PDA

View Full Version : Алфа 164 и датчик за маслото



Paf
06-12-2005, 16:21
Здравейте :)
На скоро разбрах (и съм много доволен) че има български сайт за феновете на Алфа.Преди да се регистрирам попрегледах тук-таме из форума за някой неща който ме интересуват.На някой въпроси намерих отговори на други не, но ... за това е форум-а :) Само ме притеснява че съм от Варна и адресите на сервизи или магазини който сте изписали из другите теми, са невалидни за мене .. но няма как :)Така, първо да кажа нещо и за моя дзвер. Имам от година някъде Алфа 164 ТС 1990 г. 2000 кубика. Много съм доволен от нея, като изключим някой дребни (на пръв поглед) нещица който ме тормозят но както и да е :) Та .. да мина на въпроса:
На таблото имам две лампички дето ми светят и много се дразня.Знам че става дума нещо за маслото ( намират се между датчика за акумулатора и изминатите километри, малко над датчика за маслото) само че не знам отчно кой е и къде е тоя датчик за да го подменя.Ходих питах насам-натам, пипаха, ровиха и .. толкоз.Пак не се оправи!Та някой да знае къде да ги намеря по двигател-а въпросните датчици ? :)Между другото датчика за маслото също не отчита нищо.Седи си на нулата и т'ва е.
Някъде из другите теми във форума гледах че дръжките на вратите не са една от най-силните страни на Алфа 164 :) Някой да ми каже от къде във Варна ( ако може втора ръка ,щото нова е 45 лв в магазина )да си намеря щогоде ефтинко такива ?И изобщо за Варна някой да знае къде има чарколи за Алфа 164 ( втора ръка) защото не само дръжки за вратите ( трябва ми и казанче за антифриза, копчета за ел.стъклата и други дреболийки )

Благодаря предварително на изявилите желание да ми отговорят :)

WhitePower
06-12-2005, 17:42
тука да пишт варненлии

virusalfa
07-12-2005, 19:55
За дръжки-най-добре нови,те са комплект!За датчика,ще ти обясня-намира се под смук.колектор в горната част на блока от задния край на мотора.Прилича на ладов.Цената му е 50лв средно.Аз си монтирах ладов,като му преработих резбата на струг.

Paf
08-12-2005, 12:55
Благодаря ти virusalfa :)
Още днеска ще пробвам да приспособя датчик от лада.Ако спре да вали де, че от сутринта се е забатачило :)

virusalfa
08-12-2005, 13:35
Я първо провери дали е от него-преди да го развиваш,извади му буксата,дай на контакт и дай на корпус буксата-контролната лампа на датчика трябва да светне.Ако е така,смени датчика.ВАЖНО-ладовия датчик за разлика от оригиналния дава много по-точна информация,да не се шашкаш,че на топъл двигател налягането ще ти е 1 кг/см2 или по-малко,на тия си им дават 0,8-0,9 кг/см2 на минимални обороти,а при 3500-4500 об/мин-3,5-4,5 кг/см2

Paf
10-12-2005, 15:24
Хм, нещо не мога да го намеря тоя датчик, т.е. има няколко датчика по-самия двигател само че не ми стана ясно точно кой (в горната част на блока от задния край на мотора).Там е толкова тясно че почти не мога да видя какво има изобщо :) (ако става дума за страната на вдигатела която гледа към купето).Иначе от дясната страна на двигатела (като застанеш в лице пред колата) има в горната част два такива дето са почти един до друг, но едва ли става дума за някой от тях.Мисля си да направя някоя снимка и да ги кача някъде за да видите какво точно имам в предвид, както и ще снимам и таблото за да видите кой точно лампички ( освен датчика за налягането на маслото ) не ми светят, т.е. мисля си че имат нещо общо и те със маслото и за това светят непрестанно.

Boby
12-12-2005, 13:18
Та значи нито един датчик за маслото не ти работи?

Този за количеството (на таблото свети като пръчка с капчица под нея) се намира като застанеш пред колата долу вляво на блока до ръба където почва капака на картера вдясно от пръчката за маслото.

Този за налягането се намира от другата страна на двигателя( от към купето) на блока под смукателния колектор.Няма как да го объркаш. цилиндричен е малко дебел и излиза едно кабелче от него. :roll:

Дано съм ти обяснил така че да ме разбереш... :bangin:

Paf
12-12-2005, 18:12
Ами най-вероятно е така,нито един датчик за маслото не работи :)Та "този за количеството (на таблото свети като пръчка с капчица под нея)" е единия дето не свети. Другия е точно в дясно от него ( нещо като едно кръгче и вътре има удивителен (!)) т.е. намират се тея двата точно между светлинките за мигачите и за нивото на антифриза ( дано съм се изразил правилно де)Един до друг са.Въпроса ми е, тоя другия има ли нещо обшо със маслото?А иначе за количеството и за налягането схванах къде се намират.Тука до 2-3 дена се надявам да имам време да ги сменя.Иначе, благодаря ви за изчерпателните отговори:) Като ги подменя ще драсна няколко реда да кажа имало ли е гърч :П

Boby
12-12-2005, 20:24
Братчед това с удивителната посредата е за спирачната течност! По-добре я провери още утре да не стане гаф някъде! :roll:

http://www.digest.net/alfa/FAQ/164/pb91/pb91-3.htm Прегледаи този сайт. Има всичко описано. :wink:

BARRACUDA
03-05-2006, 17:04
батенце в ЕВРО 07 магазин имат и във Варна цената на новият датчик за маслото е 64 лева имат го в наличност и в пловдив :twisted: