PDA

View Full Version : Съдбата на АутоИталия....



KGB
01-09-2004, 02:02
От известно време АутоИталия е собственост (на собствениците) на СтарМотърс (вносител на Мазда).

Ако съдим по интереса на новите собственици към нашия Клуб и най-вече към ИталФеста който организираме нещата няма да се променят към добро :cry:

snow
07-10-2004, 11:22
Ами щом соствениците са вносители на Мазда какво очакваш от тях? Поне да я прекръстят на АутоЯпония и да се свърши цялата работа!

pooh
07-10-2004, 13:22
...

KGB
08-10-2004, 00:23
Поох, от къде ги взе тия лордове.... :lol:

За бъдещето на тази фирма може да съдим по тяхното отношение спрямо ИталФеста :lol: :D

....Ако тръгнат в правилната посока с правилните хора, ще им дадем още един шанс...

DiStefano
08-10-2004, 10:25
Има и друг вариант ....
не е лесен ама се си мисля че секи ако извади връзките може и да стане ...
Що не станем ние дилър за България ?!?!?!?!?!
мисля че с един добре разработен бизнес план и сериозни намерения се некоя банка ще инвестира в нас ....
Аре се съберем и да помислим а ... ?!?!
аз лично имам некви идеи ....

pooh
08-10-2004, 11:28
...

Kuku
08-10-2004, 11:32
Аз съм твърдо ЗА :idea:
Сигурен съм, че може да се направи, ако сме сериозни и се размърдаме 8)

Но въпроса е, как бихме се преборили със "Стар Моторс" :( :cry: :roll: :?: :!:

snow
08-10-2004, 11:36
Много амбициозно и прекалено трудно. Идеи много пари малко, но никой няма да загуби ако се пробва.

KGB
08-10-2004, 11:49
Куку, най-малкия проблем ние е холдинга който купи АутоИтали и е собственик на СтарМотърс. Те ще продават когато ние почиваме или нямаме на склад, както е до сега с Фиат Дукато :lol:

Иначе на холдинга една от основните дейности са Военните комуникаций в България.

Проблема е идването на 2008 година Май месец, като влезем в ЕС...тогава ще се узорим.

Иначе съвсем скоро може да има и "втори" (още не е сигурно дали ще има първи, но дано) дилър в който и ние да имаме участие....ама за това по натам ще пиша :wink:

DiStefano
08-10-2004, 11:58
Кики много се съмнявам че Стар Мотърс ше загърбат Мазда и ше разработват яко Алфа и Фиат ... винаги може да се намери човек дето да ги откаже ...

Kuku
08-10-2004, 12:04
Стефчо, никой не говори за загърбване на едното, за сметка на другото - всичко може да се прави паралелно :!:
Както развиват Мазда, така и останалите :idea:

Петко, не съм много запознат с изискванията при влизането ни в ЕС, но мисля, че имаме предостатъчно време да се нуачим, как да работим и по европейски :D ако това имаш предвид :?: :!:

DiStefano
08-10-2004, 12:11
Имайки предвид че почти всички фенове на итал. автомобили знаят за Алфа клуб България и Итал Феста и т.н. мисля си че ще имаме огромна подкрепа в тфа начинание ... освен тфа съм запознат и с политиката на работа на Стар Мотърс - относно продажбите специално и смея да твърдя че не е никак лицеприятна ... освен това малко са хората които дават цялата сума за автомобила в днешно време ... почти всеки се спасява с лизинг ... ей там ако ни е силата ... Стар Мотърс нямат шансове ... освен тфа не съм чул да са организирали някое сериозно мероприятие на територията на страната

Kuku
08-10-2004, 12:17
Да не си останем само с мероприятията :( :cry: :roll:

Hristo_156
08-10-2004, 13:35
Момчета, мога ли да се намеся в идеите ви, не толкова с идеи от моя страна, колкото с някой съвет като банков чиновник с опит над 12 години - все в кредитната дейност? Ако има някакъв интерес от ваша страна, готов съм да ви кажа какви са капризите на банките по такива въпроси.

KGB
09-10-2004, 03:28
Сору Кики ама нямам това в предвид... 8)

От 2005 влиза нов закон в ЕС, който максимум ще го отложат до 2006. Така или иначе той ще е в сила през 2008 Май, когата ще ни вкарат в ЕС за съжеление.

Малко офф-топик, но в БГ май никой не се е сетил да притегли плюсове и минуси на вкарването ни в ЕС. Това което Нациска Германия не успя да направи със сила, сега го правят с "вижте колко е хубаво" и ние гьомите "Искаме, Искаме....ИСКАМЕ".....но да не се отклоняваме от темата.

Та Кики, това което имам в предвид, ще ти го каза на срещата в неделя или ако не успееш да се върнеш, когато се видим. Знаеш, защо не го пиша сега....нека другите не се сърдят.

Eva
12-10-2004, 23:37
Kolko lesno im se struva na niakoi hora da stanat vnositel :))))
Osobeno na tezi, na koito Auto Italia veche dva puti im vzima kolite ot lizing poradi neplashtane na mesechnite vnoski...

KGB
13-10-2004, 00:37
Ева,

Не "знам" на кой сте взели колата.....но мога да ти гарантирам, че след твоето изказване го губите завинаги като клиент 8)

Подписахте ли договора с Италиянците??? не, че аз не знам ама искам да го напише човек от АутоИтали, за да е официално.

DiStefano
13-10-2004, 10:04
Става въпрос за мен ... ама вземане не е точната дума ... щото някои от "особено съвестните" колегите на Ева впоследствие уволнени "заради мен" имаха наглостта да направят "малък фарс" пред БулБанк и да ми обещаят непосилни за тяхните възможности решения в областта на автомобилния пазар, имайки предвид че се пишат за големи търговци и т.н. Случилото се е случило ... връщане назад няма ... ама да я попитам все пак Ева :
Ако ти текат 2 лизингови вноски в размер на над 1600 лева месечно поради некадърността на ваш служител (името няма да го цитирам, щото всички го знаем кой е) ... ти ще можеш ли да се оправиш ?
Друго интересно е че баща ми и той има 2 лизингови автомобила и след "малък" скандал в лизинговата ви къща успя да си оправи нещата...
Третото нещо ЕВЧЕ е че даже твои колежки се застъпиха за мен тогава ... впоследствие тази година 2004 вашата лизингова къща отново се опита да ме изиграе .. като ми предложи един от върнатите автомобили от мен "ФИАТ БРАВО" да ми го продаде отново само на думи "Дай парите и ние ще оправим нещата ... ама колата кога ще я вземеш не се знае?" - ех обещания ... защо ли вече никой не им се връзва
Четвъртото нещо --- има потенциал в нас да станем вносител ... това по едно или друго стечение на обстоятелствата няма да стане щото аз например си имам мой бизнес който върви отлично и не ми се занимава с други неща ...
Пето нещо .. чичо ми е клиент на Стар Мотърс и да ти кажа това което предлагат те вие само може да си го мечтаете ако бяхте самостоятелна фирма в момента ...
Шесто нещо .. като съм ви оставил кола да я продавате що само Веселина се нагърби със задачата да помогне да се оправят нещата и що требва да ви плащам лизингови вноски при положение че Жорко Чалев ми кара колата половин година близко със знанието на шефа си .. да му плащам да си вози гъза ли !?!?
Не знам коя си и не те познавам ама аре моля ти се не говори за неща за които не си запозната ей така, ама то всъщност във Вашата фирма това си е практика ..

Bobo
13-10-2004, 10:36
Никой и нищо неможе да ни спре да станем вносител!
Особенно като знам че разполагаме с "големи умове" в клуба освен всичко друго моля не ни обеснявайте как се "внасят" разни стоки - повечето от нас го правят ежедневно с доста по-скъпи неща от каруците без екстри които влизат в БГ, а да не забравяме че някой дори се занимават с внос на едни по-големи и по-скъпи "превозни" средства. :wink: Опсс малко се увлякох сори :lol:
Та исках да кажа че имаме ли желание и Боинг ще внасяме.
И съм за Тази идея с две ръце!

ПС: Стефане не се връзвай и не спорете за глупости всички знаем за случките :wink:

Kuku
13-10-2004, 10:53
Никой не е казвал, че ще бъде лесно да се осъществи едно такова начинание, но на всички ни е ясно, че е напълно възможно :!:
Връзките ги имаме, желанието е в изобилие, остава само да се задействаме :idea: :!:
Мисля, че сме показали на какво сме способни, когато сме задружни и най-ярък пример за това е ИТАЛФЕСТ 2004 8)
На който не му харесва - довиждане :twisted:

DiStefano
13-10-2004, 11:01
Бе аз не и се връзвам .. просто се дразня че въобще не знае кво е станало и пише освен това не и влиза даже в работата да коментира по форума ... най-малкото щото даже не ме и познава

Eva
13-10-2004, 18:26
Абе момчета, що се впрягате така? Исках само да ви кажа, че не е толкова лесно да станете вносител, въпреки огромното ви желание.
Колкото до DiStefano - нищо лично, ама не е хубаво като ви засегнат нали? За разлика от вас, които не спирате с критиките и лошото отношение към Ауто Италия...

DiStefano
13-10-2004, 18:37
Ева, аз за Ауто Италия въобще не говоря нищо лошо, даже напротив имам приятели от дилърите ... говорех за ИТА ЛИЗИНГ ... те доста простотии направиха не само с мен, доста народ съм чул да се оплакват от тях .. ти нали не си към тази лизингова къща, която чух че впрочем вече и не съществува. Освен това теб не знам с кво съм те и засегнал при положение че се видяхме само веднъж ...

ACCELERATOR
14-10-2004, 22:10
Тука май е доста интересно!!! Има засегнати , има обидени има и такива, които се изказват без да знаят за какво става въпрос въобще!
Един апел от мен към всички!
Нали всички , които пишат тука го правят заради любовта към марката? Това е наистина заразна болест , която обаче е такава , че едва ли някой заразен има нещо против да си боледува цял живот .Или греша нещо? Ако има и други , които мислят като мен , едва ли ще има по-горните диалози, които ако четат разни фенове на други марки се размазват от удоволствие. Всичко си идва по местата и информираните хора го знаят, а относно представянето на дадена марка и особено такава , като AR на даден пазар е доста сериозна работа и тука май някой хора ги тресе прекален ентусиазъм и не дотам ясна представа за какво иде реч. КАЗВАМ СЕРИОЗНО!!! НЕ ИСКАМ ДА ОБИДЯ НИКОЙ, САМО ПРИЗОВАВАМ ЗА ТОЛЕРАНТОСТ. Мисля , че това е пътят , а вие?
P.S Посланието си публикувам в тази рубрика , но има и доста други места във форума където бих казал по нещо. Доста време само чета но вече и време и аз да кажа нещо , надявам се да ме разберете правилно , аз съм истински фен и искам най-доброто за нашата марка.
Бъдете живи и здрави и мислете по-позитивно , с добра воля всичко е възможно.

KGB
15-10-2004, 00:40
Нали всички , които пишат тука го правят заради любовта към марката? Това е наистина заразна болест , която обаче е такава , че едва ли някой заразен има нещо против да си боледува цял живот .Или греша нещо? Ако има и други , които мислят като мен , едва ли ще има по-горните диалози, които ако четат разни фенове на други марки се размазват от удоволствие.

Да почти всички които пишат на този форум, го правят заради любовта към марката. Точно поради тази причина коментираме въпросният вносител било то бивш или настоящ....официално не се знае...а както забелязвам и никой от фирмата не се наема да ни информира официално :!:

Този вносител бе фирмата която докара репутацията на Алфа Ромео до нула в България. Така, че ако обичате не обвинявайте хората от клуба за това, че пишат тук и се опитват да направят нещо по въпроса, било то и само с ентусиазъм. Същите тези които ги "...тресе прекаления ентусиазъм..." създадоха този клуб и успяха да направят и първият национален ИталФест. Едно мероприятие на което се събраха хора от цяла България и Турция. Благодарение на въпросното събитие и неговите организатори в България отново се заговори за Алфа Ромео, нещо което не се беше случвало от доста отдавна.

п.с: Основната цел на тази тема беше да се даде едно ново начало на АутоИталия пред феновете на Италянски автомобили. Като за тази цел някой от новите собтвеници или техен представител трябваше да напише нещо тук. Темата бе пусната на 31 Август, повече от месец и нещо, но никой не писа нищо!!!

Ние можеше да помогнем за това ново начало, но голяма част от хората в АутоИталия не ги интересувахме въобще до като не мина ИталФеста и станахме достатъчно известни (според тях или за тях).......всеки сам може да си вади изводите.

DiStefano
16-10-2004, 12:50
Петко забрави да споменеш че имаше и хора от ИТАЛИЯ .... :wink:

hf hpe
19-10-2004, 22:28
мисля че не ни отива на хора които сме седяли пили и яли на една маса да си пишем такива глупости по форума

valjo
20-10-2004, 00:28
мисля че не ни отива на хора които сме седяли пили и яли на една маса да си пишем такива глупости по форума

мда тук искам да се съглася с Еньо ...
големи хора сме .. уж :)

Bobo
20-10-2004, 10:20
Абсолютно! Спрете с глупостите.

hf hpe
22-10-2004, 23:25
за Петко

днес имах среща с новият търговски директор на Аутоиталия, мога да ви уверя, че намеренията на новите собственици са много сериозни и с амбиции за успех и напредък най-вече, екипът е от млади хора кито мога да кажа(от моя гледна точка де) че са в крак с времето, също така вложени са много пари и в скоро време ще можем да се радваме на един наистина конкурентно способен представител на концерна.

Също така (това е мое лично мнение) Аутоиталия е една частна фирма в делата на която ние нямаме право да се месим, както и ние винаги сме искали да сме независими от никого.


за Ева

Относно изказванията ти за Стефко мисля, че не са на място и поне според мен му дължиш извинение.
Другото което мисля е че нашето мнение малко или много е от значение за Аутоиталия, защото едно е да споделиш с един бъдещ купува на автомобил, който не се е насочил към определена марка, че си си купил такава кола защото си фен на марката(както беше с нас до сега), друго е да кажеш че имаш много добро отношение и поддръжка от страна на вносителя. За това си мисля, че чрез вас нашите мнения могат да достигнат до мениджърският екип и по този начин да подобрите работата си.

С това мисля, че темата се изчерпва и препоръчвам на някой друг от модераторите да я заключи

KGB
23-10-2004, 03:01
....какво стана с Пунтото....