PDA

View Full Version : Мотoрче за празен ход ?



junior
27-11-2008, 19:52
Moжете ли да ми кажите от каде в Пловдив мога да си намеря моторче за празен ход и на кви пари.Колата е Фиат Темпра 2.0 16в 1992 г.Благодаря ви предварително!

LEVSKI
28-11-2008, 00:08
Moжете ли да ми кажите от каде в Пловдив мога да си намеря моторче за празен ход и на кви пари.Колата е Фиат Темпра 2.0 16в 1992 г.Благодаря ви предварително!

Колега този мотор същия ли е като на Купе? Имам едно такова моторче с леко наранен кабел, но се възтановява елементарно без никакви проблеми. Проучи дали става от Купе и го имаш по куриер срещу една бира ако се видим някой ден. :-P

junior
28-11-2008, 10:06
Незнам колега дали е същия от купе,ама мисля,4е не е защото Темпрата е 115кс,а маи купето 2.0 16в е 150кс и май са различни.Аз бях чувал, че ставало от Ланчиа.Иначе много ти благодаря колега че се отзова,но все пак ще проуча и ще ти пиша.Па и да не стане дано се видим някой ден за по бира.

LEVSKI
28-11-2008, 10:32
Всъщност леко съм се объркал. С наранен кабел имам датчика на коляновия вал, а иначе имам два стъкпови мотора, които си работят след периодично почистване. Аз последния път използвах от моя само кожуха, а вътре самия стъпков мотор беше от някаква друга кола и на прима виста изглеждаше доста по малък. А на сегашното моторче с какви симптоми е, със сигурност ли смяната му е наложителна?
А иначе двигаетеля на Купе е 139 коня, а 115 коня има Типо но с 8 клапана, ти сигурен ли си че Темпрата е 16В?

junior
28-11-2008, 10:52
Всъщност колата не е моя а на вуйчо ми и тои ми каза,че е 16в 115кс. незнам.И аз си миля ,че е 8в.А на моторчето смяната му е наложителна щото колта се държи постоянно 1300 оборота и не падат по долу.

LEVSKI
28-11-2008, 11:23
Колега ако търсиш нов мога да ти препоръчам това:
http://axm-auto.com/index2.php?brand=5&model=7&modif=280&cat=351&subcat=354&prod=3024&numenkl=1&show=1
Доставката е с куриер, и струва 5-6лв. Отделно върху тази цена мога да ти издействам 10% отстъпка, каквато получават по всички форуми. А иначе мотора е същия като на Типо и е 8 клапана 113 коня. Другия вариант е по моргите но само със стария стъпков мотор. А и там гаранция никаква, аз такива съм ги сменял прес 3 месеца.

junior
28-11-2008, 16:47
Oтново ти благодаря за помоща колега, ново и аз намерих за горе долу същите пари.В Александър ауто ми обещаха да потърсят втора употреба и чакам да ми се обадят,но ако не намеря втора ръка твоята оферта е добра и ще ти пиша да направим нещо по въпроса.

LEVSKI
03-12-2008, 22:08
Колега какво стана, намери ли моторче? Ако просто няма, и това е причина да купуваш ново от магазин сами кажи. Тук в София все ще се намери, пък ще ти го пратя с доставка. Единствения проблем, е че ако и това се окаже проблемно от многото препращания цената му ще се промени сериозно.

junior
04-12-2008, 13:03
Още немога да намеря втора ръка колега, а и от Александър ауто не са се обаждали, нали ми казаха,че ще потърсят жтора употреба.А за нов си намерих на цена 300лв.Tи за втора употреба ли ми казваш, че ще се намери в София.

junior
04-12-2008, 13:09
Благодаряти отново за отзивчивостта колега.

LEVSKI
04-12-2008, 13:58
Tи за втора употреба ли ми казваш, че ще се намери в София.
При всички положения ще се намери втора употреба, след малко ще се раззвъня по познати, и се надявам до довечера да има резултат.

Благодаряти отново за отзивчивостта колега.
То това е една от хубавите страни на форумите, че не е нужно с някого да си приятел от детинство за да ти свърши услуга. 8-)

junior
04-12-2008, 15:18
Колега вече за пореден път ти благодаря, много-малко хора останаха катотеб.Kоито се притичват на помощ на непознати.Ако намериш нещто ми драсни и ми кажи номер или скаип да те потърся и да се разберем после за прщането и за плащането.И като идваш някога до Пловдив да се обадиш да пием по някоя друга бира.

LEVSKI
04-12-2008, 15:42
Един приятел е почти сигурен че го има, но довечера ще провери в тях. Лично на мен ми е дал много части, които сам си докарва от Италия. За цена каза някъде 50-60лв. Довечера ще ти дам точна информация.

junior
04-12-2008, 16:10
Добре колега ще чакам да пишеш, а и цената е добра.

LEVSKI
05-12-2008, 23:58
Колега утре ще ти кажа какво става с моторчето, че си имах малко главоболия, леко ме удари един румънски тир на околовръстното, и колкото и странно да звучи, при него щетите са повече от колкото при Купе-то.

Alfani
07-12-2008, 10:25
Колега утре ще ти кажа какво става с моторчето, че си имах малко главоболия, леко ме удари един румънски тир на околовръстното, и колкото и странно да звучи, при него щетите са повече от колкото при Купе-то.

Колега,
Дано не са сериозни щетите, че като твоето запазено купе не се виждат много често из София.

junior
09-12-2008, 13:44
Колега това което ти се е случило е много неприятно.Дано нама големи щети по колатата ти и да се оправи бързо.Ако имаш нужда от нещо пиши ще помагаме.

junior
10-12-2008, 11:07
Здрасти колега оправи ли щетите по колата.Наистина много неприятна случка.A твоя приятел имали моторче или покрай неприятния инцидентне си имал възможност да го питаш.

LEVSKI
10-12-2008, 14:08
Моя приятел е убеден че има моторче, но не знае къде го е сложил. Всеки ден ми обещава че вечерта ще го потърси и намери. Иначе това не е от най масовите двигатели и в действителност частите са трудни за намиране. Аз попитах на няколко други места но всички вдигат рамене. Днес пак ще го натисна да потърси.

А иначе при мен положението не е много зле, но още не съм минал каското тъй като нямам документи. :cussing:
След това няколко стотака и малко търпение и синята симфония отново става уличен боец. :spiteful:

junior
10-12-2008, 16:32
Радвам се, че си се разминал с малко и дано синия боец да се завърне по-скоро на улицта.Пъ мотроче ако излезне пиши.Аз вече обиколих почти всички морги в Пловдив и нищо.Но се надявам, че все ще се намери.

BO
11-12-2008, 00:01
Става от доста автомобили
От 155 - "кучка"
От Крома 2.0ие
Темпра 1.8
Типо 1.8, 2.0, 2.0 16в
Дедри
Делти-1,2
Общо взето има голям избор

LEVSKI
11-12-2008, 11:13
Колега я вярно ако можеш го снимаи това моторче. И дори измери тук там по нещо. Ако найстина става от 2.0 16В веднага имаш моето. Аз смених три, докато се сетя да си почистя дроселовата клапа. :-?

junior
11-12-2008, 16:06
Ето снимки на моторчето колега.Само да поясня, че това не е оригиналното,защото колата си е купена с такова. Това мисля,че е от 1.4 и 1.6 щот на тезидвете били еднакви.Вчера един от една автоморга ми показа същото и каза,че е било от 1.6.Та мисля, че твоето може и да стане както каза колегата по горе.
Ето и снимките.http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=6277&stc=1&d=1229004259http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=6278&stc=1&d=1229004259http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=6276&stc=1&d=1229004259

junior
11-12-2008, 16:10
Eто и още:
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=6280&stc=1&d=1229004510http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=6279&stc=1&d=1229004510

BO
11-12-2008, 23:33
Значи като за начало този тип двигател, не е 16клапана.
На темпра не се монтира през 92-ра година 2.0 16в двигател.
Този двигател е 2.0 8 клапана 113кс - 159А6.046
Този модел двигател се управлява от клапан за празен ход чрез честота.
Този клапан, който си снимал се управлява от 12в и представлява би-метална пластина, която затваря двете тръбичката и не може да мине въздух през тях.
Съответно този клапан не е за въпросната Темпра за, която говориш.
Твоя клапан представлява почти същото нещо като големина, с тази разлика, че двете тръбички за маркучите са да ги кажем на 90 градуса една спрямо друга, не е така, все едно една цяла тръба.

junior
12-12-2008, 20:05
Вече разбрах колега, че темпрата е 8в., а както по-горе казах,че това моторче не е оригиналното от нея.Просто колата е купена с това кадето съм снимал, което както каза е за 12в.И затова незнам как изглежда това което трябва да е за тази кола.А от 16в ще стане ли?

LEVSKI
12-12-2008, 20:34
Да се надяваме че ще стане от 16В, както колегата по горе е написал. Утре е Събота и се надявам да бъда малко по свободен. Ако искаш, дай някакви координати на ЛС да се разберем. Мога утре да ти пусна едно моторче по някой автобус за Пловдив. Ще си платиш само на шофьора 2-3лв, или колкото каже. Пък ако стане моторчето ще имаш да черпиш някой ден.

junior
13-12-2008, 15:19
Колега нещо немога да ти пратя лични, затова ще ти ги напиша тук тел. 0893382401 и скайп miro_ovardov.Ако можеш ми прати и твоя тел. или скайп да се разберем кога да го пратиш.

LEVSKI
13-12-2008, 19:45
Аз чак сега влизам, че днес кръстосвах София като магаре с люта чушка в задника... :tongue2: Записах си твоя телефон и на ЛС ти пратих моя. Моторчето ми е в багажника, така че утре 30 свободни минути ще са ми достатъчни за да то пусна по някой автобус. Но ще се чуем преди обяд да се разберем.

LEVSKI
14-12-2008, 18:59
Колега кажи какво стана. Получи ли моторчето? Пиши дали всичко е наред, та ако се наложи да ти пращам другото.

junior
14-12-2008, 19:37
Благодаря ти много колега! Получих моторчето, но още не сме го пробвали утре ще го сложа и ще ти кажа кво е станало.Но според мен ще стане, защото както каза другия колега по горе двата извода на маркучите са разположени под ъгъл 90 градуса и на тва което ти ми прати са точно така.Та утре като го пробвам ще ти кажа дали е станало.

LEVSKI
14-12-2008, 19:50
Значи пътуването му е минало наред. :roll: Само да не забравиш първо да го почистиш с ВД40 или нещо подобно, че последно не държеше обороти като хората, и не съм се сетил да го почистя след като го свалих.

junior
14-12-2008, 21:56
Да колега.Утре преди да го сложим ще го почистим първо и дано заработи та наи сетне синята темпра да излезне от бокса,че събра прах.А в цялата тая работа покряй бързината забравих да те попитам ти оправили си синята бегачка от удара с тира.Благодаря ти отново и искам да ти кажа,че има малко хора като теб ,които се втурват така да помагат нa непознати отделяики си от времето, което в днешно време все нестига.

LEVSKI
16-12-2008, 00:04
В крайна сметка колата си е ударена, не е толкова страшно, но пък е адски грозно. Нямам време просто, най вероятно чак след нова година ще правя Купе-то. Единствено изчаквам да я закарам на каско. А в момента нямам никакви документи, както мой, така и за колата. Един скапан бакшиш ми открадна, освен парите и трите телефона всички документи. От цялата "операция" съм над 4к вътре, но така става с "пичовете". А иначе кажи дали моторчето работи, и дали имам право на една безплатна бира в Пловдив.

junior
16-12-2008, 17:23
Здрасти колега монтирахме моторчето дупките кадето се захваща стават, ама се появо проблем в размера на тръбичките. На твоето са по големи и маркучите немогат да се вкарат и затова утре ще търсим по- големи маркучи или ще помъчим да ги приспособим някак за да можем да го пробваме.И тогажа ще ти кажа дали работи добре с него, а бирата си я имаш само ела да си я испиеш.А по въпроса с постъпката на гадния бакшиш това наистина е много подло.Аман от крадци и измамници в нашата държава и дано всичко покрай теб да се оправи безпроблемно.

LEVSKI
21-12-2008, 11:17
Колега успяхте ли да монтирате моторчето? Казвай ако не е читаво да ти пращам другото което имам.

junior
21-12-2008, 20:37
Kолега приспособихме моторчето ама не работи както трябва. Първо като го почистихме и словихме оборотите от 1200 паднахана 600 и после започнаха да се дигат постепено и стигнаха чак до 1400.Незнам какво му е.

LEVSKI
22-12-2008, 09:13
А дроселовата клапа почистихте ли я? Не изключвам вариант да не е читаво моторчето, но определено тези симптоми ги нямаше при мен. Преди да го сваля, единствено трудно изравняваше оборотите при рязко натоварване от климатика или нещо подобно.

junior
22-12-2008, 19:20
Колега днес го оправихме. Бяхме разменили местата на двата маркуча, които влизат в него.Сега ги поставихме на правилните им места и моторчето заработи безупречно.При студена кола държеше около 1300 оборота и след като загря ги свали на 800 и си държи 800 като е загряла.Така вече колата се оправи и въви добре благодарение на твоята помощ.Затова колега ти дължа едно голямо благодаря и една каса бира.

LEVSKI
23-12-2008, 21:06
Радвам се че най после сагата с това моторче приключи. Когато имам път към Пловдив ще звънна за по биричка. :)