PDA

View Full Version : А да се похваля?!



Iltcho
28-10-2008, 08:59
Здравейте колеги. Продадох опел-а. Всичко стана доста набързо, но няма да пиша подробности. Същият ден запраших към столицата. Попаднал бях на обява за АЛФА РОМЕО 155 1.8 `93-та година.
Ами нещата малко тръгнаха с фалстарт, като например - непалене. Хм... оказа се бушона на бензиновата помпица. В крайна сметка след 5 минути разглобяване и :new_Eyecrazy::noooo:при вида на инсталацията под таблото... както и да е. Смених го и я запалих. Учудващо като видях какъв човек караше колата - работеше добре. Чисто и равномерно. Платих и :go: към Враца.
По път насам установих и чукащо каре, скърцане и хлопкане на всички вътрешни кори, неработещ климатик + парно, "шантаво" табло - уреда за бензина показва каквото си иска, лампата ту свети, ту гасне, скоростомера не работи. Климатика въобще не бачка, задните ел. стъкла също, дясното затяга, халогените се включват от копчето, което пуска и спира управлението на задните стъкла... Трагедия :new_Eyecrazy: ама щом съм я купил - значи ще я бъде.
По външния вид - задните вежди са :puke:гнилочкави. Ожулена е отдясно, целия патрон на багажника е тотализиран, лявата външна дръжка е счупена и отварям от задната. :twisted:. Иначе върви убийствено добре.

Ами ще си я честитя още веднъж и мисля да си пусна темичка - "Възстановяването на една 155-ца"

Orm
28-10-2008, 09:01
Здравейте колеги. Продадох опел-а. Всичко стана доста набързо, но няма да пиша подробности. Същият ден запраших към столицата. Попаднал бях на обява за АЛФА РОМЕО 155 1.8 `93-та година.
Ами нещата малко тръгнаха с фалстарт, като например - непалене. Хм... оказа се бушона на бензиновата помпица. В крайна сметка след 5 минути разглобяване и :new_Eyecrazy::noooo:при вида на инсталацията под таблото... както и да е. Смених го и я запалих. Учудващо като видях какъв човек караше колата - работеше добре. Чисто и равномерно. Платих и :go: към Враца.
По път насам установих и чукащо каре, скърцане и хлопкане на всички вътрешни кори, неработещ климатик + парно, "шантаво" табло - уреда за бензина показва каквото си иска, лампата ту свети, ту гасне, скоростомера не работи. Климатика въобще не бачка, задните ел. стъкла също, дясното затяга, халогените се включват от копчето, което пуска и спира управлението на задните стъкла... Трагедия :new_Eyecrazy: ама щом съм я купил - значи ще я бъде.
По външния вид - задните вежди са :puke:гнилочкави. Ожулена е отдясно, целия патрон на багажника е тотализиран, лявата външна дръжка е счупена и отварям от задната. :twisted:. Иначе върви убийствено добре.

Ами ще си я честитя още веднъж и мисля да си пусна темичка - "Възстановяването на една 155-ца"

И колко я плати ако не е тайна?

fred
28-10-2008, 09:26
Честито, да я направиш, като пушка, както се казва, а се отърва и от опела :torch:

MUROMAN
28-10-2008, 09:57
Добре де пич,нямам нищо против твоето желание,но ти си си купил доволна баракуда.Тая кола би си струвала единствено ако струа макс 1000 лв.По моя опит ще ти кажа,че не се купува така набързо.Иначе 155 си скърцат корите и това за нивото на бензиан ,че свети и гасне лампата е нормално ще свикнеш.
Иначе със здраве да си я караш и да си я оправяш.

dimo
28-10-2008, 10:52
Здрасти колега пожелавам ти успех в начинанието макар че така както си го описал звучи доста странно с мазохистични нотки . Но ти желая успех действай бързо нали знаеш че желязото се кове докато е топло не чакай да ти се изпари ентусиазма.

Iltcho
28-10-2008, 12:17
Започвам с отговорите 1 по 1.

1. Колата я купих за 1600 лева.
2. Към MUROMAN :scherzkeks:Много, ама много си прав, че е баракуда. Но... тук има едно НО. Аз такива коли купувам. А и да ти кажа е 300 пъти по-добра от астра-та. На мотор е страхотна. Външният вид не ме плаши, защото аз имам друга концепция именно за тая кола. А че прибързах - така е.
3. За ентусиазма - аз имам 164-ка с която да си се возя. Тая искам да я вкарам в заводските й параметри, просто да бъде една от най-лачените.

dimo
28-10-2008, 14:41
кефиш ме ще чакаме снимки :) преди повреме и след ремонта

Iltcho
28-10-2008, 16:13
кефиш ме ще чакаме снимки :) преди повреме и след ремонта

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=27404

raffaello
28-10-2008, 18:06
Видях снимките, не е чак толкова лоша, аз очаквах да е направо всичко леш и мики маус. Мога само да ти пожелая успех с реставрирането и наистина може да стане много добра колица дори и за пример на останалите 155-ци.
Малко само е височка цената, но като ти е хванала око на момента цената е нямала значение. И нека стане по-лачена от другата ти Алфа.

nachkata
28-10-2008, 21:51
Честита да ти е колега със здраве да си я караш,и наи важното добре дошъл в цветния филм

koolio
28-10-2008, 23:09
много сме, силни сме!!! Много се кефя на ентусиазма ти да възродиш колата и ти желая успех!

Djalev
28-10-2008, 23:45
Честито колега пожелавам ти да се сбъдне това което си намислил за бегачката.Успех !