PDA

View Full Version : Alfa 155 vs BMW E36



juliqn
07-09-2004, 22:23
Predstoi mi da si kupq kola i se dvuomq mejdu dve koli - Alfa 155 i BMW 320 E36.4ul sym 4e ka4estvoto na Italqnskite koli ne e tolkova dobro v sravnenie s nemskite, no haresvam sportnite koli i sa mi kazvali 4e Italqnskite sa po byrzi

pooh
07-09-2004, 23:45
...

jorko
07-09-2004, 23:58
v tuning .bg niama li da q pusnesh ta tam da stane istinskata karanica ...Shtoto kato gledam tuka http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=11502 i :evil: :evil: :evil:

juliqn
08-09-2004, 00:29
Ami tochno tova e koeto pravq, chudq se mejdu dvete. A forumyt koito si pokazal e dobyr :)

KGB
08-09-2004, 00:49
Е щом питаш тук значи вече си се носичил към алфата и само чакаш някой да те донавие :D

При покупката на стара кола, обаче нещата са малко по-различни. Там е каквото от двете намериш в по-добро състояние и по-изгодно.

Но, иначе ако трябва да ги сравняваш двете, аз естествено бих ти препоръчал Алфата.

На външен вид алфата е по-красива от Е36тицата (мое мнение)....отвътре е малко по-различно...като интериор алфата е по-красива...но пък както колегите казват пластмасите са от малко по-ниско качество....въпреки, че аз лично не съм го забелязал.

Като вървене алфата е по-бърза и по-малко харчи. Като стоене на пътя...ами тук не е толкова лесно да определим победител. Със задното обаче имаш следния проблем, изпуснеш ли го от "правия" път си пътник...докато с предното определено има повече място за грешки. Ако имаш опит със задното и знаеш какво да правиш с него, определено то ще ти хареса повече на сухо. На мокро и сняг алфата е много по-лесна за каране, защото е с предно. БМВто в никакъв случей не е нестабилно на мокро или сняг, както много хора мислят....при едно условие, че го караш с хубави и нови гуми...Аз имах БМВ 325купе в Канада 3години така, че ми е познато много добре как се движи върху сняг и лед.

Като подръжка....ами смятай всичко по 2ве за БМВто....аз на моето съм чупил кардан и ми излезе към 2 000долара да го оправят....

Като чупене...ами всичко зависи от това как си гледаш колата, била тя БМВ или Алфа...ако я караш душмански, ще се чупи...ако я пазиш, ще си седи здрава...И двете марки са с определена спортна насоченост и си изискват свойте скъпи консумативи...така, че и Алфата и БМВто са си скъпо удоволствие.

Което и от двете да си вземеш няма да сгрешиш....само гледай да е читава....един малък съвет...ако се спреш на някое БМВ...гледай дали има странични мигачи отпред на калниците...ако има почти 100% е от Италия....и ако ти го пробутват за немско или най често швейцаско, Бягай наделече.

Ако имаш нужда от помощ при избор на Алфа, ще се опитаме да ти помогнем.

Успех и късмет с покупката.

V_G_Z
08-09-2004, 01:11
drugo vajno ne6to ... na cenata na da re4em standartno E36 93 godina 6te si vzeme6 155-ca s vsi4ki ekstri i zapazena... za edni i sy6ti pari alfata 6te prevyzhovda BMW...

PPP
08-09-2004, 02:24
Разликата в париет наистина е прекалено голяма м/у тези модели.
Ако парите не са ти проблем защо не вземш 156?

jorko май та е послушал http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=5166

JOVANI
08-09-2004, 10:33
E, i BMW-to si ima dosta dostoinsta :lol: ,az haresvam i dvete marki mnogo. Na Alfata sa po- skapi chastite i da si kajem chestno poveche se chupiat :cry: Abe, truden vapros, pone za men :roll:

alfamilano
08-09-2004, 11:43
Е не тук не съм съгласен за частите,на БМВ са два пъти по скъпи за чупливоста също не съм съгласен ако си съвестен шофер нема да имаш проблем с Алфата аналогично с БМВ! Всичко е въпрос на предпочитания но ако наистина си фен на спортни автомобили просто взимай Алфата и се кефи! Не забравяй че ИТАЛИАНЦИТЕ СА НОВАТОРИ И РОДОНАЧАЛНИЦИ ВЪВ ВСИЧКО ОТНОСНО ДВГ!

JOVANI
08-09-2004, 16:11
E,da, no kolkoto i da si savesten shofer, s tia dupki po Sofia :cry: Sega se nabutah za nekvi tapi nosachi blizo 700 leva :cry:

Dexer
08-09-2004, 19:35
Jovani, частите на 155 въобще не струват колкото на GTV :lol:
така че не плашете момчето със скъпи части.
от форума на бемеве по-могат да го стреснат

valjo
08-09-2004, 22:21
Jovani, частите на 155 въобще не струват колкото на GTV :lol:
така че не плашете момчето със скъпи части.
от форума на бемеве по-могат да го стреснат

ааамм, на теб колко ти струват предните пружини имаш ли идея:)

Alfa_fen
08-09-2004, 23:06
Няма какво да говоримв повече взимай АЛФАТА.Личо от мен добри думи за бмв няма да чуеш.Баща ми караше едно служебно бмв 520,и на 150 000 км ,харчеше повече масло от бензин.

iberian
09-09-2004, 01:44
Predstoi mi da si kupq kola i se dvuomq mejdu dve koli - Alfa 155 i BMW 320 E36.4ul sym 4e ka4estvoto na Italqnskite koli ne e tolkova dobro v sravnenie s nemskite, no haresvam sportnite koli i sa mi kazvali 4e Italqnskite sa po byrzi

Men me mu4i edno vupros4e.Otkude ima6 tezi snimki http://pg.photos.yahoo.com/ph/orlingenchev/detail?.dir=/e38c&.dnm=d2ee.jpg koito si pusnal v bmw-foruma i da ne bi prosto da tursi6 intriga. :evil: :evil: :evil:

A ina4e kato gledam v bmw-foruma ve4e sa po4nali da poslugvat,ama
karai da vurvi nema da se izlagame.Tam si e tehniqt forum i da si pi6at kvoto iskat. 8) 8) 8) 8)

Kostadin
09-09-2004, 10:48
като чета на bmw форума оставам с впечятление, че доста от тези хора са бая зле от гледна тояка на технически познания, а това което ме издразни най-много е ,че за тях по-бърза, по-комфортна или пък по-здрава кола от bmw няма, :evil:
а относно това bmw e36 или ALFA ROMEO 155 мога да кажа, че и двата автомобила са доста достоини съперници. за стандартните двулитрови мотори и при двата модела мога да кажа ,че алфата определено е по-бързата във всяко едно отношение, алфата е също и по-устоичивата независимо на сухо, мокро или на сняг, bmw също си има достоинствата така, че ти си решеваш приятелю но като се замисля за едни и съши пари(6500лв.) определено ще намериш страшно запазена 155-ца и доста раздрънкано е36 :wink: ........това е и успех в избора!

alfamilano
09-09-2004, 10:57
Аз също исках да кажа за маслото но мислех че пак ще кажете че хуля други марки!Алфата гори масло но БМВ след 150000 братко мили.......требва да се побратимяваш с Шел!

JOVANI
09-09-2004, 11:13
Abe ne e savsem taka :D BMW si harchi maslo poprincip, pone po 100 grana na 1000km., tova e s cel zapazvane na dvigatelia. Abre tozi maldej me vkara v ebasi dilemeta, koe e po- dobro:(((( Znam li!? Imam i Alfa i BMW318 is CUPE, i dvata avtomobila sa strahotni:))))

DiStefano
09-09-2004, 11:48
Аз, Декси, Пухи и Явката май сме повече наясно що за кола е 155. Но както каза Петко за БМВ и аз съм имал едно 320 не беше лошо обаче за поведение на шосето добри думи не намирам в момента ... бе много е вървежно обаче като седнах да карам мойта 155 първия път ... заклевам се имах чувството че колата напълно ми се подчинява и някак си бях спокоен при високите скорости ... усеща се едно така да се каже ... уравновесение ... или нещо такова

juliqn
09-09-2004, 12:01
Predstoi mi da si kupq kola i se dvuomq mejdu dve koli - Alfa 155 i BMW 320 E36.4ul sym 4e ka4estvoto na Italqnskite koli ne e tolkova dobro v sravnenie s nemskite, no haresvam sportnite koli i sa mi kazvali 4e Italqnskite sa po byrzi

Men me mu4i edno vupros4e.Otkude ima6 tezi snimki http://pg.photos.yahoo.com/ph/orlingenchev/detail?.dir=/e38c&.dnm=d2ee.jpg koito si pusnal v bmw-foruma i da ne bi prosto da tursi6 intriga. :evil: :evil: :evil:

A ina4e kato gledam v bmw-foruma ve4e sa po4nali da poslugvat,ama
karai da vurvi nema da se izlagame.Tam si e tehniqt forum i da si pi6at kvoto iskat. 8) 8) 8) 8)

Ami predi tova pregledah dosta ot temite v dvata foruma i taq snimka opredeleno mi napravi vpechatlenie :)

Hristo_156
09-09-2004, 15:03
Аз може би нямам пълното право да се намеся, защото съм отскоро Alfa-owner, но не се сдържах.
От това, което съм прочел напред-назад за БМВ и Алфа идвам до някои скромни заключения:
1.Както писа някой, материалите ползвани в 155-цата са с малко по-ниско качество от тези на тройката, но колата не се заключава само в едни шумолящи отвреме-навреме пластмаси.
2.Както каза един от колегите по-горе в Алфите се вкарват изпреварващи в сравнение с други марки коли нововъведения в двигателите - например решението Т.Спарк /две свещи/ увеличава в значителна степен КПД-то на двигателя, естествено подпомогнато от вариращо според оборотите газоразпределение и гъвкав инжекцион. Тези решения водят до голяма мощност на ДВГ-тата, по-нисък разход на гориво и т.н. Е, вярно е, че БМВ-то като му вдигнеш предния капак някак изглежда по-подредено, но не е най-важното това.
3.БМВ - двулитрово е с двигател шестак. Предимството пред 4-цил. е в по-равномерен ход на коляновия вал и оттам и на предавателните колела. Но поддръжката на такъв двигател си е по-скъпо, откъдето и да го гледаш.
4.В Алфата с ТСпарк ДВГ имаш не 4 а 8 свещи, които се сменят след пробег 80-100 х.километра. Ако ги сменяш като по книга в оторизиран сервиз ще ти излиза соленичко, но повишеният пробег размива във времето този разход, пък има и други хитринки за намаляване на този разход. БМВ-то /320-цата/ е с 6 свещи, които ако са с 4 електрода хич не са евтини, а ще ги сменяш през 15-20 х.километра - така, че БМВ-то ще ти се връзва по-скъпо от Алфата по това перо от разходи за консумативи.
Има още ред сравнения, за и против едната и другата. Но не му е мястото да пишем научни трудове.

Според мен, когато купуваш кола не само просто за возене на хора и багаж, а основно за кеф, просто купувай това, което ти е най-на сърце, не търси само сметката. Пази се от мошеници, че май в БГ са преобладаващата част от продавачите. Има ги и зад граница, явно сме ги заразили. Отваряй си очите не на 4-ри, а на 16.

Успех при избора на марка и при покупката на колата.

JOVANI
10-09-2004, 09:35
Takaaaaa...znachi - otnostno stabilnosta na patia, naistina bez spor Alfata e po- stabilna ot BMW-to. I az imam chustvoto, che Alfata e zalepena za asvalta, makar, che tova chustvo me podvede vednaj :cry: No pak v BMW-to se useshta poveche skorostta i patia i trapkata e po goliama pri visoka skorost, a i udobolstvieto da dadesh gaz v zavoi i da ti podnese zadnicata si struva, kato v Sofialend e :!: :))) :lol: :D A za chastite, sam 100% siguren, che za Alfa sa po- skapi. NO...Alfata si e mania :D

alfamilano
10-09-2004, 11:59
Бе то тука стана като оная приказка за яйцето и кокошката,нема да има консенсус така че......... :roll:

KGB
10-09-2004, 18:58
Jovani,

ти някога купувал ли си си части за Алфа (155) и за БМВ (320) :roll:

Alfa_fen
10-09-2004, 22:49
Само не ми е ясно ,как ще запазиш мотора като харчи повече масло?
По скоро ще съсипеш клапаните и буталата.

Kostadin
11-09-2004, 09:12
по въпроса със частите и затова колко струват мога да ви кажа, че онзи ден чаках в един авто магазин да ми дойде реда, а нещеш ли колегата пред мен в последствие разбрах , че бил собственик на bmw e36 та на него му се е било прецакало копчето за ел.стъклото и човека попита дали имат в наличност и колко струва ако го има, а отговора беше:
да имаме цената му е 70лв. , а аз :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

DiStefano
11-09-2004, 11:34
Абе за частите аре МОЛЯЯЯЯ ВИ СЕ
Тва е спорен въпрос
Щото ако купиш оригинални за АЛфа и ментета за БМВ
мноо ясно че ше ти струват Алфините повече
ама иначе
термо-датчик и маслен филтър за 155 за 17 лева и двете мога и още примери да дам ...
не знам ама за БМВ надали ше е такава цифрата
отде и да го гледате световнопризнат факт е че частите
за италианските коли са най-тънки
като изключим братушките
сега верно е че италианските са малко по-сложни за сервизиране
ама тва си е така
ората са го направили не да бърка секи
а майстори много

JOVANI
13-09-2004, 11:58
Jovani,

ти някога купувал ли си си части за Алфа (155) и за БМВ (320) :roll:
ne no sam kopuval za BMW 318is i za GTV-to, e ima razlika vervai mi :(

JOVANI
13-09-2004, 12:00
Само не ми е ясно ,как ще запазиш мотора като харчи повече масло?
По скоро ще съсипеш клапаните и буталата.
ne e taka, BMW si harchi maslo poprincip, neznam kak i zashto e napraveno taka, no si go davat po knigite taka :)

mladej_it
17-09-2004, 01:36
Човече мога да ти кажа че ако си решил да си правиш фиести вземи си BMW или по стара алфа например 75 със задното си е голяма тръпка но ако искаш да караш кола с която да можеш да се ебаваш с разни псевдо газари и от която да си много доволен избора е алфа не че няма да си доволен от BMW но ако цената е 6500 вземи си алфа .В момента карам едно старо BMW-е и сам доволен но като видя италянска машина се разтапям и почвам да блъскам волана просто си е друго апенинския боец.

Kostadin
17-09-2004, 08:24
добре казано :lol:

alfamilano
17-09-2004, 10:20
8) Мед взе да ми капе на сърцето!!!! :wink:

JOVANI
17-09-2004, 11:24
Abe da si vzeme i dvete, nai dobre :D