PDA

View Full Version : Антифриз - отлагания...



Hristo_156
25-11-2005, 22:53
Карам с антифриз Парафлу. Смениха ми го миналата година.
По стените на комп.казанче имаше полепнали гадни отлагания /нещо като котлен камък/ в синкаво-зелено-сиво. През лятото не издържах, свалих казанчето, вкарах едър промит пясък вътре заедно с вода и след яко клатене се изми перфектно. Стана като ново. Оттогава изминах 5 000 км. и по казанчето имам пак доста отлагания. Антифризът не е много бистър и е зелен.

Нормално ли е това или има проблем?

П.С. Ако някой реши да мие казанчето като мен с пясък, да го предупредя, след тази промивка трябва зверско плакнене, за да не остане дори песъчинка, иначе сигурно е опасно за системата.

Dexer
26-11-2005, 20:36
Карам с антифриз Парафлу. Смениха ми го миналата година.
По стените на комп.казанче имаше полепнали гадни отлагания /нещо като котлен камък/ в синкаво-зелено-сиво. През лятото не издържах, свалих казанчето, вкарах едър промит пясък вътре заедно с вода и след яко клатене се изми перфектно. Стана като ново. Оттогава изминах 5 000 км. и по казанчето имам пак доста отлагания. Антифризът не е много бистър и е зелен.

Нормално ли е това или има проблем?

П.С. Ако някой реши да мие казанчето като мен с пясък, да го предупредя, след тази промивка трябва зверско плакнене, за да не остане дори песъчинка, иначе сигурно е опасно за системата.

Виждал съм нови антифризи да се отлагат, не мисля, че е страшно, щом цвета е като на антифриза, отлагането ако е червеникаво кафяво, тогава си за промивка, а с пясък да миеш си е опасно, помпата ще замине от него ако попадне в системата.

Hristo_156
26-11-2005, 21:57
Виждал съм нови антифризи да се отлагат, не мисля, че е страшно, щом цвета е като на антифриза, отлагането ако е червеникаво кафяво, тогава си за промивка, а с пясък да миеш си е опасно, помпата ще замине от него ако попадне в системата.

Благодаря ти Dexer! За помпата го имах предвид, затова съм промивал казанчето с маркуч 15 минути, докато се уверя, че е напълно чисто.

нидобърски
29-11-2005, 17:08
П.С. Ако някой реши да мие казанчето като мен с пясък, да го предупредя, след тази промивка трябва зверско плакнене, за да не остане дори песъчинка, иначе сигурно е опасно за системата.

Целата система се мие отлично с ЦВИКА :Tease: . По-добро нема.

156 m-jet
01-12-2005, 16:43
Наи вероятно имаш нова гарнитура на главата
Колата е била прегрявана

Това ти го каЗвам от опит. Недопостимо е каквито и да е отлаганиа да има по каЗанчето, ако сте и на 15 години да е :!:

Hristo_156
07-12-2005, 00:20
Наи вероятно имаш нова гарнитура ... :!:

Добре де ама къде е връзката тука? Антифризът ми е бистър, а е вече на 15 хиляди, маслото също. Значи не ги меша двете. Няма никъде течове. Между другото след твоя пост я огледах доста прецизно - за мен главата е пипана за последно в завода в Италия, когато е сглобявана. Ама щом казваш, може да си прав. Благодаря все пак за мнението!

lazy
07-12-2005, 10:42
При проблеми с гарнитура, отлаганията от маслото са сиво-черни . При теб явно е нещо друго :roll:

156 m-jet
07-12-2005, 14:16
[quote="156 m-jet":2jhukt1k]Наи вероятно имаш нова гарнитура ... :!:

Добре де ама къде е връзката тука? Антифризът ми е бистър, а е вече на 15 хиляди, маслото също. Значи не ги меша двете. Няма никъде течове. Между другото след твоя пост я огледах доста прецизно - за мен главата е пипана за последно в завода в Италия, когато е сглобявана. Ама щом казваш, може да си прав. Благодаря все пак за мнението![/quote:2jhukt1k]

Ами едва ли може да се раЗбере от гледане дали преди 2 или 3 години е сменяна гарнитурата, особено ако е направено както трябва :!:

Но За отлаганиата продалжавам да тварда, це се получават от дефектна гарнитура на главата. Просто няма как иначе там да има каквито и да е отлаганиа :!:

Hristo_156
08-12-2005, 21:59
При проблеми с гарнитура, отлаганията от маслото са сиво-черни . При теб явно е нещо друго :roll:
Да. При мен е между бяло и светло-синьо. Нещо подобно на талк. Много е тънко като слой. Антифризът е иначе абсолютно чист. Няма никакви следи от масло. Обикновено маслото като по-леко от водата изплува отгоре.

toni esprit
06-04-2006, 21:47
я направи еднапромивка на мотора имам нещо превид