PDA

View Full Version : Кой/кои всеки път забравя да си плати?



INTEGRALE
29-12-2008, 10:59
Пичове, омръзна ни всеки път да оправяме сметката в Итали. Всички тръгват и оставят пари и накрая липсват поне 2-3 лева. Не е въпроса в парите, а в това, че накрая трябва да чакаме сметката, да смятаме и да се притесняваме дали ще стигнат парите. Πρеди остваха сума пари бакшиш, последните няколо пъти все не стигат парите. Явно кризата се отразява на някой. Случва се и човек да забрави, но взе да става практика.
Хора, плащайте си кафенцата за да не се излагаме по заведенията!!!

Stefo
29-12-2008, 14:11
Явно и сервитьорите ги е хванала кризата та ви добавят в сметката някои нещица :)

DerMeister
29-12-2008, 14:32
Това е навсякъде, спокойно. Дори мои добри приятели го правят. Не че забравят, ами ако имат сметка 9.46, оставят 9.50 в много добрите случаи, повечето пъти оставят 9, защото все някой друг щял да даде повече и да се върже сметката! Абе алооо! Нормалните хора и бакшиш искат да оставят. Българска работа...

BUH
29-12-2008, 18:09
INTEGRALE,братле аз също няколко пати оставях двоино поради недостик,ама нормано толкова народ все някои да се отплесне и да забрави

code
29-12-2008, 18:15
На едната от срещите в Бургас лятото единия колега събра на всички парите плати сметката (вкл. своята) и прибра рестото :tooth: хах и тва ако не е яко.

Nasko_77
29-12-2008, 18:47
На едната от срещите в Бургас лятото единия колега събра на всички парите плати сметката (вкл. своята) и прибра рестото :tooth: хах и тва ако не е яко.Басси резила...

Speeder
29-12-2008, 19:43
INTEGRALE,братле аз също няколко пати оставях двоино поради недостик,ама нормано толкова народ все някои да се отплесне и да забрави

Що пък да се отпесне и да забрави ?!
Не може ли да се отплесне и да остави повече ?
Юлиане, дано след тоя пост вече има бакшиши и за сервитьорката. :eat:

Tasho
29-12-2008, 22:57
Що пък да се отпесне и да забрави ?!
Не може ли да се отплесне и да остави повече ?
Юлиане, дано след тоя пост вече има бакшиши и за сервитьорката. :eat:

Ааааа аз винаги осатвям може да са като тоя път 24 стотинки ама бяха от сърце....:eat:

digitalundgrd
29-12-2008, 23:04
Винаги при големи компаний се случва тоя номер! На абсолютно всяко събиране за 8ми декември итн има такива изпълнения!!! Всеки се прави на чукнат...има вариант и да ни товарят самото заведение, затова най-добрият начин е да се цепи сметката на малки сметчици (примерно 4 маси събрани ----> 4 отделни сметки ).

INTEGRALE
30-12-2008, 00:59
Вярно е, че при големи компании се случват такива работи, но до скоро беше обратно. Оставаха много пари /случвало се е по 10 лв да остават/. Виках си хората точни мислят и за някоя стотинка бакшиш.
Като сме седнали 15-20 човека по 10-20 ст. пак 3-4 лв трябва да останат /както беше преди/, а то толкова недостиг. И като се има на предвид, че средно консумацията е около 2 лв и повечето колеги оставят стотинки отгоре, значи поне 3-4 човека се скатават.
Тъпо е да се стига до там да обсъждаме някакви дребни пари, но... Тези неща дразнят:angry:
ПС: Митак, дано да се пооправят нещата, защото е редно да остане някой лев за сервитьорката, при положение, че сме били 100 човека.

Balagan
30-12-2008, 02:47
Ами и аз се нервя на тия неща и затова винаги най малко 50 стинки оставям ся последния път в итали може 20 да са били но са повече аз не скатавам в такива ситуациии дет се вика циганска ралта :) :disgust:

Yanko
30-12-2008, 08:43
Наистина дано след този пост се оправят нещата, последния път ме нямаше на срещата но пак явно се е случил този номер. Както каза INTEGRALE преди е имало по 10 лв бакшиш, на Чудните мостове бяхме 20 души и имаше 15 лв бакшиш да не споменавам и за други места, но последните 1-2 месеца оставахме по 3-4 колеги и оправяхме сметките.

TaNo
30-12-2008, 10:15
Предлагам както колегата от Бургас каза един да събира парите от всички (обаче не да прибира рестото де) и да плаща накрая, така ще си има бакшиш и всичко, че аман вече

Bonev
30-12-2008, 10:37
Колко ми е познато това! Преди на нашите срещи винаги липсваха по 10-20 лв. Но това вече е история, паричките вече излизат винаги!!! Иначе е гадно всеки път ти да дооправщш сметката!!!

Tasho
30-12-2008, 14:44
Вярно е, че при големи компании се случват такива работи, но до скоро беше обратно. Оставаха много пари /случвало се е по 10 лв да остават/. Виках си хората точни мислят и за някоя стотинка бакшиш.
Като сме седнали 15-20 човека по 10-20 ст. пак 3-4 лв трябва да останат /както беше преди/, а то толкова недостиг. И като се има на предвид, че средно консумацията е около 2 лв и повечето колеги оставят стотинки отгоре, значи поне 3-4 човека се скатават.
Тъпо е да се стига до там да обсъждаме някакви дребни пари, но... Тези неща дразнят:angry:
ПС: Митак, дано да се пооправят нещата, защото е редно да остане някой лев за сервитьорката, при положение, че сме били 100 човека.

А що пък средно по два лева консумация...Тва е невъзможно...Кафе и кола са си кажи речи 3 и нещо./включвам бакшиша/.

hristugena
30-12-2008, 20:24
Резил....:wazuuup:

Speeder
30-12-2008, 22:48
Резил....:wazuuup:

Ти май си сам по празниците а? :haha:

BillyBoy`
31-12-2008, 11:52
не виждам защо това трябва да се прави на проблем на всеки се е случвало да забрави

digitalundgrd
31-12-2008, 12:51
Може би, защото в този случай е започнало да става практика..... :)

INTEGRALE
31-12-2008, 12:58
не виждам защо това трябва да се прави на проблем на всеки се е случвало да забрави
Да, така е на всеки може да се случи, но напоследък на доста хора явно взе да се случва.
Досега затова не сме го правили на въпрос, ама вече взе да писва.
Да го кажа по друг начин: Колеги НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ да си платите кафенцето другия път!!!

hristugena
31-12-2008, 13:08
Ти май си сам по празниците а? :haha:

Както винаги....сЪдба....:static:

BillyBoy`
31-12-2008, 18:44
абе винаги когато присъствам оставам до края и никога не съм съм забелязал липсата на пари а винаги остават във повече само последния път не останах до края защото трябваше да тръгваме със Николаи а пък и за първи път чувам че някои не си е платил просто които и да е е забравил пак казвам на всекиго се случва

kritika
31-12-2008, 19:35
здрабеите компанията стига ве4е пи6ете които не е давал ве4е е про4ел ставаме за резил пред другите градове