PDA

View Full Version : Fiat Fiorino избран за „Ван на годината 2009”



ЗМЕЯ!
16-12-2008, 23:10
Британското списание What Van? присъди наградата Van of the Year 2009 (Ван на годината 2009), на най-новата версия на Fiat Fiorino.

Автомобилът се появи на пазара през май миналата година и се произвежда в Турция, в завода на Tofas в Бурса.

Fiat Fiorino избран за „Ван на годината 2009”

Този модел е обща разработка между Fiat и френската група PSA. Предназначението му е главно за града, където може доста бързо и ефективно да разнася различни товари.

Автомобилът вече е доста популярен сред хората от малкия бизнес. Наградата на списание What Van? е поредната за Fiorino, след като наскоро беше определен и за „Международен ван на годината 2009” (International Van of the Year 2009), а получи също и наградата Fleet World Honors Best New Van.

Лекотоварния ван на Fiat се предлага с широк набор от двигатели, като сред най-популярните са бензиновия 1.4 с мощност 73 к.с. и турбодизеловия 1.3 MultiJet с мощност 75 к.с

Automedia.bg

LEVSKI
16-12-2008, 23:20
Поредното признание към апенините. Вече се среща и по нашите пътища. Наистина е красив, което е типично за всяка италианска кола.

ЗМЕЯ!
17-12-2008, 00:19
Поредното признание към апенините. Вече се среща и по нашите пътища. Наистина е красив, което е типично за всяка италианска кола.

Ми не само красив, ами и супер практичен, икономичен и суперскииии...
Защо не избраха Пежо Бипър или Ситроен Немо за ван на годината а..? ;)

Апък FIAT KUBE, ше е нещо извънземно :)
Щом се появи в БГ веднага разкарвам Партнера :tooth:

Gh0stRider
17-12-2008, 01:48
Пежо Бипър или Ситроен Немо за ван на годината а..? ;)



че то те са си чист Фиат Фиорино... 1 към 1

ЗМЕЯ!
17-12-2008, 02:31
че то те са си чист Фиат Фиорино... 1 към 1

Еми да бе бате, ма исках да кажа, че Фиориното стана ван на годината, а не другите 2 марки...

Иначе да ти кажа неможе да се каже че Fиориното е Немо или пък, че Бипъра е Фиорино поради простата причина, че става дума за обща разработка на Фиат и PSA ;)

wwweb
17-12-2008, 13:30
Апък FIAT KUBE, ше е нещо извънземно :)Fiat Kube?!?

Gh0stRider
17-12-2008, 14:33
Еми да бе бате, ма исках да кажа, че Фиориното стана ван на годината, а не другите 2 марки...

Иначе да ти кажа неможе да се каже че Fиориното е Немо или пък, че Бипъра е Фиорино поради простата причина, че става дума за обща разработка на Фиат и PSA ;)

:thumbup:

code
17-12-2008, 15:06
ФиГуриното е яко едно време имах от първите 83г. производство. Тая кола съм я бутал из цял Бургас, зиме и лете, по нагорнища и надолнища. Нямаше нищо НЕпобългарено в нея и оттам цялата беда :drunk: Гладни години . . И големи емоции . .

LeoVin4i
17-12-2008, 22:26
Един приятел имаше навремето фиорино от дъртите. И него що бутане сме го бутали барем запали. А по едно време го беше боядисал сив металик :lol: ееееех спомени. Едни "майстори" обаче му видяха сметката...

code
17-12-2008, 22:42
Моето Фиорино беше с бензинов мотор на газ (още тогава е била ясна концепцията) :Lkingsmiley: 903 кубика мотор - същия като на Застава Юго:BIGsmile: Абсолютен бяс - 40к.с. на газ със 700кг товар :tooth: Вместо тампон на двг-ля имаше парче от автомобилна гума, сгънато на 2 и прободено с болта. На затворена врата минава кола до мен през локва и ми плисва една кофа вода в купето - незначителни фуги. Абе емоция голяма с тая кочина, нищо Фиатско не беше останало от нея, ама изкарваше парички пущината . .

ЗМЕЯ!
17-12-2008, 23:57
На затворена врата минава кола до мен през локва и ми плисва една кофа вода в купето - незначителни фуги

Мухахаххахахахахаххааххаххахахахахх ееее голем си да знаеш баткааа :rotfl: