PDA

View Full Version : Вариатор?



proper
17-11-2005, 18:39
колеги имам следния принципен въпрос...

Понеже когато си смених всички консумативи вкл. ролки и ремъци,не бях светнат още за това да си меня за 7лв. вариатор кит-а,а и Алекс Ауто ми "спестиха" тази опция.....та искам да попитам до какво ниво може да се кара преди да се скапе самият вариатор и да трябва да се смениа той,а не само кит-а??? Вариатор маи е към 200-300лв ако не се лъжа?
Според мен притракването от вариатора е съвсем едва доловимо все още,но преди това не съм имал Алфа и реално не мога да преценя дали е малко или не...нямям обективно сравнение...
Какви трябва да са симптомите и проблемите за да е "късно" вече???
Питам щото ми е кеф да съм си наясно с колата си.

Благодаря :)

georgyg
18-11-2005, 10:48
Абе най-лесно се разпознава че колата трака като дизел.
За сажеление смяната е доста скъпа (над 150 лв. във Ванто), а комплекта е към 10 лв.
Би трябвало като запалиш колата да се чува тракане за 2-3 секунди, докато качи масло, поне така е при мене - това е при сменен вариатор. Инече трака постоянно - абе все едно дизел караш, а и доколкото знам се покачва разхода и колата върви по малко при скапан вариатор.
Пре мен разликата беше доста малка, но двигателя си работи нормално сега.
Мисля, че вариатора дефектира по-често само при по-старите алфи - 97-98г. и при новите модели вече няма проблеми, но това да кажат другите дали е така.

proper
18-11-2005, 12:53
е когато си върви не трака като дизел изобщо,единственият лек шум от тракане е от лагера на съединителя мисля,защото като натисна съединителя изчезва и колата заспива направо,но....
може би тогава засега ще се въздържа от смяна,че са си доста пари,но е кофти че не съм го знаел при смяната на ролките и ремъците :( щеше да е най-ефтино тогава..
Благодаря за отговора,ако някой може да сподели още по темата ще съм благодарен

valjo
18-11-2005, 17:29
аз съм карал така година и 8 месеца и несм умрял ;))
но трака зверски досадно
намен ми го оправиха в Алекс Ауто за 80лв което беше топ-цена ;)

оттогава не трака, но съществена разлика във вървежа и/или разхода не см видял

DanailQV
27-11-2005, 11:30
Ми аз на моя като му смених кита , дори като запаля не се чува. Даже и 2 дена да не е палена пак не се чува . Нормално ли е :?

valjo
27-11-2005, 11:52
Ми аз на моя като му смених кита , дори като запаля не се чува. Даже и 2 дена да не е палена пак не се чува . Нормално ли е :?
а с какво масло я караш ?

DanailQV
27-11-2005, 12:01
Valvoline Rcing nqkade na okolo 3000 km е вече . Преди това се чуваше бях със същото масло .

DanailQV
27-11-2005, 12:03
Между другото малко извън темата , мисля да го сменям кажи ми какво да си взема на TUTELA има ли нещо добро ? :?

valjo
27-11-2005, 12:04
ако на ледена кола не ти изтропва при старт ВЪОБЩЕ
поне според мен значи че и маслото ти има много добри показатели при "студен старт" и колата е в много добро състояние ... :):)
все добри работи

DanailQV
27-11-2005, 12:07
10ь :oops: Това е добре. :D