PDA

View Full Version : предни амортисьори 33 1.7 IE 1993 8v



pth7712
06-12-2005, 15:14
Здравейте.
Купих си два предни амортисьора SACHS.
Казаха ми, че тези са за моя модел, обаче старите дето имам имат отдолу една чашка, на която се държи пружината. А тези нямат.
Амортисьорите са с номер 60571630. Дали са за моята Алфа или не?
Маската на двигателя е 30737А.

Ако имате идеи, моля спделете с мен.

Mury
07-12-2005, 11:57
Колега ти си си купил само пълнители ама незнам дали на 33-ката могат да се сменят само те :unsure: :unsure:

Alfamaniak
07-12-2005, 12:09
Тези с чашката отдолу и пластмасовия лагер под нея са от стария модел. Новия модел са с три болта отгоре на тампона на макферсона. Да не са ти дали от старите :!: :!: :!:

pth7712
07-12-2005, 12:21
Съвсем се омотах значи.
По справка от софтуера дето е каталог за алфа и фиат, струвам - правя ми излиза, че това е верният отговор на първо попадение.
Номер на шасито написах и ми изкара модела с всички чарколъци по него с номенклатура.
Слизам долу при колата, гледам:
Тампон, такова дето се вкарва горната част на пружината, нек'ва тавичка, на която се подпира отдолу пружината. Гледам я аз тази тавичка.... ми тя все едно си е на амортисьора. Хич не виждам, как ще се разделят двете и тавичката ще се нахлузи на новият амортисьор.
Питах за амортисьор по магазините, дето си има такава "тавичка" (баси тъпото, ама това е буквалният превод на plate), и те ми говорят, че имали, но били за Имола. А тези за ИМОЛА пък не стават на мойта. Съвсем се ошашавих с тези амортисьори.

Alfamaniak
07-12-2005, 12:53
На новите амортисьори трябва да си сложиш старите чашки отдолу на пружината, а тампоните на амортисьорите отгоре са също няколко вида едните са с лагер другите без. Тези които са с лагер отгоре са по тънки! Кажи кое точно не става на твойте. :idea:

pth7712
07-12-2005, 13:20
ДА ДА ДА!
ЧАШКИ е думата. Не тавички:)

Идеята е, че чашките са си вградени в старите амортисьори и не могат да се извадят за да се сложат на новите.

А никъде не мога да намеря такива амортисьори с вградени чашки.
Апропос, това са оригиналните амортисьори, с които шефа си е купил колата 93-та година.

MitakSTZ
07-12-2005, 20:47
Имах същия проблем..... два вида са , единия с тънката шиика в тампона има вграден лагери е без чашка , лагера играе ролята на такава. Този с дебелата шийка има чашки и тампона е само гума.
сега имаш две алтенативи :
1.да си купиш тампони с чашки(без лагер ) за дебела шиика
2. да продадеш/върнеш тези закс и си вземеш нови с шийка 18 мм ако се не лъжа
аре успех

pth7712
08-12-2005, 12:42
Мда.
Да ви кажа сега какво стана.
Оказа се, че двата стари амортисьора са от различни модели на алфа. Единия от Жулиета, другия не знам от какво си.
Тези дето съм ги взел паснаха супер, само си купих чашки.