PDA

View Full Version : Военна концепция на Fiat



търтей
02-12-2005, 17:06
Fiat изненада посетителите на автомобилното изложение в Болоня с прототип на уникален всъдеход. Автомобилът Oltre представлява визията на компанията за военна машина.
Fiat Oltre е изграден върху платформата на Iveco LMV (Light Multirole Vehicle). Този военен автомобил се използва от английската и италианската армия.

Oltre има внушителни размери. Дължината му е 4870 мм, ширината 2050 мм, а височината 2200 мм. С тези пропорции единственият аналог на Oltre е Hummer H1. Автомобилът има и подобен ръбат дизайн с груби форми. Каросерията пък е тип пикап с голяма кабина и открито товарно пространство.

Fiat Oltre използва за задвижване 3,0-литров, 4-цилиндров турбодизелов двигател на Iveco с мощност 185 конски сили при 3700 об/мин и максимален въртящ момент 456 Нм при 1800 об/мин. Тежащият 7 тона автомобил може да развива максимална скорост до 130 км/ч. Благодарение на клиренса си от 50 см и независимото окачване, автомобилът може да се движи при страничен наклон до 40 градуса, да преодолява препятствия, високи до 85 см, и да изкачва наклони до 80 градуса! Fiat Oltre може да носи полезен товар до 3 тона и да превозва четирима или петима пътници в зависимост от изпълнението. Той е с перманентно задвижване на четирите колела, като има три блокируеми диференциала, а електронна система сама избира между различните 4х4 режими.

снимка (http://turtey.alfaromeo-bg.com/pics/cars/oltre1.jpg)
снимка (http://turtey.alfaromeo-bg.com/pics/cars/oltre2.jpg)
снимка (http://turtey.alfaromeo-bg.com/pics/cars/oltre3.jpg)



===================

явно и военните си падат по сини габарити :metal:

Crusader
14-12-2005, 22:29
Сменям веднага Уаз-ката с това. Накой да е навит на бартер? :lol: :lol: :lol:

WhitePower
15-12-2005, 10:33
бе мама му стара еии с шпакла да го бях правил пак немаше да оставя толкора ръбове

MONI
15-12-2005, 11:00
Малко прилича на един култув джип......Ламборджини

Andrey
21-12-2005, 19:51
"С тези пропорции единственият аналог на Oltre е Hummer H1"
как може да го сравнят с най-грозния и смешен джип на света..:(
а и не е единствен аналог...Toyota Megacruiser къде го забравят? :)

Bobo
21-12-2005, 22:54
Малко прилича на един култув джип......Ламборджини

Бате всичките съвременни разработки са на базата на този култов джип :wink: от него им дойде идеята да създават всъдеходи :twisted: А ламборджини го беха измислили по-поръчка на некъв арабски изрод дето не си знае кинтите :shock: :wink:

Mury
22-12-2005, 20:46
Малко прилича на един култув джип......Ламборджини

Бате всичките съвременни разработки са на базата на този култов джип :wink: от него им дойде идеята да създават всъдеходи :twisted: А ламборджини го беха измислили по-поръчка на некъв арабски изрод дето не си знае кинтите :shock: :wink:Аз съм се возил в такова Ламборгини и мисля че не е нищо особено но има някои интересни неща например /не се смейте /но задните стопове са абсолютно като на Лада 5/7-ца :evil: :evil: .Акумулатора е голям колкото на скутерче :shock: :shock: :shock: а под капака е доста интересно има цели 12 карбуратора а м отора е от Коунтач :crazy: :clapping: :crazy:

Bobo
22-12-2005, 23:34
Малко прилича на един култув джип......Ламборджини

Бате всичките съвременни разработки са на базата на този култов джип :wink: от него им дойде идеята да създават всъдеходи :twisted: А ламборджини го беха измислили по-поръчка на некъв арабски изрод дето не си знае кинтите :shock: :wink:Аз съм се возил в такова Ламборгини и мисля че не е нищо особено но има някои интересни неща например /не се смейте /но задните стопове са абсолютно като на Лада 5/7-ца :evil: :evil: .Акумулатора е голям колкото на скутерче :shock: :shock: :shock: а под капака е доста интересно има цели 12 карбуратора а м отора е от Коунтач :crazy: :clapping: :crazy:

Дотук добре сичко е верно само ме светни откаде го намери като има около 8 броя произведени :?:

П.С. Имаше слух че едното е в БГ освен да го потвърдиш :?:

75 2.0 turbo
23-12-2005, 00:41
да тук беше аз съм го виждал ли4но :idea: цвета му е бял и се продаваше у капитолия преди 3-4 години :wink:

Mury
23-12-2005, 11:00
Е аз точно в Капитолия съм го виждал и съм се возил от Капитолия до Авангард и обратно :wink: :wink: :wink:После седеше в една автокъща на България срещу Била по диагонал и беше птънало в прах.Аз доколкото знам колата е подарък на едно момче Венци май се казваше от някакъв арабин той я покарал 1-2 години но не издържал на поддръжката и я остави да се продава в Капитолия.Само знам че смяната на съединителя струва 10 000 долара :shock: :shock: :shock: и става само в Италия. :wink: :wink: :wink:

FIRE 8V
27-12-2005, 03:26
Преди време това Ламбо :shock: висеше пред офиса на една фирмичка :wink: наречена "Трон" :).