PDA

View Full Version : Проблем при палене



Unicom
24-11-2005, 21:16
Ще съм благодарен на всеки който може да помогне. Проблема, е че след като запаля сутрин колата, трябва да минат 5-10 секунди преди да мога да я изфорсирам, а ако не го направя гасне.Накратко, ако не я изфорсирам до поне 2000 оборота след като я запаля сутрин колата гасне. След това проблема изчезва докато не остане изгасена за няколко часа.

Aquila
24-11-2005, 21:20
... да почнем от най-малкия проблем - подгряващи свещи или реглаж на аванс - като е студена прави малко мизерии... и дано да не се стига до по-големите проблеми... :lol:

Unicom
24-11-2005, 21:24
Аванс :?:

Aquila
24-11-2005, 21:26
Аванс ???

мммммм май и това можеше да е ... или се изказах неподготвен? :oops: въпреки,че на мен в сервиз ми го казаха това,та може те да са били неподготвени хахахахаха

virusalfa
24-11-2005, 21:32
... да почнем от най-малкия проблем - подгряващи свещи или реглаж на аванс - като е студена прави малко мизерии... и дано да не се стига до по-големите проблеми... :lol: аванса компютъра го определя,даже и на мойта,която е леля на 156 :wink:

Unicom
24-11-2005, 21:36
Възможно ли е проблема да е в дебитомера, защото го бъзиках малко в опити да го почистя със спирт.

Aquila
24-11-2005, 21:36
... да почнем от най-малкия проблем - подгряващи свещи или реглаж на аванс - като е студена прави малко мизерии... и дано да не се стига до по-големите проблеми... :lol: аванса компютъра го определя,даже и на мойта,която е леля на 156 :wink:

Тъкмо твойто мнение чаках ... вярно,че хакерите се намесиха в колите,ама не се усетих....

lazy
25-11-2005, 08:51
Дюзи ? :roll:

Genata
25-11-2005, 17:57
Мисля че проблема ти е в дебитомера. Моята имаше подобен проблем през лятото и като смених дебитомера всичко се оправи.
Аз не мисля, че 2.4 JTD има аванс. Газта на тази кола не е със жило, всичко се обработва от компютъра и той определя подаването на въздух и гориво. Ако дебитомера ти е прецакан той подава грешна информация за въздуха и оттам нататък всичко се прецаква.
Ако си правил опит да го миеш може да закърпиш положението за 1-2 месеца, но може и да го скапеш окончателно. Доколкото знам принципа на работа на дебитомера - това е една много фина метална жичка, която в зависимост от въздушния поток се загрява или охлажда и подава различно напрежение на компютъра. така че всяко вмешателство там е рисковано.

Unicom
25-11-2005, 18:33
Ще пробвам да махна кабела на дебитомера и да видя дали проблема ще си остане, но ако е от него защо мощността на колата си е нормална и без проблем си вдига над 200.

А между другото дали има някакво клапанче по нафтопровода от резервоара, което ако е задръстено и си стои постоянно отворено, когато колата е изгасена да връща нафта в резервоара и затова при палене да няма мощ, докато не подкачи гориво.

alf
25-11-2005, 18:42
е то нафта винаги има в дюзите в помпата по рейката.. клапан има във филтъра - ако е запушен да го заобикаля... виж го кога е сменяван. иначе трудно палене идва от проблеми при подгряването, кофти нафта или много скапани разпръсквачи. пуши ли докато се мъчи? както казваш че няма проблем докато не я оставиш да истине ми се струва като подгревателен проблем. най добре на компютър да се види де. а дебитомера си мисля че не играе при палене ама не съм сигурен все пак мойто дизел е на 23г:)

Unicom
25-11-2005, 19:03
Не мога да кажа, че се мъчи. Просто като я запаля работи примерно на 500 об/мин и ако реша така да тръгна гасне, но ако първо я изфорсирам и отпусна педала си работи на празен ход на 750 об/мин. След това си тръгва и без да докосвам педала на газта.

Genata
26-11-2005, 19:29
Точно така беше и при мен. Най-добре иди във Ванто да ти направят диагностика. Иначе така само гадаем.

Alfamaniak
26-11-2005, 19:34
Само диагностика те оправя :idea: Тези коли са пълни с електроника и ние можем само да си гадаем.

virusalfa
26-11-2005, 23:14
Праж е Киро,диагностика му е майката....... :frown: