Резултата от моите проучвания също показва, че удоволствието да си сложиш спортен ауспух от неръждавейка не е от най-евтините :cry:
Само за информация - от дистрибутор на SUPERSPRINT, за средната тръба + задната тръба (заглушител с нактайник) ми дадоха цени съответно 150 + 498 Euro. При това, от неръждавейка е само накрайника, а колекторни тръби и тръбата на мястото на катализатора въобще не се предлагат... а в цената не е включена и доставката.
Има, тук при нас фирми, които работят неръждавейка, но все ми се струва, че тая тръба не е просто тръба и си има некакъв пиниз в целата работа :?
Какви са тънкостите и кои моменти трябва да се съблюдават?
Някакви съвети?

търтей
17-11-2005, 14:40
Някакви съвети?
да
на бюджетния тунинг се вика мунинг и скъс

Z:)m
17-11-2005, 15:55
[quote="Z:)m":3lenngax]Някакви съвети?
да
на бюджетния тунинг се вика мунинг и скъс[/quote:3lenngax]

Превод в ефир?! :?

търтей
17-11-2005, 15:58
[quote="търтей":2cqoljo1][quote="Z:)m":2cqoljo1]Някакви съвети?
да
на бюджетния тунинг се вика мунинг и скъс[/quote:2cqoljo1]

Превод в ефир?! :?[/quote:2cqoljo1]

смисъл ако искаш да минеш ефтинко не става

V_G_Z
17-11-2005, 18:14
става става то амо да знаеш какво правиш ... и пак излиза само 300-400 лева материала :P демек при добър!! майстор към 800-900 лева
... боксер батка колекторите се връзват или 4в1 или 1-4 2-3 за да се намали интерференцията максимално :) обаче схемите с диаметрите и дължините трябва да се смятат добре!! най добре е да се вземат всичките размери на перформънс генерация (суперспринт ремус ...) и да се копира ... тва по 800 лева за крайно гърне си е кожодерство бе :evil:

Lukan
17-11-2005, 22:13
Аз имам малко особенно мнение за този т.нар. ауспохов разбирач Драго.Не те съветвам да поемаш по този път с точно този баш майстор!Защото като почнат да се цепят тръби и колектори,ще започнат едни приказки(от Драго) за некадърни майстори,които не занаят как се монтират тези генераций и т.н. докато разбереш накрая къде е грешката,но си олекнал междувременно с добра сума пари :D
Това е мое мнение,а аз смея да кажа че имам доста опит с вупросното лице!

Bobo
18-11-2005, 01:25
Аз имам малко особенно мнение за този т.нар. ауспохов разбирач Драго.Не те съветвам да поемаш по този път с точно този баш майстор!Защото като почнат да се цепят тръби и колектори,ще започнат едни приказки(от Драго) за некадърни майстори,които не занаят как се монтират тези генераций и т.н. докато разбереш накрая къде е грешката,но си олекнал междувременно с добра сума пари :D
Това е мое мнение,а аз смея да кажа че имам доста опит с вупросното лице!

Ами те най бързите бегачки в софия са с колектори от него и досега никой не е казал лоша дума за него :wink: А и мисля че след като колектора не е добре укрепен колкото и добър да е се цепи :wink:

Z:)m
18-11-2005, 10:30
Аз имам малко особенно мнение за този т.нар. ауспохов разбирач Драго.Не те съветвам да поемаш по този път с точно този баш майстор!Защото като почнат да се цепят тръби и колектори,ще започнат едни приказки(от Драго) за некадърни майстори,които не занаят как се монтират тези генераций и т.н. докато разбереш накрая къде е грешката,но си олекнал междувременно с добра сума пари :D
Това е мое мнение,а аз смея да кажа че имам доста опит с вупросното лице!

Ами те най бързите бегачки в софия са с колектори от него и досега никой не е казал лоша дума за него :wink: А и мисля че след като колектора не е добре укрепен колкото и добър да е се цепи :wink:

До колкото си спомням, твоята генерация е правена при него (поправи ме ако греша)!!!
Така че, надявам се ти да споделиш твои лични впечатления от "майсторлъка"... още повече, че вече си и с турбинка :wink:
Няма да се сърдя и ако Lukan сподели къде е правил неговата, защото както подучух неговите алфи влизат в групата на "най-бързите бегачки" в София.

Благодаря, предварително!!!

Lukan
18-11-2005, 22:06
Аз имам малко особенно мнение за този т.нар. ауспохов разбирач Драго.Не те съветвам да поемаш по този път с точно този баш майстор!Защото като почнат да се цепят тръби и колектори,ще започнат едни приказки(от Драго) за некадърни майстори,които не занаят как се монтират тези генераций и т.н. докато разбереш накрая къде е грешката,но си олекнал междувременно с добра сума пари :D
Това е мое мнение,а аз смея да кажа че имам доста опит с вупросното лице!

Ами те най бързите бегачки в софия са с колектори от него и досега никой не е казал лоша дума за него :wink: А и мисля че след като колектора не е добре укрепен колкото и добър да е се цепи :wink:
Мойто мнение е такова,защото във времето когато нямаше такива"най-бързи бегачки" в София! Аз бях човека който даде на Драго да направи три колектора за Ланчия група"А" и аз финансирах това действие от материалите до труда.Така че смея да кажа че познавам неговата работа доста отдавна!Да не кажа че благодарение на тези колектори изобщо се чу името Драго! Работи ок,но голям го вади и пада не малко ,а доста философ!Ще кажа само че аз имам сериозни проблеми с неговите колектори,а ако смяташ че аз не мога да монтирам колектор на Ланчия! и незнам как да си укрепя турбото,явно не си наясно изобщо със спорта в БГ-то.Тези неща съм ги спестявал на т.нар. публика до момента в който въпросния "специалист" ми изнагля доста сериозно и прекратих всякакви отношеня с него.
Изводите са за вас!

Bobo
20-11-2005, 23:10
Драго е най-добрия който аз познавам :wink:

Lukan прав си всеки има право да си направи изводите аз моите съм си ги направил :wink: