PDA

View Full Version : Чистачки



SIS
08-09-2004, 12:37
Мисля да купя нови чистачки за мойта ALFA. Моля, препоръчайте някакви. Дали да сменя само перата? Не съм сигурен, че могат да се сменят целите (иначе предпочитам целите).

pooh
08-09-2004, 12:52
...

SIS
08-09-2004, 13:14
А как става смяната на целите, защото аз като гледах има някакви щифтове и не ми се струва, че ще излязат лесно, а не ми се иска да прилагам груба селска сила :). Аз искам да ги сменя целите, защото двете чистачки се "срещат" и на лявата е избила ръжда (паднало е покритието). Това води и до другия въпрос: дали е възможно да подвигна леко лявата чистачка или да смъкна дясната като по този начин ще избегна "срещането" им в най-долно положение?

KGB
08-09-2004, 13:18
Аз моите шампионки си ги взех за 15лв. всичко...не само перата....само дето нямат споилер :cry:

alfamilano
08-09-2004, 13:26
Преди да се набуташ за поредните ментета!Един съвет свали си старите ако са си били на нея(оригинални в смисъл от западна Европа),СЛОЖИ ГИ В ТЕПСИЯ ДА СЕ ИЗВАРЯТ 5-10 МИН.И ПОСЛЕ СИ ГИ МОНТИРАЙ!

pooh
08-09-2004, 13:59
...

JOVANI
08-09-2004, 16:09
da tova s chistachkite si e problem :cry: Za moita Alfa samo pera, inache sa mnogo specialni i niama nikade :(

SIS
08-09-2004, 16:18
Ами аз за това питам! По бензиностанциите никъде не видях да пише Alfa Romeo 145. Вчера само видях, обаче с няк'во уточнение дето не ми стана много ясно: "Alfa Romeо 145 1997>"!!! Това какво трябва да означава??? Преди '97 или след '97 ?!? Аз и само пера никъде не видях де, но не съм и търсил. В книжката на колата е показано на картинка как се сменят перата, но никъде няма показана смяна на цяла чистачка. Единственият начин, който аз виждам е да се отвият рамената и да се сменят целите (имам предвид да се свалят от шлиците), което ми се струва малко глупаво... Все пак чистачките са консуматив и не виждам много смисъл да се правят незаменими (едва ли не)! Та някой ако знае нещо повече по въпроса, ще бъде супер да го сподели :)

SIS
08-09-2004, 16:20
Забравих да пиша, че в книжката за колата на снимка е показано как се сменя задната чистачка: повдига се една капачка, отвива се един болт или гайка (по-вероятно) и се маха цялото рамо :)

hf hpe
08-09-2004, 17:24
на тези чистачки е предвидено да се сменят само перата
Pooh е написла много правилно че трябва много да се внимава
ако самите рамена на чистачките са изправни и не са счупени пласмасите по тях, няма никакъв смисъл да се набутваш с цели рамена
цената която е посочил Pooh е много приемлива, ако искаш можеш и да си купиш оригинални, доста често ги има в Аутоиталия и Вантотрейд, но се случва и да са изчерпани де :D

alfamilano
09-09-2004, 10:53
Абе момчета много издребнявате бееее :) Това нее никакъв проблем!Дори се продават силиконови пера на метър купуваш си и си ги слагаш!

JOVANI
09-09-2004, 11:18
Varnete mi, varnete mi chistachkiteeeee, kak shte gi stignem amerikancite v tazi gasta magla :D :D :D

Alfa User
09-09-2004, 12:50
Аз имам сходен проблем - на моите чистачки са счупени крачетата, които придържат перата към стъклото и чистачките не почистват. Засега ако се намират наистина цели рамена с перата за по около 30лв бих си взел веднага. Но другият вариант е - четох на доста места опита на хора с такъв проблем - чистачки от Типо (но не новите, защото рамената имат много голяма извивка в основата) пасват идеално. Другият вариант е чистачки от Волво 440 - те дори са с различна дължина, както при моята 155 - шофьорската е малко по-дълга от другата. Относно смяната на перата - ако наистина само не чисти е добре да смениш само тях. Ако проблема ти е като моя - пробвай написаното :)
Единствения проблем е, че за съжаление качествени (що-годе) рамена втора ръка се намират трудно - повечето са с износени шлици, ръждиви са до побъркване или са изкривени.

alfamilano
09-09-2004, 13:03
Varnete mi, varnete mi chistachkiteeeee, kak shte gi stignem amerikancite v tazi gasta magla :D :D :D

Hahahahahahaha

Mury
10-09-2004, 23:02
Naistina si kupi silikonovi pera i gi smeni samo tiah.Az taka napravih i be6e mnogo lesno.V impas ima pera 2 par4eta po 50 sm. struvat 7 lv.

търтей
11-09-2004, 15:43
има и друг варянт - харесвата си обикновени чистачки и им сваляте перата
за така правя защото перата които се продават отделно съм намирал само с пластмасова основа, която не ме харесва много

GOR
12-09-2004, 00:04
kak moje da si kupuvate samo pera az si polzvam samo champion i sam dovolen ot tqh kakto i vsi4ki moi priqteli za6toto e po dobre da si kupi6 vednaj na 3 godini 4ista4ki za 20lv ot kolkoto vsqka godina da dava6 po 7lv :o

Alfa User
12-09-2004, 10:37
kak moje da si kupuvate samo pera az si polzvam samo champion i sam dovolen ot tqh kakto i vsi4ki moi priqteli za6toto e po dobre da si kupi6 vednaj na 3 godini 4ista4ki za 20lv ot kolkoto vsqka godina da dava6 po 7lv :o

Ами може, защото на 155 примерно чистачката с рамото е едно цяло... И ако няма проблем с рамото е много по-лесно (а да не говорим и колко по изгодно...) да се сменят само перата. :wink:

JOVANI
13-09-2004, 11:50
abe za kakvo sa vi chistachki, karaite po pamet :D :lol: :D

boian
01-03-2005, 13:26
Аз смених само перата и понеже дясната имаше един участък който не чистеше подложих малко дунапрен на раменцето и се оправи

SFINKS
20-09-2005, 16:26
smeniat se samo perata . Ne zabraviaite i metalnite pastini , po 2 na vsiako pero koito sa razli4no izviti za liava i diasna 4ista4ka . Niakolko pati moje da si kupite samo pera za niakakvi pari 5-10 leva no sled niakolko smeni na perata triabva da tarsite originalni pera komplekt s plastini .

ПИСАНЕТО НА КИРИЛИЦА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО

krasyb
21-09-2005, 15:56
нали уж тия от ТИПО ставах, сменяш ги и после си купуваш чистачки когато поискаш. Аз пък съм фен на смяната на чистачки. Тва с перата е баси тъпнята. Мойта квит и сложа се не чисти хубаво. Е, кво международно разследване ли да направя защо прави така. Иначе псото сменям чистачките докат си харесам някои и от там нататък сичко е 6! Имах АУДИ 80, с бг чистачки за 6 лв от Метро, чистеше направо перфектно. След това Сиера, тя само Бош или Шампион признаваше, ся таз нищо не признава, айййй ше муууу ....