PDA

View Full Version : Обезвъздушаване на задни спирачки



08-09-2004, 00:43
Да споделя .. Имах супер проблем с задните спирачки. Смених им накладките и нямаха обезвъздушаване. Не че има нужда от обезвъздушаване при смяна на накладки но бяха засмукали въздух поради други причини .. Съответно при стандартния метод спирачната течност излизаше газирана постоянно. Сигурно приточих 3 литра. Кво ли не ми разправяха разните маистори - спирачна помпа, разпределител на спирачното усилие, спирачни апарати, от дисковете било че били на каналчета .. Карах я два месеца без задни накрая свалих спирачните апарати да ги разгледам как работят. Всичко си им беше както трябва. Накрая се загледах в книжката на 75 и реших да пробвам обезвъздушаването което бяха написали там. С надуване с компресор в казанчето с течноста .. След тоя опит всичко си заспа ...

Та някой ако попадне на подобен проблем, да знае какво да пробва ..
За жулиета 1.8, 85" става въпр.

V_G_Z
08-09-2004, 01:03
..... nqma6 si na ideq kakwi qdowe sym bral sys prednata si 75-ca p[o otno6enie na maistorska kompetencia..... sled dosta gor4iw opit s "ba6" maistori..... sega po4ti vsi4ko sam si prava... i kolata nqma problemi ( e s elektronkata sym zle :D ) .... to i zatova tolkova mnogo gi obi4at po cql svqt tezi alfi... zaradi unikalnosta im koqto iziskva sam da se spravq6 s problemite i da q razu4ava6 ... i postepenno obikva6 :)

alf
08-09-2004, 11:21
мене също ме тормози тоя проблем - всяка събота - физзарятка - обезвъздушаване на спирачки :x станах за смях пред входа, ше пробвам с компресор дано стане

26-10-2004, 21:51
Пробваите това-наливате спира4на те4ност до горе...помпите 10 пъти педала на спира4ката и тогава запалете двигателя.При мен деистваше 100%.Но докато разбера за този трик много маистори се видяха в 4удо

75 2.0 turbo
26-10-2004, 23:33
ami tova e istinskia na4in a sa6to taka vaji i za rabotnia cilindar na saedinitelq ina4e nqma opravia pri istinskite alfi :wink:

PG
26-10-2004, 23:56
pichove az sam malko nov i ne iskam mnogo da Vi ucha, ama tva s spirachnaa technost na pqna na ednata mi kola (opel ascona) beshe v sledstvie na barzoto natiskane pri obezvazdushavane, toest bavno natiskate pedala i vsichko e ok :D