PDA

View Full Version : За честитките от КАТ



pinko
27-11-2008, 01:20
Много се изговори, много се изписа, но аз искам да попитам - разни мои познати са получили такива, като датите за явяване в КАТ са от тия дни до края на януари. Аз още не съм, най-вероятно щото от средата на октомври, откакто е акцията, не съм шофирал в района на видеотрасето.

Въпроса ми към юристите във форума е - как може да се установи, че си получил призовката, след като просто ти я пускат в пощенската кутия? Блокове, заключени входове, разбити пощенски кутии, мързеливи пощаджии?

цитат:

Пътните полицаи автоматично правят справка за собственика на колата в информационната система на МВР и незабавно се отпечатва бланка за призоваването му. Тя се изпраща по пощата на регистрационния адрес. На нея е посочена конкретна дата, на която водачът трябва да бъде в КАТ, както и задължително да носи свидетелство за управление на МПС, контролен талон, свидетелство за регистрация на автомобила, застраховка, лична карта на собственика. Пропусналите определената дата получават административно наказание глоба в размер на 100 лева.

И още един цитат:

Бланка за призоваването се изпраща по пощата на регистрационния адрес. Пропусналите определената дата получават административно наказания глоба в размер на 100 лева. Неявилите се граждани системата ги запаметява автоматично и те няма да бъдат обслужвани, докато не се изяснат кадрите от клипа и не си понесат санкцията.

Как така ще се явиш на неква дата, като никъде няма черно на бяло, че си получил призовка, че си призован редовно ? Няма подпис, няма обратна разписка, няма предадено на майка, баща, леля, съсед, домоуправител и т.н. Един приятел адвокат така спечели сума ти дела - еди кой си не бил редовно призован, според закона - чао свидетел, чао обвинение...

Я да видим кво мислите?

DerMeister
27-11-2008, 02:19
Тука бая умуват....
http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=117499

LeoVin4i
27-11-2008, 09:11
Аз така скатах да не ме вземат в казармата с последния набор :oops: Пращаха ли пращаха картички да съм ходел еди къде си ама аз все не ги получавах. Няма как да докажат, че си получил нещо по пощата, ама ще са много разправиите ако решат все пак да опитат.

Бобби
27-11-2008, 09:55
Не съм юрист....но нищо по този начин не могат да ти направят!!!!...обаче ако ти се наложи някой ден да идеш в КАТ да регистрираш кола или да си смениш книжката за правоуправление....е тогава ще те цакат!:)

SamuraiJack
27-11-2008, 10:57
Аз нещо не мога да разбера. Значи за т.нар. война на пътищата е виновна корупция, манталитет, нямало събираемост на глобите и т.н. Всички мрънкаме и се съгласяваме. В следващия момент се пуска друга тема и почваме да се чудим как точно да прецакаме системата, та да не си платим глобите. И пак се почва едно умуване, мрънкане, то не са обжалвания, то не са адвокати, то не са закони.

Кво праим :)

Бобби
27-11-2008, 11:01
Аз нещо не мога да разбера. Значи за т.нар. война на пътищата е виновна корупция, манталитет, нямало събираемост на глобите и т.н. Всички мрънкаме и се съгласяваме. В следващия момент се пуска друга тема и почваме да се чудим как точно да прецакаме системата, та да не си платим глобите. И пак се почва едно умуване, мрънкане, то не са обжалвания, то не са адвокати, то не са закони.

Кво праим :)
Правим това.....което с нас правят управляващите!!!!
...ама контрата ни е много къса:)

Pinky
27-11-2008, 11:05
Аз нещо не мога да разбера. Значи за т.нар. война на пътищата е виновна корупция, манталитет, нямало събираемост на глобите и т.н. Всички мрънкаме и се съгласяваме. В следващия момент се пуска друга тема и почваме да се чудим как точно да прецакаме системата, та да не си платим глобите. И пак се почва едно умуване, мрънкане, то не са обжалвания, то не са адвокати, то не са закони.

Кво праим :)

Просто е. Налагането на спазването на законите и правилата не става с нарушаване на законите и правилата.

alra
27-11-2008, 12:11
Очевидно и аз съм се представила и получих призовка по същия начин. Вчера ходих, пуснаха ми го (от средната лента завивам на дясно), взеха ми талона, написаха ми акт и това е. Бяха доста груби и арогантни.

PEPI-2ALFA
27-11-2008, 12:16
... В следващия момент се пуска друга тема и почваме да се чудим как точно да прецакаме системата...
Така е , защото ние по презумция сме си прецакани , та поне да намалим загубите:-P

Bonev
27-11-2008, 13:50
Очевидно и аз съм се представила и получих призовка по същия начин. Вчера ходих, пуснаха ми го (от средната лента завивам на дясно), взеха ми талона, написаха ми акт и това е. Бяха доста груби и арогантни.

На коя улица са те снимали?

Mind_Control
27-11-2008, 14:51
Много се изговори, много се изписа, но аз искам да попитам - разни мои познати са получили такива, като датите за явяване в КАТ са от тия дни до края на януари. Аз още не съм, най-вероятно щото от средата на октомври, откакто е акцията, не съм шофирал в района на видеотрасето.

Въпроса ми към юристите във форума е - как може да се установи, че си получил призовката, след като просто ти я пускат в пощенската кутия? Блокове, заключени входове, разбити пощенски кутии, мързеливи пощаджии?

цитат:

Пътните полицаи автоматично правят справка за собственика на колата в информационната система на МВР и незабавно се отпечатва бланка за призоваването му. Тя се изпраща по пощата на регистрационния адрес. На нея е посочена конкретна дата, на която водачът трябва да бъде в КАТ, както и задължително да носи свидетелство за управление на МПС, контролен талон, свидетелство за регистрация на автомобила, застраховка, лична карта на собственика. Пропусналите определената дата получават административно наказание глоба в размер на 100 лева.

И още един цитат:

Бланка за призоваването се изпраща по пощата на регистрационния адрес. Пропусналите определената дата получават административно наказания глоба в размер на 100 лева. Неявилите се граждани системата ги запаметява автоматично и те няма да бъдат обслужвани, докато не се изяснат кадрите от клипа и не си понесат санкцията.

Как така ще се явиш на неква дата, като никъде няма черно на бяло, че си получил призовка, че си призован редовно ? Няма подпис, няма обратна разписка, няма предадено на майка, баща, леля, съсед, домоуправител и т.н. Един приятел адвокат така спечели сума ти дела - еди кой си не бил редовно призован, според закона - чао свидетел, чао обвинение...

Я да видим кво мислите?

Мразя адвокатите- той, човек е убил примерно, па не го били призовали редовно с съда... Не с призовка, а с шутове и тупаници трябва да се призовава в съда, ако си обвиняем и се скатаваш.

П.С. чисто формално си прав

Pinky
27-11-2008, 15:01
Стига глупости бе
Тези правила за призоваване са измислени, за да се спазват.
Според някои, може провикване в парка "ела да те съдиме" да е редовно призоваване по твоята логика.

alra
27-11-2008, 16:36
На коя улица са те снимали?

Пред ректората, завой съм паметника Левски.

Mind_Control
27-11-2008, 17:10
Стига глупости бе
Тези правила за призоваване са измислени, за да се спазват.
Според някои, може провикване в парка "ела да те съдиме" да е редовно призоваване по твоята логика.

Да, но в един момент като се явиш в съда и адвоката ти да те изката невинен щото не са те прозовали правилно и да не може да се изслушат важни свидетели- това е простотията!

Pinky
27-11-2008, 17:38
Не е простотия. Дай ми логична причина защо няма да са те призовали правилно. Прокурора ако не му стига акъла да те призове правилно, къде е тръгнал да те съди?!

detelazurno
28-11-2008, 11:42
Абе, че се чудят какво да измислят чудят се, но си остават само с чуденето. И защо да не се скатае човек като не е измислено както трябва и може да го направи?! Вярно е, че човек и малко самокритичност трябва да има, но е факт, че и те се хващат за глупости. А питам аз като са толкова умни да проверяват на кой е регистрирана колата, какво става когато друг я е карал? Аз често карам коли, които не са на мое име. Даже любимата алфа е на името на сестра ми.И, какво правим сега? Ще я призовават и наказват нея, защото аз примерно съм настъпил стоп линията ли?! Трябва да успеят по някакъв начин да възпитат правилното отношение към закона у всеки шофьор и то още преди да излезне от учебната школа, а не да го пуснат на улицата и после да се чудят как да го изловят. Трябва и те самите малко да знаят кога да си затварят очите. В момента нещата са точно нопаки!

koolio
28-11-2008, 12:51
За съжаление по новите правила на призоваването е достатъчно да ти залепят призовката на вратата, за да се считаш редовно призован. Тва е от такива дето "мразят адвокатите" и искат уж да се ограничи отлагането и пропадането на процеси заради нередовно призоваване.
Но това важи принципно за съдебните производства. Може ли някой да ми покаже призовка от КАТ за да видя по кой ред става призоваването?

Ранобудниче
28-11-2008, 14:46
За съжаление по новите правила на призоваването е достатъчно да ти залепят призовката на вратата, за да се считаш редовно призован. Тва е от такива дето "мразят адвокатите" и искат уж да се ограничи отлагането и пропадането на процеси заради нередовно призоваване.
Но това важи принципно за съдебните производства. Може ли някой да ми покаже призовка от КАТ за да видя по кой ред става призоваването?

по АПК.

pr_00f
28-11-2008, 14:50
Ам по ТКЗС ?

Ранобудниче
28-11-2008, 14:54
Ам по ТКЗС ?

секфи аграрни вършат работа, без друго системата отива към содом и гомор.

Kuku
28-11-2008, 15:11
Е, как ше ме призоват редовно с писмо по пощата?!
Вчера имах дело - призовката ми я донесоха преди около месец и нещо, на крак и ми я връчиха ЛИЧНО :idea:
Дали пък не бъркате ПРИЗОВКА с ПОКАНА ;)

nikolaaaay
28-11-2008, 19:52
Аз предлагам масово да ги отеб`ме и да НЕ ходим, пък да видят дали им работи системата.

П.С. Офисът ми е срещу КАТ и всеки ден ги гледам как си тръгват след работа. Минаването на червено и карането в насрещното по "Драган Цанков" не е най-големия проблем, но когато патрулиращите се правят, че не виждат колегите си какво правят с личните си коли, е тва вече е пълна цигания.

PEPI-2ALFA
29-11-2008, 00:02
... и всеки ден ги гледам как си тръгват след работа. Минаването на червено и карането в насрещното по "Драган Цанков" не е най-големия проблем, но когато патрулиращите се правят, че не виждат колегите си какво правят с личните си коли, е тва вече е пълна цигания.
Е, ти камера нямаш ли. "Щрак Марийке на портрет"

DJ Vladic
29-11-2008, 00:23
Е, ти камера нямаш ли. "Щрак Марийке на портрет"

Със г.....ъ напред.Всичките Милиционери са такива.Станали нагоре с дупитата.

fifo
29-11-2008, 11:39
който си прави нарушения да го снимат и да си плаща. писна ми от тарикатчета по улиците

ФЕРАРИСТ
30-11-2008, 18:14
Аз да по питам за какво точно призоваване става дума - за получаване на акт, регистрация, точки или какво??????

PEPI-2ALFA
30-11-2008, 18:24
Днеска си говорим с 1 приятел , който живее в София. От няколко месеца кара без книжка (заради отнети точки). Получавал няколко пъти писма-покани да се яви в КАТ и накрая му пратили с препоръчано писмо. Отива в пощата и срещу подпис го получава.

BatVas
01-12-2008, 20:46
A аз да попитам защо не са сложили табели на местата където снимат камери. Миналата седмица в Италия забелязах преди кръстивищо и места с камери едни големи табелки че има контрол на скороста и камери. Чудя се що пък са толкова "тъпи " да сложат табели и знам отговора - щото ако не виждаш ясно че те заснемат ти нарушават основни права.

Сега да си припомним основния закон на Република България, който има нещо такова:
"Никой няма право да бъде сниман , филмиран, подлушван без негово знание и изрично съгласие , освен в предвидените от зяакона случаи."

А закона който предвижда тези случаи е "Закона за СРС"


От казаното горе следва че за да ме заснемат това трябва да става с мое знание - а за да се изпълни това условие трябва ясно да виждам камерата или да е обозначено с достатъчно видим знак - навлеза ли в този участък знам че съм сниман и ме снимат с мое съгласие щом знам и съм навлязъл в този участък.
Та за да ми налагат наказания трябва да ме снимат с разрешение на съдия ИЛИ да СЛОЖАТ ТАБЕЛИ. Какво пише в някакви наредби на МВР или заповеди на шефа на КАТ си е тяхна работа , не може дтези наредби да противоречат на основния закон на държавата.

Та какво против имате да си взема адвокат и да си спечеля дело срещу КАТ.

А за намаляване на нарушенията много по добре ще да се поставят табели ,че има видео контрол + камери и хората няма да смеят да нарушават , а ако нарушават съвсем законно ще бъдат наказани с направения запис.

ФЕРАРИСТ
01-12-2008, 21:54
Та какво против имате да си взема адвокат и да си спечеля дело срещу КАТ.

Абсолютно нищо, ще имаш бурните ми обации дори само ако започнеш нещо такова........

Alfa User
01-12-2008, 22:04
Сега да си припомним основния закон на Република България, ...

Ако всички си знаехме дословно правата и задълженията, съм сигурен че никой няма да допуска своеволия по наш адрес ... И отгава нито едно наказателно постановление на шофьор, издебнат от засада например, нямаше да има давност - просто трябва тоя шофьор да си знае правата, и да си ги защитава. Просто, и не толкова сложно в крайна сметка. С други думи, незнаещият е винаги прецакан.

P.S. Мен например се опитаха онзи ден да ме изцакат за това, че имам включен в колата си радар-детектор ... Полицайчето смени някоко бои докато му обяснявах кое е радар-детектор, и кое - антирадар ... и какво точно пише в закона за тия две устройства. За малко даже да ми се извини :)

Pinky
02-12-2008, 07:54
Много си прав - незнанието винаги е голям шамар.

fred
02-12-2008, 12:39
В почти всички eвропейски страни работи това видонаблюдение с подвижни и стационарни камери, ред трябва да има.
И на мен ми писна от това всеки да прави каквото си иска и тълкува правото от собствената си камбананиря.В ЕС това е регламентирано законно.
Не знам обаче в конкретния случай доколко законово е издържано това по пощата, защото наистина няма как да се докаже получил си го действително или не.

koolio
02-12-2008, 14:10
Призовките са си редовни. Надявам се довечера да имам време да обясня.

50 cent
02-12-2008, 14:49
Има един изключително сигурен начин да не бъдете призовани да ви снимат филмчета, било то редовно или не. Спазвайте правилника за движение по пътищата до колкото това е възможно :) Аз карам с полицейска карта и познавам шефа на техническия отдел на кат и нямам акт от 2-3 години. Не е нито заради картата нито заради връзките ми с катаджии. Просто като се кача в колата крам като нормален европеец, не нахалства, не правя опасни маневри, не засичам другите участници в движението, не минавам дори на жълто, а за червено и дума да не става и се радвам на разни дупета които се мислят за царе на пътя и вандалстват. Много от тях остават ненаказани, но някои от тях свършват в моргата, без книжки, в инвалидни колички и може би най-лошото наказание живеят с мисълта, че са отнели човешки живот от "гъзария".
Истината не веднъж съм я казвал и пак ще я кажа. Войната по пътищата няма да приключи до момента до който не се спре с корупцията по пътищата. А това зависи и от всеки един от нас. Преди 2-3 години когато ми написаха акта не се обадих да ме покрият и не си извадих значката защото бях в нарушение.

koolio
02-12-2008, 17:36
По принцип си много прав, обаче...първо, някои правила са създадени, за да се нарушават и да има корупция и второ не приемем да ме наказват хора, които не могат да си напишат правилно името.

50 cent
02-12-2008, 17:48
По принцип си много прав, обаче...първо, някои правила са създадени, за да се нарушават и да има корупция и второ не приемем да ме наказват хора, които не могат да си напишат правилно името.

Много си прав колега. Определено много от ограниченията и знаците са глупави и дори опасни. Голяма част от "колегите" са срам и позор за униформата, но не забравяйте, че има и изключения. Дано не прозвуча смешно за някой или банално, но има нещо много важно което не бива да забравяме: за да се промени всичко това, промените трябва да започнат от нас самите.

ФЕРАРИСТ
02-12-2008, 20:19
Истината не веднъж съм я казвал и пак ще я кажа. Войната по пътищата няма да приключи до момента до който не се спре с корупцията по пътищата. А това зависи и от всеки един от нас. Преди 2-3 години когато ми написаха акта не се обадих да ме покрият и не си извадих значката защото бях в нарушение.
В Гърция нямало корупция по пътищата - а там гинат малко повече от нас......но пък нямало "война по пътищата"......медиите им спът, или имат по деликатни неща за зомбиране......

fifo
02-12-2008, 20:47
бе аз не мога да разбера някой неща. има теми дето плюеме едни хора щото са ни засекли на някое кръстовище, в други за едни други хора дето минават на червено и си ги плюеме, ама яко!
в друга тема обаче, се чудим как да преебем системата, кой адвокат да наеме, как да обърнем кат в съда и т.н. няма ли най-накрая всеки да започне да спазва правилника за движение??? щом аз мога да движа с 90 на междуградските пътища, защо други дето ме изпреварват с 140 да не ги снимат и да не ги ковнат с по 1-2-3 акта? пък най-добре ще е ако с това си изкарват хляба и се замислят най-накрая...
и какво ме интересува колко смърт има по пътищата в гръцко??? вие слепи ли сте? и не виждате ли че пътищата ни са като централни гробища и през 500м има някоя паметна плоча?

code
02-12-2008, 20:56
За това избягвам да правя крайни коментари щото знам себе си. Правя всичко възможно да не притеснявам другите на пътя, но се придвижвам изключително бързо от всякакви платна абе ако ме снима някой с хеликоптер отгоре ще си помисли че не съм в час :torch: Във всеки случай на тия които се возят при мене привидно нищо им няма, което е доста показателно за стила ми на каране - бърз но не екстремен. И в крайна сметка взеха книжката на майка ми дето кара 3пъти по-малко и 2пъти по-бавно :?:

пп Някои шофират дрогирани . . . скоростта не е "перманентната причина" както някои се опитват да ни внушат.

ФЕРАРИСТ
02-12-2008, 21:44
щом аз мога да движа с 90 на междуградските пътища, защо други дето ме изпреварват с 140 да не ги снимат и да не ги ковнат с по 1-2-3 акта? пък най-добре ще е ако с това си изкарват хляба и се замислят най-накрая...
и какво ме интересува колко смърт има по пътищата в гръцко??? вие слепи ли сте? и не виждате ли че пътищата ни са като централни гробища и през 500м има някоя паметна плоча?
Баси ся ако почнеш да убеждаваш аудиторията че никога не си карал с 110 по междуградски пътища, мога да ти гарантирам че на 100 един може и да ти повярва......е...предполагам че ще кажеш че го правиш веднъж на 2-3 петилетки, но пък ако точно тогава стане сакътлъка, никой няма да направи разлика между тебе и тия който ти сега цитираш.....
Пътищата приличали на гробища - ми манталитет, през комунизма никой не правеше такива паметници, после стана "модерно"......иначе то е нормално да се увеличават, все пак хората умират на пътя, не у дома си.....правят им и паметници.....се едно ако догодина няма една жертва по пътя и пътищата няма да приличат на същото с тия паметници??????
Правилата са твърде ограничаващи, създадени предимно за да санкционират, а не за да предотвратяват......в Германия когато на ремонтирана 40 км участък от магистрала от 4 платна пътя го свият на 2, познай колко е ограничението - 80, и никой не го спазва........тука преди София по Тракията за 50 метра аварииното е в ремонт и познай - 60 кмч и там сигурно се редуват куките да спът, че е урожай голям, когато и да съм минал все дреме един......60......това е безумно......ти кога си се движил последно с 60 по магистрала??????

nikolaaaay
02-12-2008, 22:47
Айде да не се отклоняваме от темата. На мен ми направиха оферта. 100 кинта и трият снимката. Обаче хора, които са ходили казаха, че понякога нарушенията са супер смешни. Настъпване на стоп-лента и разни такива. Доколкото зная ако глобата е над 50 лева може да се обжалва в съда и там шанса да не падне е много малък.

П.С. На колегата, който кара бавно искм да му кажа, че в Германия бабите карат със 160 по магистралите и със 120 по извънгр. пътища, а жертвите от катастрофи са около 5000 души на година, населението е 80 мил. В БГ при население 8 мил. жертвите са около 1000 души годишно. Значи тук караме по-бавно, а бих казал че пътуваме и доста по-малко, и пак умират 500 човека повече. Просто там като дадеш мигач има някво значение, а когато се включваш в магистрала, движещите се по нея моментално минават в лявата лента, така както си карат с 200, за да те улеснят. А тук си спазваме "предимството" до последно и сме много принципни. Даже не пием капка алкохол, а пък повечето немци, които познавам си пийват и после карат. Разберете, че сляпото спазване на правилата няма да спаси тия 500 човека годишно!

BatVas
02-12-2008, 23:30
Да на "запад" използват камери , но защо ли има обозначителни табели ако камерите са стационарни, а ако са подвижни атомобилите са обозначени.....малко цитати, да видим мисля ли правилно:

КОНСТИТУЦИЯ на Република България

Чл. 32.
(1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

Изклученията от чл.32 на КОНСТИТУЦИЯТА са пресвидени в ЗАКОН ЗА СПЕЦИАЛНИТЕ РАЗУЗНАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА
Чл.14. (1) За използване на специални разузнавателни средства се изготвя мотивирано писмено искане от съответния ръководител на органите по чл.13, ал.1, съдържащо:
1. пълно и изчерпателно посочване на фактите и обстоятелствата, даващи основание да се предполага, че се подготвя, извършва или е извършено тежко престъпление, които налагат използването им;
2. пълно описание на извършените до момента действия и резултатите от предварителната проверка или разследването;
3. установъчни данни на лицата или обектите, спрямо които ще се използват;
4. срока на ползването;
5. оперативните способи, които следва да се приложат;
6. упълномощеното длъжностно лице, което да бъде уведомявано за получените резултати.
(2) В случаите по чл.12, ал.2 към искането се прилага и писменото съгласие на лицето, спрямо което ще се използват специалните разузнавателни средства.
Чл.15. (1) Ръководителите на органите по чл.13, ал.1 предоставят искането до председателите на Софийския градски съд и на окръжните съдилища или до упълномощен от тях заместник-председател, а за военнослужещите - до председателите на съответните окръжни военни съдилища или до упълномощен от тях заместник-председател, които дават писмено разрешение за използването на специалните разузнавателни средства.
(2) Органът по ал.1 се произнася незабавно след получаване на искането, като писменото разрешение и предоставеното искане се връчват на органа, който го е направил.

П.П. Да не цитирам целия закон – СРС може да се използва само за доказване на тежки престъпления и за националната сигурност, а нарушението на правилата за движение по пътищата не е престъпление или престъпление касаещо националната сигурност.

От цитираното по горе става ясно, че използваните от КАТ коли с записващи камери без обозначителни знаци , че се праввят снимки и филмиране нарушават КОНСТИТУЦИОННИТЕ ни права на граждани. Не би имало проблем, ако автомобилите с камери са обозначени или на местата където има поставени камери и устройства следящи за спазване на правилата са поставени табели указващи извършването на видео контрол-тогава не се нарушва чл.32 от конституцията защото лицата попаднали в контролирания участък са уведомени, за наличието на снимащи устроиства и навлизането в тази зона се счита за тяхно съгласие за заснемане. Предполагам всеки от Вас е обърнал внимание , че в повечето страни в ЕС са поставени огромни табели указващи , че дадения участък се контролира с камери – направено е точно поради горните причина, а именни за да не се нарушават правата и свободите на гражданите. Считам, че ефекта ще е много по голям ако се постави видеонаблюдение на рисковите участъци, но указано със съответните табели. Ще имат силен превантивен ефект и няма да нарушават основни права на гражданите.

Напомянм , че наказанията в момента се налагат на база противоконституционна разпоредба на министъра на вътрешните работи.

търтей
02-12-2008, 23:34
ае да ама ако ипревенция нема да има глоби и рушвети
а нашето закон е така направен че да те гллоби СЛЕД като нарушиш
а не да те предпазва да не нарушиш - то е ясно че като има табела и патрулката се вижда от 10 км никой не превишава скоростта

та така

BatVas
02-12-2008, 23:41
Не ме разбирайте погрешно , който ме познава знае , че не се пререждам в насрещното, не минавам на червено и въобще си старая да карам по правилата . Много се дразна че както съм първа кола на кръстовище от ляво и отдясно , о пт релсите се появяват коли, навлизат пред мен и в крайна сметка дори понякога не успявам да мина на зелено защото са мйи попречили 10 нарушителя.
Замислете се - ако имаше табелка за камера и камера трафика щеше да върви нормално и щяха да се спестят много пари от задръстването предизвикано от нарушители и тарикати - АМА НЕ -КАТ ИСКАТ ДА СЕ КРИЯТ да цакат глоби. Ама това че КАТ са ноложили глоба с какво помаяга да няма задръстване и да няма препоставки за ПТП от изкачащите ми от всякъде нарушители. Дори превенцията с табелите и камерите да спаси един човешки живот или с един инвалид по малко е по-важно от събраните им глоби от 10000 нарушителя заснети ТАЙНО и наказани едва в последствие.

proper
03-12-2008, 00:30
Не мога да се сетя в кой брой на Топ Гиър спомена Джеръми, че в един окръг в Англия управата ако не се лъжа е наредила да се махнат всички трафик камери по улиците, защото статистиката за последните години показала, че там се увеличили ПТП-тата в сравнение с преди това.
Хората просто виждат знака и се шашкат и ставааа...
Даже пускаха смешни клипчета с примери за това....

fred
03-12-2008, 09:08
Личният живот, както е заложено в конституцията, снимането ип рочее, не се отнася когато караш по пътища, улици и прочее.Тук се разбира повече, че един вид никой няма право да те следи, събира сведения за теб, заснема /че ходиш по мъже или жени примерно, че маструбираш, че пиеш като идиот, но не пречиш на никой!!/-тоест да не си изнудван и прочее, но когато извършваш престъпление е друго, не случайно в много държави от ЕС тия престъпления /каране с алкохол/ са един вид криминализирани.
И в Гърция и в АВстрия, в Италия /там съм ходил/ съм виждал хора да карат бързо, особено в ИТалия, но навсякъде има голяма толерантност в движението, такива засичания, простотии, хората карат културно, нашенската простотия не съм забелязъл да вирее там,

koolio
03-12-2008, 10:33
И в Гърция и в АВстрия, в Италия /там съм ходил/ съм виждал хора да карат бързо, особено в ИТалия, но навсякъде има голяма толерантност в движението, такива засичания, простотии, хората карат културно, нашенската простотия не съм забелязъл да вирее там,
Това се опитвам да обяснявам във всички теми, в коитонякой се прави на по-католик от папата. и друго - там контролните органи няма да се заядат с теб че си превишил скоростта, но ако създаваш опасност за движението прошка няма да има. Ама що да е така - по-лесно е да си говорим за "войната по пътищата".

fred
03-12-2008, 10:49
E и това е вярно

morfius
03-12-2008, 11:07
Личният живот, както е заложено в конституцията, снимането ип рочее, не се отнася когато караш по пътища, улици и прочее.

Напротив отнася се!
Най-малкото защото камерата не заснема само автомобила но и теб вътре - ами ако си с любовница, готов си за рекет. :lupe: :kissy::big_money::dunno::cry:

Няма лошо да има камери, но нека има табели (дори да има фалшиви камери с табели) - така ще се кара културно!
Но скрити камери и скатани рекетиращи куки - НЕ!
Това не намалява нарушенията, а увеличава корупцията.
Крайно време е да проумеем, че война по пътищата няма... има умишлен тормоз на стадото от овластените и масова промивка на мозъци!

detelazurno
03-12-2008, 11:11
Много модерно стана да се цитира конституцията напоследък, както и да си обясняваме кой как кара. Е да ама каквото и да ми кажете конституцията все си я тълкуваме на кой както му е удобно. И всеки в тези си тъклувания и обяснение гони някакъв перфекционизъм, който нито е постижим нито е необходим. А да сравняваме нашите условия с условията такива каквито са в останалият свят....айде нямя нужда. Поне 98% от целия форум е бил къде ли не по света и всеки може да каже къде, какво и как, но това няма да ни помогне. Самосъзнание, преценка на ситуацията и не на последно място умения се искат за да могат всички тея неприятни моменти по пътищатата да се избегнат.

търтей
03-12-2008, 11:13
напоследак
неприатни

уха :)

detelazurno
03-12-2008, 11:49
Е хайде сега. На есеки се случва да сбърка. Не съм превключил достатачно бързо от писане на латиница към писане на кирлица.

wasp
03-12-2008, 12:08
Аз нещо не мога да разбера. Значи за т.нар. война на пътищата е виновна корупция, манталитет, нямало събираемост на глобите и т.н. Всички мрънкаме и се съгласяваме. В следващия момент се пуска друга тема и почваме да се чудим как точно да прецакаме системата, та да не си платим глобите. И пак се почва едно умуване, мрънкане, то не са обжалвания, то не са адвокати, то не са закони.

Кво праим :)

Да прецакаме системата? Аз не живея на адреса ми по лична карта от година и нещо ... как така 100 лв за неявяване, при положение, че 100% няма да получа писмото ... тея да не са мръднали?!? направо ще ги осъдя!

DerMeister
03-12-2008, 12:09
Да прецакаме системата? Аз не живея на адреса ми по лична карта от година и нещо ... как така 100 лв за неявяване, при положение, че 100% няма да получа писмото ... тея да не са мръднали?!? направо ще ги осъдя!
Не си ли длъжен да си смениш адреса в такъв случай? :lupe:

50 cent
03-12-2008, 12:17
Напротив отнася се!
Най-малкото защото камерата не заснема само автомобила но и теб вътре - ами ако си с любовница, готов си за рекет. :lupe: :kissy::big_money::dunno::cry:

Няма лошо да има камери, но нека има табели (дори да има фалшиви камери с табели) - така ще се кара културно!
Но скрити камери и скатани рекетиращи куки - НЕ!
Това не намалява нарушенията, а увеличава корупцията.
Крайно време е да проумеем, че война по пътищата няма... има умишлен тормоз на стадото от овластените и масова промивка на мозъци!

Знаци има, но са трудно забележими. Има например на бул. Цариградско шосе преди орлов мост, на жълтите павета и къде ли още не.

SamuraiJack
03-12-2008, 13:27
Аз не мога да разбера за какво се палим. На селския тарикат каквото и да му обясняваш, той ще ти докара от 10 кладенци вода, че видиш ли, има оправдание. Ма той отивал отпред, щото другите се бавели, ма той на никой не пречел, като се предрежда, ма той нямало да чака другите, щото държавата не му е създала условия да кара в пиков час без задръствания...

И какво се оказва, снимали го нашия, че нарушава, и той почва да се пеняви, да пита по форуми, почват да се цитират закони, адвокати се намесват и други такива. Авто форумите са пълни с такива. Същия тоя като му строшат огледалото, щото е спрял на тротоара и майката с детето минават по пътя в дъжда и биват окъпани от глава до пети от друг такъв безсмъртен(както ми се оплака жена ми оня ден, само дето аз не съм по трошенето), той почва да се заканва как на никой не пречел, щял да пребие и така нататък.

По-нагоре се каза, че трябва да почнем от себе си. Тоест ако не почнем чинно да си чакаме на опашката, а не да нарушаваме, оправдавайки се с другите, положението ще си остане такова. Само че това никога няма да стане, така че спокойствие му е майката :)

Все пак се забелязва от известно време повече толерантност по улиците, поне според мен. Преди 4-5 години не беше така.

Stefo
03-12-2008, 15:32
Да прецакаме системата? Аз не живея на адреса ми по лична карта от година и нещо ... как така 100 лв за неявяване, при положение, че 100% няма да получа писмото ... тея да не са мръднали?!? направо ще ги осъдя!
Хехе, осъди ги тогава. Според законодателя официалната кореспонденция с теб е на постоянния ти адрес (т.е. адреса ти по лична карта), това че не си си го сменил си е твой проблем, оплачи се на арменския поп че не са назначили екстрасенси да разпределят честитките там където си в момента.

nikolaaaay
03-12-2008, 18:38
Тая тема отиде в съвсем различна посока.
Аз днес ходих до КАТ и ми кзаха следното:
-на снимките по принцип не се вижда кой кара и може да кажеш, че е дядо ти. Ако е така, значи и за "мобифон" не може да те търсят.
-нарушенията често са дребни - настъпване на стоп-линия, където глобата е 20-30 кинта, без отнемане на точки. Или неправилно престрояване и разни глупости.
И най-важното...
-снимките се пазят 1 година и след това ако не те глобят - чао.
Ако имаш работа в КАТ, през това време обаче, си плащаш и 100те лева допълнителна глоба и пак минаваш през видео-стаята.
Ако някой има друго инфо по темата да казва, иначе тва дали работи системата или не, тва е безкраен спор.

Pinky
03-12-2008, 20:09
Хехе, осъди ги тогава. Според законодателя официалната кореспонденция с теб е на постоянния ти адрес (т.е. адреса ти по лична карта), това че не си си го сменил си е твой проблем, оплачи се на арменския поп че не са назначили екстрасенси да разпределят честитките там където си в момента.

Айде регистрирай се за постоянно в Студентски град, да кажем.

mirchozo
04-12-2008, 00:35
Аз съм твърдо за правата ни,където има камери да слагат табели,а колите с камери да са облепени със стикери.Така като те снимат мърдане няма и като видиш табела щеш нещеш намаляш и се стараеш по правилата.Дори първото нарушение глобата трябва да е символична ,нещо като "внимавай вече има камери" ,като казвам първо нарушение имам предвид настъпване на лентата,пристрояване без предпостваки за ПТП и т.н.Но това е БГ все пак,тук държавата се старае всякак да те смачка,да измъкне колкото може от твоя джоб ,то не са данъци,такси,глоби и какво ли още не.Докато държавата така и ние така ще се опитваме "по тънката лайсна",дори да сме виновни.

50 cent
04-12-2008, 08:25
Аз съм твърдо за правата ни,където има камери да слагат табели,а колите с камери да са облепени със стикери.Така като те снимат мърдане няма и като видиш табела щеш нещеш намаляш и се стараеш по правилата.Дори първото нарушение глобата трябва да е символична ,нещо като "внимавай вече има камери" ,като казвам първо нарушение имам предвид настъпване на лентата,пристрояване без предпостваки за ПТП и т.н.Но това е БГ все пак,тук държавата се старае всякак да те смачка,да измъкне колкото може от твоя джоб ,то не са данъци,такси,глоби и какво ли още не.Докато държавата така и ние така ще се опитваме "по тънката лайсна",дори да сме виновни.
Знаци има - проблема е, че не всеки ги гледа. Ще говорим за права ли? А къде отива правото на този който кара нормално и постоянно го пререждат и засичат разни кретени. Да са означение мобилните камери? Защо? За да може същите тези които засичат, пререждат и рискуват живота на останалите участници в движението да са предупредени и да намалят като ги видят? А ако не ги виждат да си карат както си зная?
Идеята е да се кара нормално съобразено с останалите участници в движението и закона за движение по пътищата не само когато ви снимат.

wwweb
04-12-2008, 10:37
Правим това.....което с нас правят управляващите!!!!Те управляващите носят същите тикви и манталитет като нас.
Българина просто си е такъв - смесица от Хитър Петър и Бай Ганьо.

Не ми казвай, че ако станеш управляващ, няма да се нагмуцаш подобаващо и няма да се възползваш от бонуса, който пристига с длъжността, защото няма да ти повярвам.

morfius
05-12-2008, 11:28
Знаци има - проблема е, че не всеки ги гледа. Ще говорим за права ли? А къде отива правото на този който кара нормално и постоянно го пререждат и засичат разни кретени. Да са означение мобилните камери? Защо? За да може същите тези които засичат, пререждат и рискуват живота на останалите участници в движението да са предупредени и да намалят като ги видят? А ако не ги виждат да си карат както си зная?
Идеята е да се кара нормално съобразено с останалите участници в движението и закона за движение по пътищата не само когато ви снимат.

Опазването правата на едни не става с погазване правата на други.
А камерите и изобщо ЗДП не трябва да залагат първенство на санкцията, а на превенцията - нещо което у нас липсва или е замажи очички!

Furious 155
05-12-2008, 11:36
Опазването правата на едни не става с погазване правата на други.
А камерите и изобщо ЗДП не трябва да залагат първенство на санкцията, а на превенцията - нещо което у нас липсва или е замажи очички!

това е така, но всяка институция толкова е свикнала да събира пари от какво ли не, че ако това престане, ще се видят в чудо... отделно че никоя политическа сила или личност някога се е борила за подобни подобрения...:rip: